ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

Готував вибухи на Одеській залізниці: затримано диверсанта російської воєнної розвідки

Новини
1 Листопада 2022, 10:43
Прочитаєте за: 2 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

Спецслужби запобігли серії диверсій на об’єктах залізничної інфраструктури на півдні України. Унаслідок багатоетапної спецоперації на Одещині затримано агента гу гш зс рф (більш відомого як гру).

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Серед вилученого у зловмисника – понад 3 кг тротилу, протитанкова міна і підривачі.

Він збирав розвіддані про перевезення військової техніки, озброєння, боєприпасів і паливо-мастильних матеріалів на окремих ділянках Одеської залізниці. Отриману інформацію планував передати воєнній розвідці рф для підготовки вибухів на основних логістичних шляхах Сил оборони на південному напрямку.

Для виконання ворожого завдання зловмисник встановив поблизу залізничної колії у передмісті Одеси дві дистанційні фотопастки. Спеціальні пристрої дозволяли йому відстежувати переміщення рухомого складу в режимі реального часу і отримувати відповідні фото через мобільний додаток.

Для конспірації російський агент постійно змінював зовнішність та канали зв’язку зі своїм російським «куратором». Також він використовував документи, оформлені на підставних осіб, зокрема паспорт громадянина України.

Утім, йому це не допомогло. Спецслужби своєчасно встановили місце перебування зловмисника, задокументували злочинні дії і затримали його під час налаштування пристрою дистанційного спостереження за маршрутом залізничного транспорту.

Під час затримання у ворожого диверсанта виявлено тротилову шашку вагою 200 грамів та ще одну фотопастку.

Окрім того, в ході подальших слідчих дій правоохоронці вилучили із раніше підготовленого зловмисником схрону:

  • 11 тротилових шашок;
  • міну ТМ-62 з детонаторами.

За даними слідства, ворожим поплічником виявився колишній посадовець одного з райвідділів міліції в Одесі. Після початку широкомасштабного вторгнення він був завербований представником ГРУ рф для проведення розвідувально-підривної діяльності в регіоні.

Наразі затриманому повідомлено про підозру у державній зраді та незаконному поводженні зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами.


За минулу добу було уражено 61 точку вильоту ворожих дронів — СБС ЗСУ
За минулу добу було уражено 61 точку вильоту ворожих дронів — СБС ЗСУ

Протягом доби підрозділи угруповання СБС уразили/знищили 1902 цілі противника.

Під час нічної атаки знешкоджено 114 ударних БПЛА зі 147 — Повітряні Сили
Під час нічної атаки знешкоджено 114 ударних БПЛА зі 147 — Повітряні Сили

У ніч на 7 серпня противник атакував 147 ударними БПЛА типу Shahed (в т.ч. реактивними), «Гербера», «Італмас» та дронами-імітаторами.

Шахраї вдають із себе «власників Шахедів» і вимагають гроші з бізнесменів
Шахраї вдають із себе «власників Шахедів» і вимагають гроші з бізнесменів

Власники бізнесів почали отримувати анонімні листи із пропозицією заплатити, щоб їх об’єкти не піддавалися атакам «Шахедів».

ВАКАНСІЇ
RobotaUa SMM-фахівець, військовослужбовець

від 21000 до 50000 грн

Вся Україна

43-тя окрема артилерійська бригада ім. Тараса Трясила

WorkUa Оператор РЛС

від 21000 до 21000 грн

Запоріжжя

Бердянський РТЦК та СП

WorkUa Гранатометник

від 50000 до 120000 грн

Вся Україна

42 ОМБр

WorkUa Кулеметник відділення снайперів 23 ОМБр

від 20000 до 190000 грн

Вся Україна

23 ОМБр

Olx Інструктор з зв’язку

від 24000 до 49550 грн

Харків, Харківська область

RobotaUa Військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Миколаїв

4 відділ Чортківського РТЦК ТА СП ( м.Заліщики )

ПУБЛІКАЦІЇ