ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

Україна створює перший у світі флот морських дронів: на нього збиратимуть через United24

Новини
11 Листопада 2022, 17:07
Прочитаєте за: 3 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google
Ілюстративне фото

На ініційованій Президентом України Володимиром Зеленським фандрейзинговій платформі United24 розпочався збір коштів на флот морських дронів. Його головне завдання – захист акваторії українських морів і мирних міст від крилатих ракет, які російські війська запускають із кораблів. Флот також допоможе розблокувати коридор для цивільних суден, які везуть зерно для всього світу. Про це повідомляє Офіційне інтернет-представництво Президента України.

З 24 лютого армія РФ випустила по Україні понад 4500 ракет. Кожна п’ята з них – із моря. Україна не мала що протиставити агресору, адже український флот втратив 80% своїх суден після окупації Криму у 2014 році.

Але 29 жовтня 2022-го сталася перша морська атака в історії, здійснена виключно безпілотними засобами. Морські дрони атакували російський флот у Севастополі. Вони уразили три кораблі РФ, зокрема флагман «Адмірал Макаров». Росія втратила беззаперечну перевагу на воді.

Після цих подій Президент України оголосив про формування спеціального флоту: «Будемо акумулювати кошти для флоту морських дронів. Думаю, абсолютно кожен розуміє, що це й для чого, і впевнений, що мільйони людей підтримають і такий напрямок у нашій обороні. Як це працює, усі вже бачили. І це лише для захисту нашої морської акваторії – на чуже ми не претендуємо».

Командувач Військово-Морських сил Збройних Сил України Олексій Неїжпапа акцентував, що російський флот постійно тероризує мирні українські міста.

«Поява сотні надводних апаратів багатопрофільного призначення закріпить успіх ВМС після потоплення крейсера «Москва» та відвоювання острова Зміїний, дасть нам змогу краще захищати і море, і всю територію країни. Вони можуть брати участь у дальній розвідці, спостереженні за береговою активністю, супроводі та підтримці традиційного флоту, конвоюванні торговельних суден, коригуванні ракетних ударів та артилерії, захищати наші пункти базування та протидіяти десантним операціям. Подібні морські дрони вже довели свою ефективність і можуть суттєво змінити ситуацію в акваторії Чорного моря», – розповів Олексій Неїжпапа.

Морський дрон – це унікальна й засекречена українська розробка. Один такий апарат коштує 10 млн грн. У вартість входить: дрон, оснащений системою автопілотування, відеопідсистемами, зокрема нічного бачення, спеціальним зв’язком, захищеним від впливу ворожих засобів РЕБ, резервними модулями зв’язку та бойовою частиною, а також наземна автономна станція управління, системи транспортування та зберігання, центр обробки даних.

Збір проводитимуть по всьому світу, а кошти на перші десять дронів планують зібрати за один день.

«Через United24 Україні допомагають донори зі 110 країн. Ми бачимо, як упродовж півроку роботи платформи постійно зростає кількість тих, хто підтримує збори на напрям «Оборона та розмінування». Люди в усьому світі розуміють, що для перемоги України потрібно підсилювати нашу армію. Морські дрони можуть суттєво змінити ситуацію в акваторії Чорного моря. Маленькі та швидкі, вони здатні успішно атакувати російські кораблі вартістю сотні мільйонів доларів. А отже, виконати своє ключове завдання – змусити ці кораблі залишатися в бухті через страх бути ураженими. У цій війні технологій Україна знову демонструє винахідливість», – наголосив віце-прем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.


Ворог атакував Україну балістикою, авіаракетами та понад 200 ударними БПЛА
Ворог атакував Україну балістикою, авіаракетами та понад 200 ударними БПЛА

У ніч середу, 22 липня, російські окупаційні запустили по Україні чотири ракети та понад 200 ударних безпілотників.

Удар по авіабазі Халіно на Курщині: знищено кілька об’єктів, російська ППО «високоточно» била по житлових будинках
Удар по авіабазі Халіно на Курщині: знищено кілька об’єктів, російська ППО «високоточно» била по житлових будинках

Сили оборони України завдали масованого удару по військовій авіабазі «Халіно», розташованій на території країни-агресора.

СБС знищили в рф одразу два склади Wildberries
СБС знищили в рф одразу два склади Wildberries

У ніч на середу, 22 липня, Сили оборони уразили одразу два логістичні хаби російського маркетплейса Wildberries.

Найбільше ворожих атак зафіксовано на Слов’янському, Покровському та Костянтинівському напрямках
Найбільше ворожих атак зафіксовано на Слов’янському, Покровському та Костянтинівському напрямках

Протягом минулої доби між українськими захисниками та російськими загарбниками відбулося 219 бойових зіткнень.

ВАКАНСІЇ
WorkUa Кулеметник

від 20000 до 120000 грн

Київ

20 окремий батальйон спеціального призначення

WorkUa Водій

від 20100 до 20100 грн

Хмельницький

Хмельницький ОМТЦК та СП

WorkUa Діловод, фахівець з документообігу

від 15500 до 15500 грн

Ужгород

Військова частина 3115 НГУ

WorkUa Старший оператор відділення комунікацій, військовослужбовець

від 20000 до 30000 грн

Дніпро

Комендатура військових сполучень (Дніпро)

Olx Командир відділення, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Одеса, Одеська область

WorkUa Військовий хімік

від 51000 грн

Вся Україна

42 ОМБр

ПУБЛІКАЦІЇ