«Цей запропонований продаж покращить здатність України протистояти поточним і майбутнім загрозам шляхом додаткового її оснащення для виконання місій із самооборони та регіональної безпеки за допомогою…
Виховати волю та викарбувати спрагу до знань — завдання військової освіти в Україні. Навчальні заклади мають підготувати особистість, яка перебуває у постійному процесі самовдосконалення, навчання, критично мислить, готова до нестандартних рішень і займає проактивну позицію.
У широкому сенсі саме це передбачає стратегія трансформації військової освіти. Тому наразі формується її нова якість. Започаткована багаторівнева система професійної військової освіти акумулює актуальні бази знань, аналіз сучасного бойового досвіду ведення операцій, вивчення процедур планування та ухвалення військових рішень за стандартами НАТО. Інноваційні форми й методи викладання, технології імітаційного моделювання та практику застосування видів, родів військ (сил), іноземні мови й підтримання навичок їх володіння. Лише цей кейс дає змогу втілити в життя принцип навчання впродовж проходження військової служби.
А ще є потреба в розбудові єдиної та інтегрованої системи військової освіти, яка функціонує в межах трьох вертикалей: вища освіта, професійна військова освіта й підвищення кваліфікації. Це суттєвий крок до формування міцного підґрунтя набуття взаємосумісності зі збройними силами держав-членів НАТО та структурами Альянсу, професіоналізації сил оборони та трансформації системи кадрового менеджменту.
Для взаємовизнання сертифікатів, отриманих як у військових навчальних закладах України, так і держав-членів НАТО має діяти стандарт Альянсу Bi-SCD 075-007 «Освіта і підготовка» в організації освітнього процесу в системі професійної військової освіти.
Війна нас навчила — усі представники сектору безпеки й оборони повинні навчатися разом, в одній аудиторії, оскільки планування операцій та ухвалення військових рішень відбувається спільно.
Ефективного та результативного рівня міжвідомчої взаємодії, координації та злагодженості дій між Збройними Силами України й іншими складовими сил безпеки та оборони під час планування і проведення спільних операцій на рівні об’єднаних штабів відповідно до стандартів та процедур НАТО можна досягти тільки шляхом функціонування єдиної уніфікованої системи підготовки персоналу для сил безпеки й оборони.
У сфері професійної військової освіти держав-членів та партнерів НАТО підготовка спрямована на набуття офіцерами суто військово-професійних компетентностей без прив’язки до конкретної посади. Там навчають відповідно до військових звань, тобто штатно-посадових категорій.
Їх архітектура побудована на багаторівневій системі L-курсів для офіцерського складу.
Після проходження курсу L-2 офіцер набуває компетенцій, які дають підстави обіймати посади офіцера органу військового управління на рівні командування компоненти. Курс L-3 дає змогу претендувати на керівну посаду органу військового управління на рівні командування компоненти або офіцера органу військового управління на рівні Об’єднаного міжвидового штабу. Курс L-4 — на керівну посаду органу військового управління на рівні Об’єднаного міжвидового штабу або офіцера органу військового управління на рівні Вищого штабу союзницьких сил.
Водночас підготовка в навчальних закладах держав-членів Альянсу охоплює дві складові: вищу освіту і професійну військову освіту, які інтегровані та органічно поєднані між собою. Тобто відбувається поєднання формальної і неформальної освіти. Підготовка здійснюється на курсах удосконалення фахової компетентності в навчальних центрах перепідготовки та підвищення кваліфікації для офіцерів, яких планують призначити на певну посаду. Власне, поєднання формальної і неформальної освіти полягає в інтегруванні освітніх програм курсів професійної військової освіти та освітніх програм здобуття ступенів вищої освіти відповідно до вимог стандартів вищої освіти.
Тож тепер можна говорити, що в Україні є професійна військова освіта(Professional Military Education) — термін стандарту НАТО. Нині її заведено називати новою складовою структури військової освіти, яка функціонує шляхом запровадження багаторівневої системи L-курсів (L1-L5) для офіцерського складу Збройних Сил України та інших складових сил безпеки та оборони. Проходження L-курсів дасть змогу здобути тактичний, оперативний та стратегічний рівень військової освіти.
Курси створені й укладені в такий спосіб, щоб у результаті отримати вмотивованих та відповідальних офіцерів-лідерів із розвиненим прагненням навчатися та кар’єрно зростати, обізнаних у процедурах планування та ухвалення військових рішень за стандартами НАТО. Кожен з них має здобути широкий спектр знань: від фундаментальних до професійно-спеціальних.
В усіх військових вишах системи Міністерства оборони України готуються фахівці для служби за контрактом на посадах осіб офіцерського складу за освітньо-професійними програмами та з одночасним проходженням відповідного курсу професійної військової освіти. Також є змога пройти L-курси на основі здобутого ступеня вищої освіти. Як результат, освітній процес є безперервним і впродовж кар’єри кожен військовослужбовець поетапно удосконалюватиме власну військову майстерність та підтримуватиме рівень володіння іноземними мовами. Схожа модель впроваджується у вищих військових навчальних закладах та закладах зі специфічними умовами навчання сектору безпеки та оборони. Представники ЗСУ та інших складових сил оборони навчатимуться в об’єднаних групах, зокрема, і виключно іноземною мовою.
Курси професійної військової освіти розділенні на три рівні.
