Список найпопулярніших статей української Вікіпедії у 2024 році днями оприлюднив Юрій Пероганич — засновник ГО «Вікімедіа Україна», яка опікується, зокрема, розвитком і популяризацією Вікіпедії….
На Херсонському напрямку Сили оборони України продовжують відбивати атаки та завдавати нищівних ударів російському ворогу. Зокрема, зенітники окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка розповіли, як активно використовують зенітні гармати С-60 для боротьби з загарбниками.
— Надходить сигнал, ми миттєво виїжджаємо на вогневу позицію, маскуємось, знаходимо орієнтири, за допомогою планшету розраховуємо деякі дані та починаємо добряче «прогрівати» вогневі позиції ворога, — розповідає військовий на псевдо «Студент».
Хлопці працюють максимально швидко, швидко збираються і залишають позиції, адже відразу після їхньої вдалої роботи окупанти підіймають свої БПЛА і розпочинають запеклі полювання на зенітників. Інколи час йде на секунди, щоб відпрацювати і «розчинитись у повітрі».
В умілих руках наших військових ця, на перший погляд, застаріла гармата отримала «друге життя» та перетворилась на ефективну зброю для боротьби з окупантами.
— Так, 57-мм система розроблялася ще в роки Другої світової війни. Але наші воїни модернізували цю установку та встановили на шасі вантажівки КамАЗ, — розповів «Студент».
За словами військових, таке рішення дає можливість підвищити маневреність бойової обслуги, швидко займати та покидати вогневий рубіж.
— Саме цей КамАЗ ми затрофеїли у перші два місяці війни. Спочатку пробували працювати з одного, нам сподобалось, адже побачили результат. Потім додався ще один, — зазначив зенітник.
Після довгих тренувань та спостережень нашим бійцям стало зрозуміло, що найбільшу свою ефективність зенітка С-60 демонструє під час знищення, навіть на значній дальності, саме живої сили та легкоброньованої техніки ворога. Воїни стверджують, що для роботи по повітряних цілях установка, так би мовити, морально застаріла.
— Де б ми не були — намагаємося бути максимально корисними, навіть зараз чекаємо команди і готові їхати працювати. Ще багато роботи, але ми рухаємось у правильному напрямку. Втома відходить на другий план, бо виборюємо щасливе майбутнє нашої держави, — підсумовують бійці.
І хоч роботи з «демілітаризації» російської армії ще достатньо, українські воїни не втрачають жаги та наснаги наближати нашу перемогу.
@armyinformcomua
Це одним з ключових об‘єктів російського військово-промислового комплексу, який задіяний у війні проти України. Завод атакують вже не вперше.
Десантники продемонстрували, як нищать ворожу техніку та особовий склад противника, зокрема, північнокорейських найманців.
У Чорному та Азовському морях ворожі кораблі відсутні.
Станом на ранок 16 січня за добу на фронті російські загарбники втратили 1480 осіб вбитими та пораненими.
Упродовж доби окупанти завдали 418 ударів по 11 населених пунктах Запорізької області.
Від початку цієї доби відбулося 118 бойових зіткнень. Українські захисники продовжують рішуче давати відсіч спробам противника просунутися в глибину нашої території, завдаючи йому вогневого ураження.
до 25000 грн
Черкаси
Державна прикордонна служба України
від 25000 до 125000 грн
Шепетівка, Хмельницька область
від 50000 до 120000 грн
Ужгород
68 ОЄБр ім. Олекси Довбуша
Список найпопулярніших статей української Вікіпедії у 2024 році днями оприлюднив Юрій Пероганич — засновник ГО «Вікімедіа Україна», яка опікується, зокрема, розвитком і популяризацією Вікіпедії….