У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…
Сьогодні Україну вкотре атакували іранські дрони-каміадзе. І сьогодні ж заступник міністра оборони України Ганна Маляр виклала у Facebook пост про те, чому не можна викладати у мережу фото збитих дронів, де видно їхні бортові номери.
– Тож чи може нашкодити нам публікація фотографій збитих дронів? Так, може – у випадку, якщо на фото видно бортовий номер ворожого безпілотника. Адже з цієї інформації противник може отримати важливий для нього висновок – чи долетів певний апарат до цілі? Більше того, ворожі ЗМІ можуть цей факт використати у пропагандистських цілях. Ну і, так само дотримуймося старого правила – не робити на фото прив’язки до місцевості. Тобто, щоб не було зрозуміло, де саме ви зняли збитий дрон. Тому – уникаймо несвідомого поширення розвідувальної інформації, – йдеться у пості Ганни Маляр.
Наш кореспондент вирішив взяти коментар у фахівця у цьому напрямку та розпитати детальніше – чому не можна викладати такі фото і як правильно поводитись із подібною інформацією. На питання кореспондента АрміяInform відповів засновник Інституту постінформаційного суспільства Дмитро Золотухін.
– Нагадаю просте і зручне правило про те, що можна і що не можна знімати і поширювати в медіа. Будь-яка інформація може мати користь в разі, якщо вона отримає якусь прив’язку до місця чи до конкретних ідентифікаційних даних. Що можна ідентифікувати по фотографіях чи відео? Конкретну локацію та місцевість. Рішення – блюрити фото і відео для неможливості упізнати обриси будівель, – зазначив Дмитро Золотухін.
За його словами, по фото та відео можна також отримати конкретні ідентифікаційні дані – номери, знаки, емблеми, унікальні символи:
– Рішення – блюрити, або не показувати на фото і відео номери, чи будь-які ідентифікаційні ознаки. Якщо при створенні контенту журналіст чи піарник зможе уникнути демонстрації чи розголошення інформації про об’єкти, які можна ідентифікувати – це значно допоможе у інформаційному протистоянні ворогу.
На Херсонщині станом на ранок 12 жовтня за добу внаслідок російської агресії чотири людини дістали поранення.
Протягом минулої доби зафіксовано 169 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається складною.
Станом на ранок 12 жовтня в Азовському морі ворожі кораблі відсутні.
Станом на ранок 12 жовтня за добу на фронті російські загарбники втратили 1290 одиниць особового складу вбитими та пораненими.
Сьогодні, 12 жовтня, ворог вночі атакував Запоріжжя. Внаслідок російських авіаударів троє людей поранені.
Від початку доби відбулося 146 бойових зіткнень, противник завдав 59 авіаційних ударів, зокрема, задіяв 88 КАБ, та 602 удари дронами-камікадзе, здійснив понад 3700 обстрілів позицій українських військ.
Захищаємо світ
від 21000 до 51000 грн
Степанівка, Сумська область
У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…