ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Домедична допомога в умовах воєнного стану: що потрібно робити

Актуальна тема
Прочитаєте за: 2 хв. 22 Жовтня 2022, 9:24

Щодня рашисти завдають ракетно-артилерійських ударів по українських містах, цілеспрямовано знищуючи місцеве населення та руйнуючи об’єкти критичної інфраструктури.

Через терористичні дії армії рф зростає кількість жертв серед цивільного населення України. Тому сьогодні вкрай важливо володіти базовими навичками першої домедичної допомоги, які допоможуть врятувати чиєсь життя.

З цією метою Міністерство охорони здоров’я України нагадує основні правила домедичної допомоги для цивільних.

 Перша меддопомога — комплекс невідкладних медичних заходів, які проводять людині впродовж перших хвилин після настання екстреної події до прибуття бригади медичної допомоги.

Алгоритм надання допомоги:

Надавайте допомогу лише за умови, що це безпечно для вас. Пріоритет — власна безпека. Для цього огляньте місце події та переконайтеся, що вам нічого не загрожує. За можливості потрібно перемістити потерпілого в безпечне місце.

Оцініть стан постраждалого. Передусім потрібно звернути увагу, чи людина притомна та чи дихає. Щоб визначити, чи людина у свідомому стані, можна звернутись до неї із запитанням. Не можна натискати на частини тіла пораненого для того, щоб визначити його стан. Нормальне дихання — це не менше як 2-3 видихи за 10 секунд. Якщо постраждалий при тямі, то нагальної потреби перевіряти пульс та дихання відразу немає.

Одразу ж потрібно викликати бригаду швидкої медичної допомоги за номером «103». Якщо є така необхідність, також потрібно викликати інші екстрені служби (ДСНС та Нацполіцію).

Зупиніть критичні кровотечі. Для цього використовуйте кровоспинний джгут або турнікет, або тугу пов’язку з підручних засобів. Накладайте джгут та турнікет максимально високо на кінцівку. Свідченням того, що турнікет/джгут накладений правильно, є зупинка кровотечі. Також важливо зафіксувати час накладення. За відсутності засобів для зупинення кровотечі, тисніть на рану. Важливо: не припиняйте тиснути на рану до моменту приїзду медиків або накладання кровоспинного джгута/турнікета.

Потрібно забезпечити прохідність дихальних шляхів. Якщо в потерпілого в роті є видимі сторонні предмети, кров, блювотні маси, приберіть їх для відновлення прохідності дихальних шляхів.

Якщо навіть після зупинки кровотечі та забезпечення прохідності дихальних шляхів у пораненого не з’явились ознаки життя, необхідно розпочинати серцево-легеневу реанімацію (СЛР). Для цього потрібно покласти постраждалого на спину. Для проведення СЛР потрібно натискати посеред грудної клітини двома руками, основу однієї долоні потрібно накрити другою долонею. Глибина натискання має становити 5-6 см. Частота натискань має — 100-120 на хвилину.

Якщо постраждалий непритомний, слід його тримати у стабільному боковому положенні до приїзду медиків. Не можна залишати постраждалого самого. Навіть якщо кровотеча зупинена, поранений у свідомому стані може захотіти зняти джгут чи турнікет, адже йому боляче.

Детальніше про алгоритми домедичної допомоги — у відеокурсі за посиланням.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Біг, зробив перекид, впав в окоп: як окупант тікав від смерті

Біг, зробив перекид, впав в окоп: як окупант тікав від смерті

Бійці 108 гірсько-штурмового батальйону у складі 10 гірсько-штурмової бригади «Едельвейс» уразили російський танк та трьох загарбників.

Ворожа армія вбила 85-річного чоловіка в його день народження

Ворожа армія вбила 85-річного чоловіка в його день народження

Удень 19 вересня війська рф здійснили обстріл селища Вільча Чугуївського району на Харківщині. 

«Ми з Тамарою за ґрати парою»: затримали двох колаборанток — вчительку та чиновницю

«Ми з Тамарою за ґрати парою»: затримали двох колаборанток — вчительку та чиновницю

Затримали ще двох колаборанток, які працювали на окупаційні адміністрації рашистів.

У новий вибуховий спосіб: дронарі десантували російську БМД-2

У новий вибуховий спосіб: дронарі десантували російську БМД-2

Спецпризначенці Окремого загону безпілотних систем спеціального призначення «Крила ОМЕГИ» Центру спеціального призначення Національної гвардії України знищили російську бойову машину десанту БМД-2.

У першому своєму бою підбив БТР противника — історія бійця Фантома

У першому своєму бою підбив БТР противника — історія бійця Фантома

Про таких, як боєць 81 аеромобільної Слобожанської бригади Сергій, на позивний «Фантом», кажуть, що вони народились у сорочці. Все тому, що воїн вцілів після розриву 82-мм міни за кілька кроків від себе.

Загроза екологічної катастрофи: у бєлгородській області росіяни замінували дамби

Загроза екологічної катастрофи: у бєлгородській області росіяни замінували дамби

Підрив дамб на бєлгородщині може призвести до масштабних повеней, затоплення населених пунктів та екологічної катастрофи.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Бойовий медик у ЗСУ

від 20000 до 120000 грн

Самбір, Львівська область

Кухар

від 20000 до 25000 грн

Львів

Військова частина А0583 (ВСП)

Майстер експлуатації та ремонту бронетанкової техніки

від 20000 до 120000 грн

Рівне, Рівненська область

Інженер відділу ремонту засобів вимірювальної техніки, військовослужбовець

від 28000 до 30000 грн

Харків

Метрологічний центр військових еталонів ЗСУ

Кухар

Запоріжжя

1 відділ Сватівського РТЦК та СП

Військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Дніпро

4 відділ Чортківського РТЦК ТА СП ( м.Заліщики )