ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Рада ЄС офіційно оголосила про початок Військової допоміжної місії для України

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 15 Листопада 2022, 16:09

Рада ЄС заявила про започаткування Військової допоміжної місії ЄС з підтримки України (EUMAM Ukraine), яка має на меті продовження надання допомоги в її протистоянні російській агресивній війні, що триває.

Цю інформацію оприлюднила сьогодні Європейська Рада на своєму сайті.

«Мета цієї місії, яка була формально заснована 17 жовтня, розвинути військові спроможності Збройних Сил України, щоби надати їм можливість захистити територіальну цілісність та суверенітет України в межах її міжнародно визнаних кордонів, а також для захисту цивільного населення», — йдеться в повідомленні.

Як зазначається в документі, EUMAM Ukraine має невиконавчий мандат (не передбачає залучення військ в Україні. — Ред.) на надання індивідуальної, колективної та спеціальної підготовки для кількості персоналу ЗСУ до 15 000 військовослужбовців, яка надаватиметься у різних місцях на територіях різних країн Європейського Союзу.

Командувачем місії призначили французького віцеадмірала Ерве Бліжона (Hervé Bléjean), який очолює департамент військового планування та виконання в межах ЄСЗД.

Також зазначається, що Рада ЄС ухвалила заходи фінансової підтримки в рамках Європейського Фонду Миру, в обсязі 16 мільйонів євро, для забезпечення діяльності EUMAM Ukraine та для подальшого розвитку спроможностей Збройних Сил України. Ця фінансова допомога буде спрямована на фінансування обладнання, яке Україна отримує від країн-членів ЄС.

Зокрема, йдеться про поставки боєприпасів, військового обладнання та платформ для розміщення летальної зброї. До цього ж переліку віднесені транспортні засоби, засоби з ремонту та обслуговування техніки, що надається.

Ця допомога розрахована на час до 24 місяців та надається на додаток до попередньої військової допомоги для України в рамках Європейського фонду миру в обсязі 3,1 млрд євро.

«Європейський Союз підтверджує підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, та її законного права обороняти себе від російської агресії. ЄС твердо стоїть поряд з Україною, і буде продовжувати надавати військову, економічну, соціальну та фінансову підтримку так довго, як це буде необхідним», – йдеться у документі.

Передумови створення місії:

17 жовтня 2022 року Рада прийняла рішення про створення EUMAM Ukraine з початковим терміном дії два роки. Місія є прямою відповіддю на запит України про підтримку, адресований Високому представнику. Місія має намір забезпечити індивідуальну, колективну та спеціалізовану підготовку Збройних Сил України, а також координацію та синхронізацію діяльності держав-членів, що здійснюють підготовку.

Європейський фонд миру був створений у березні 2021 року для фінансування всіх дій Спільної зовнішньої політики та політики безпеки (CFSP) у сферах військової та оборонної сфери з метою запобігання конфліктам, збереження миру та зміцнення міжнародної безпеки та стабільності. Зокрема, Європейський фонд миру дозволяє ЄС фінансувати дії, спрямовані на зміцнення потенціалу країн, що не входять до ЄС, і регіональних і міжнародних організацій, пов’язаних із військовими та оборонними питаннями. Попередні заходи допомоги в рамках EPF для України були погоджені 28 лютого, 23 березня, 13 квітня, 23 травня, 21 липня та 17 жовтня 2022 року.

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Президент обговорив з Головнокомандувачем ситуацію на ключових напрямках, з Міністром оборони — отримання систем ППО

Президент обговорив з Головнокомандувачем ситуацію на ключових напрямках, з Міністром оборони — отримання систем ППО

Головнокомандувач ЗС України генерал-полковник Олександр Сирський доповів Президенту Володимиру Зеленському про найбільш гарячі точки фронту.

В Офісі Президента пояснили, чи наблизить законопроєкт США про допомогу Україні отримання ATACMS

В Офісі Президента пояснили, чи наблизить законопроєкт США про допомогу Україні отримання ATACMS

Ухвалення в Конгресі США пакету допомоги у $60,84 мільярда для України наблизить рішення щодо надання Києву далекобійних ракет ATACMS.

Речник Повітряних Сил повідомив, як Україна може отримати лазерну зброю DragonFire

Речник Повітряних Сил повідомив, як Україна може отримати лазерну зброю DragonFire

Речник Повітряних Сил Збройних Сил України майор Ілля Євлаш прокоментував можливе надання Великою Британією лазерної зброї DragonFire.

У Повітряних Силах розповіли про унікальний досвід з опануванням різних систем ППО

У Повітряних Силах розповіли про унікальний досвід з опануванням різних систем ППО

Речник Повітряних Сил Збройних Сил України майор Ілля Євлаш заявив, що Україна — одна з небагатьох країн в світі, військові якої змогли в найкоротші терміни опанувати досить велику кількість протиповітряних систем.

Ворог вдарив авіабомбами по Козацькому на Херсонщині, зруйновано під’їзд 5-поверхівки

Ворог вдарив авіабомбами по Козацькому на Херсонщині, зруйновано під’їзд 5-поверхівки

У неділю зранку окупаційна армія скинула дві керовані авіабомби на селище Козацьке Новокаховської громади Херсонської області.

Удар росіян по Чернігову в Повітряних Силах ЗСУ назвали косорукістю

Удар росіян по Чернігову в Повітряних Силах ЗСУ назвали косорукістю

Речник Повітряних Сил Збройних Сил України майор Ілля Євлаш надав додаткові коментарі з приводу російського удару по Чернігову, який був завданий 17 квітня 2024 року.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Водій, військовослужбовець

від 21000 до 21000 грн

Чернігів

Військова частина А7328

Розвідник, військовослужбовець у ЗСУ

від 50000 до 120000 грн

Київ

66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго

Головний сержант

від 25400 до 125400 грн

Червоноград

Червоноградський РТЦК та СП

Зв’язківець (за контрактом ЗСУ)

від 20100 до 120000 грн

Вінниця

Вінницький РТЦК та СП

Електрик-дизеліст, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Одеса, Одеська область

Оператор БПЛА (FPV)

від 22000 до 50000 грн

Шостка

Військова частина 3022 НГУ