Тактичний рівень військової освіти розділений на чотири курси: L-1A, B, C та L-2. На базовому курсі L-1A курсанти проходять загальновійськову підготовку. На фаховому курсі L-1В тактичного рівня професійної військової освіти здійснюється підготовка на первинні посади офіцерського складу за відповідною військово-обліковою спеціальністю. У результаті випускник зможе обіймати первинні посади командира взводу, заступника командира роти. L-1С є командним курсом тактичного рівня. Він створений для набуття нових компетенцій, які забезпечують подальше просування по службі. На цьому курсі готується офіцерський склад для призначення на посади тактичного рівня штатно-посадової категорії «капітан» за відповідними військово-обліковими спеціальностями. Підготовка осіб офіцерського складу для призначення на посади тактичного рівня (зокрема, офіцерського складу медичної служби) штатно-посадової категорії «майор» здійснюється на командно-штабних курсах тактичного рівня професійної військової освіти L-2.
Оперативний рівень військової освіти офіцерським складом сил оборони здійснюється на курсі офіцерів об’єднаних штабів оперативного рівня професійної військової освіти L-3 за єдиною освітньою програмою для всіх складових сил оборони в Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського, а для офіцерського складу медичної служби — в Українській військово-медичній академії та Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського.
Курс L-3 для керівників органу військового управління на рівні командування компоненти або офіцера органу військового управління на рівні Об’єднаного штабу розроблено для офіцерів штатно-посадової категорії «підполковник/полковник». Заняття відбуваються в об’єднаних групах без видової належності за процедурами планування спільних операцій JOPP (Joint Operation Planning Process).
Стратегічний рівень військової освіти передбачають курси L-4 та L-5.
Курс L-4 розраховано на офіцерів штатно-посадової категорії «полковник» чи «генерал». Заняття відбуваються в об’єднаних групах без видової належності. Після закінчення курсів L-4 офіцер має право на здобуття ступеня магістра в галузі знань «Воєнні науки, національна безпека, безпека державного кордону» й отримати кваліфікацію «офіцер стратегічного рівня».
Для подальшого просування по службі на посади керівної ланки самостійних структурних підрозділів Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України та відповідних органів управління інших складових сил оборони необхідно пройти короткотерміновий курс стратегічного управління вищого рівня та державної політики L-5.
Мовній підготовці в системі професійної військової освіти відведена особлива роль. Затверджена відповідна Дорожня картадо 2025 року. Як результат, до 2024 року курсанти після закінченню ВВНЗ тактичного рівня мають демонструвати рівень володіння іноземною мовою — СМР 1, надалі — СМР 1+ і з 2025 — СМР 2.
Упродовж 2022–2024 років посиляться вимоги до кандидатів на навчання в системі професійної військової освіти. На тактичному рівні військової освіти (командно-штабний курс L-2) треба буде володіти іноземною мовою на рівні СМР 1+, а з 2024 року — СМР 2.
На оперативному рівні військової освіти (курс офіцерів об’єднаних штабів L-3) — СМР 1+, щоправда, буде можливість пройти інтенсивний курс іноземної мови терміном від 2 тижнів до 4 місяців.А З 2024 року — СМР 2. Тут передбачена попередня підготовка тривалістю до 2 місяців для кандидатів, які володіють іноземною мовою на рівні не нижче СМР 1+.
На стратегічному рівні військової освіти (курси професійної військової освіти L-4, L-5 та магістратура) з 2022 до 2023 року — СМР 1, з 2023 до 2024 року — СМР 1+ і з 2024 року — СМР 2. В останньому випадку буде змога пройти інтенсивні курси іноземної мови терміном до 2 місяців для кандидатів з рівнем володіння іноземною мовою не нижче СМР 1+.
До 2025 року в системі професійної військової освіти відсоток викладання іноземною мовою за кожною навчальною дисципліною сумарно має зрости на 30 відсотків.
У межах перехідного періоду до 2024 року діятимуть винятки щодо виконання вимоги про знання іноземної мови для кандидатів на навчання на оперативному та стратегічному рівнях, курсах професійної військової освіти та при призначенні на посаду.
Більше про професійну військову освіту читайте на сайті Міністерства оборони України.
Підготував Михайло Чубай
@armyinformcomua
Боєць 505 батальйону морської піхоти Костянтин має позивний «Американець», бо у 2014 році повернувся зі США за кілька місяців до початку збройної агресії рф проти України й став на захист рідної землі. Хлопцю тоді було 19 років.
Рустем Умєров провів зустріч з делегацією США на чолі з послом з особливих доручень Державного департаменту Натаніелєм Фіком.
Усього наші спортсмени здобули 9 медалей на Чемпіонат світу з плавання серед військовослужбовців під егідою Міжнародної ради військового спорту (СІЗМ).
У погану погоду кількість російських атак зменшується у 2-3 разу, в хорошу — знову збільшується.
Бійці 36 бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського відбили чергову спробу росіян прорвати нашу оборону.
Війська північної кореї, які були надіслані на допомогу армії рф, зазнали перших втрат на курщині та з переляку «надвохсотили» кадирівців.
від 23500 до 58500 грн
Кам'янка-Бузька
Військова частина А4623
«Цей запропонований продаж покращить здатність України протистояти поточним і майбутнім загрозам шляхом додаткового її оснащення для виконання місій із самооборони та регіональної безпеки за допомогою…