Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…
На Херсонському напрямку Сили оборони України продовжують відбивати атаки та завдавати нищівних ударів російському ворогу. Зокрема, зенітники окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка розповіли, як активно використовують зенітні гармати С-60 для боротьби з загарбниками.
— Надходить сигнал, ми миттєво виїжджаємо на вогневу позицію, маскуємось, знаходимо орієнтири, за допомогою планшету розраховуємо деякі дані та починаємо добряче «прогрівати» вогневі позиції ворога, — розповідає військовий на псевдо «Студент».
Хлопці працюють максимально швидко, швидко збираються і залишають позиції, адже відразу після їхньої вдалої роботи окупанти підіймають свої БПЛА і розпочинають запеклі полювання на зенітників. Інколи час йде на секунди, щоб відпрацювати і «розчинитись у повітрі».
В умілих руках наших військових ця, на перший погляд, застаріла гармата отримала «друге життя» та перетворилась на ефективну зброю для боротьби з окупантами.
— Так, 57-мм система розроблялася ще в роки Другої світової війни. Але наші воїни модернізували цю установку та встановили на шасі вантажівки КамАЗ, — розповів «Студент».
За словами військових, таке рішення дає можливість підвищити маневреність бойової обслуги, швидко займати та покидати вогневий рубіж.
— Саме цей КамАЗ ми затрофеїли у перші два місяці війни. Спочатку пробували працювати з одного, нам сподобалось, адже побачили результат. Потім додався ще один, — зазначив зенітник.
Після довгих тренувань та спостережень нашим бійцям стало зрозуміло, що найбільшу свою ефективність зенітка С-60 демонструє під час знищення, навіть на значній дальності, саме живої сили та легкоброньованої техніки ворога. Воїни стверджують, що для роботи по повітряних цілях установка, так би мовити, морально застаріла.
— Де б ми не були — намагаємося бути максимально корисними, навіть зараз чекаємо команди і готові їхати працювати. Ще багато роботи, але ми рухаємось у правильному напрямку. Втома відходить на другий план, бо виборюємо щасливе майбутнє нашої держави, — підсумовують бійці.
І хоч роботи з «демілітаризації» російської армії ще достатньо, українські воїни не втрачають жаги та наснаги наближати нашу перемогу.
@armyinformcomua
Президент України Володимир Зеленський за підсумками Ставки повідомив, що обсяг підтримки на цей рік є найбільшим за час повномасштабної війни, та анонсував нові угоди з партнерами по НАТО щодо інвестицій у виробництво дронів-перехоплювачів.
Служба безпеки України затримала у різних регіонах країни шістьох проросійських інтернет-агітаторів, серед яких — спортивний журналіст, що закликав до бомбардувань Києва, та фітнес-тренер, який поширював фейки про Сили оборони.
Дві компанії зі США та одна з України стали переможцями Міжнародного інноваційного конкурсу NATO Innovation Challenge 2025-II, присвяченого протидії FPV-дронам з волоконно-оптичним керуванням. Вони отримають можливість доопрацювання своїх рішень спільно з профільними структурами НАТО.
Оператори БПЛА бригади «Спартан» методично вистежують та знищують залишки ворожих штурмових груп, які, чекаючи на обіцяну підмогу, ховаються в полях, очереті та серед руїн.
Навчитись керувати бронеавтомобілем MaxxPro за пів години по YouTube, щоб вивезти побратимів, або повернутися за одним бійцем під обстріл, бо «а як по-іншому?» — це принципи роботи водія на псевдо «Баку».
Дронарі 108-ї окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ влучними ударами «демілітаризували» два російські позашляховики.
від 21000 до 120000 грн
Вся Україна
43-тя окрема артилерійська бригада ім. Тараса Трясила
від 20000 до 120000 грн
Вся Україна
22 окремий мотопіхотний батальйон 92 ОШБр
від 55000 до 125000 грн
Слов'янськ
Батальйон спеціального призначення Донбас 18 Слов'янської бригади Національної гвардії України
від 20000 до 120000 грн
Київ
3 Окрема штурмова бригада
Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…