День вшанування захисників Донецького аеропорту в системі Міністерства оборони України відзначається щорічно 20 січня. Оборона Донецького аеропорту — це тисячі історій хоробрості та звитяги, фронтового…
Про це сьогодні у Хмельницькому на брифінгу з нагоди старту нового проєкту «Разом» повідомили Коля Сєрга, Саша Чемеров та заступник міського голови Микола Ваврищук.
— Перша частина нашої місії — це деокупація, культурно та ментально, жителів тих територій, які відчули на собі, що таке «русскій мір». Наступний наш крок — це підняття свідомості до проблем війни серед жителів тих міст і містечок, мешканці яких прокидаються ненадовго лише тоді, коли «прилітає»! Чимало людей у Хмельницькому, Львові, Тернополі чи в Закарпатті далеко не повністю усвідомлюють, що таке війна. І коли вони, долучившись до акції, почнуть приносити свої речі, ділитися нажитим крамом, віддавати-дарувати зі щирим бажанням просто допомогти іншим українцям, тоді вони розділять велику трагедію війни з тими, хто через російську агресію втратив все, окрім величезного бажання помститися ворогу і перемогти, — наголосив очільник «Культурного десанту», музикант, поет, телеведучий Микола Сєрга.
Зі свого боку заступник міського голови Микола Ваврищук подякував артистам за започаткування такої важливої ініціативи, зокрема й за те, що для старту проєкту вони обрали саме Хмельницький.
— Ми знаємо, як допомагати мешканцям тих міст, що зазнали бомбардувань і руйнувань від перших днів широкомасштабного вторгнення. Хмельницький одним із перших приймав родини тих, хто від 24 лютого тікав від війни. Деокупація — це не просто повернення своїх територій, — це набагато глибший процес. Адже важливо культурно та ментально також деокуповувати міста та людей. Хмельницький готовий не просто долучитися до «Культурного десанту», а й додати свій — комунальний десант. Наша сила в єдності, разом ми зробимо більше! Боротьба за Україну зруйнувала адміністративні межі міст і містечок, селищ і маленьких сіл зі Сходу на Захід і з Півночі на Південь. Сьогодні ми всі — українці! І ось такою великою українською родиною ми можемо допомогти деокупованим містам відновитися, — зауважив Микола Ваврищук.
Музикант, поет, композитор, музичний продюсер «Культурного десанту» Саша Чемеров розповів одну з історій, чому важливо культурно та ментально допомагати людям з деокупованих територій.
— Ми приїхали в Балаклію, щоб виступити перед людьми після деокупації міста. Вийшли з автобуса, до нас підійшли жінки літнього віку. І одна з них запитала: «А що ви нам привезли?». Я сказав, що нічого, крім пісні, не привезли. І у відповідь почув, що краще б ми взагалі не приїжджали. Тоді інша жінка підійшла і каже: «А вот русскіє нам пєчєньє давалі от души».
Я був шокований, вже й грати-співати для них не хотілося. Та після 40 хвилин концерту люди кардинально змінилися. Почали розповідати, що вони пережили за цей час. Вони співали гімн, вони плакали, обіймали нас і дякували. Затямте, перше — люди можуть змінюватись, друге — не будьте егоїстами, — наголосив Чемеров.
«Культурний десант» працює вже близько п’яти місяців. Їхнє завдання — підняття морально-психологічного стану воїнів на передовій, зміцнення їх бойового духу. До сьогодні артисти відпрацювали майже 400 концертів для військових в тилу і поблизу фронту.
За словами Миколи Сєрги, у вересні, коли Сили оборони України почали звільняти тимчасово окуповані території, вони зрозуміли, що тепер «Культурний десант» потрібний там.
Перша хвиля проєкту охоплюватиме чотири деокупованих та чотири віддалених від лінії фронту міста. Хмельницький надаватиме допомогу Ізюму, Вінниця — Балаклії, Житомир — Куп’янську, а Рівне — Вовчанську. Пізніше до проєкту долучаться й інші міста.
У рамках акції в цих населених пунктах відбуватимуться концерти, виставки та збір гуманітарної допомоги усім, хто її потребує.
У Хмельницькому такий збір для мешканців деокупованого Ізюма до 10 листопада відбуватиметься в кінотеатрі імені Т. Шевченка.
@armyinformcomua
У Черкасах ліквідували ще одну схему обходу санкцій на експорт української продукції до рф.
Загрози оточенню Сил оборони України у Великій Новосілці на Донеччині немає, оскільки в українських бійців завжди є можливість вийти з даного населеного пункту.
Бійці 107 батальйону захопили у Серебрянському лісі російського військового за допомогою безпілотника.
Українські захисники продовжують стримувати російських загарбників серед руїн Торецька.
Працівники ДБР повідомили про підозру командиру роти однієї з військових частин Рівненської області, який допустив незаконне нарахування грошових виплат, в тому числі «бойових», відсутній на службі підлеглій.
Президент України Володимир Зеленський зустрівся у Давосі з головою партії «Християнсько-демократичний союз», керівником опозиційної фракції ХДС/ХСС у німецькому Бундестазі Фрідріхом Мерцом.
від 20000 до 120000 грн
Харків
229 окремий батальйон 127 ОБр Сил ТрО
від 24000 до 124000 грн
Мукачеве, Закарпатська область
від 25000 до 125000 грн
Київ, Київська область
День вшанування захисників Донецького аеропорту в системі Міністерства оборони України відзначається щорічно 20 січня. Оборона Донецького аеропорту — це тисячі історій хоробрості та звитяги, фронтового…