ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Сучасні захисники розповіли про своїх героїчних предків – Український інститут національної пам’яті

Регіони
Прочитаєте за: 3 хв. 15 Жовтня 2022, 7:05

У трьох коротких роликах про воїнів Української повстанської армії розповідають їхні нащадки, які сьогодні на передовій боронять Україну від російської агресії.

Відео та історії героїв опубліковано на офіційному сайті Українського інституту національної пам’яті.

Зокрема, військовослужбовець 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила Михайло Галущак вважає себе нащадком не лише упівців, а й воїнів Української галицької армії, січових стрільців та всіх тих військових формувань, які боролися за незалежну Україну. До речі, він – кандидат історичних наук, автор книги «За пів кроку до перемоги».

Рідний брат Михайлового діда, Богдан Добушовський, був стрільцем в УПА. Загинув у бою з НКВД у ніч на 19 грудня 1944 року на Львівщині..

Михайло Стецик «Рен» – командир підрозділу «Карпатська Січ», який воює з російськими окупантами на півдні України. До цього, у 2017–2018 роках, захисник брав участь у бойових діях на сході країни, зокрема в боях за Широкине поблизу Маріуполя у складі 8-го окремого добровольчого батальйону «Аратта».

Михайло розповідає про свого прадіда – Василя Андрусяка (псевдо – «Різун», «Ґрегіт»), який був полковником Української повстанської армії. З початку 1944 року він командував куренем УПА «Скажені», який вступав у бої і з німцями, і з радянськими підрозділами. Василь Андрусяк був одним із найкращих бойових командирів УПА-Захід. Загинув у бою з енкаведистами в Чорному лісі 24 лютого 1946 року. А його сім’ю радянська влада репресувала.

Василь Арсенич «Зірка» пішов захищати Україну від російської агресії у 2017-му. До 2019 року включно воював у районі Павлополя, Чермалика та Новотроїцького на Донеччині у складі першого окремого батальйону добровольчого корпусу «Правий сектор». З 2022-го – солдат підрозділу «Карпатська Січ», який воює з російськими окупантами на півдні країни.

Василь каже, що він – нащадок повстанців, які боролися за незалежність України в середині XX століття. Всі четверо братів із родини Арсеничів брали участь у збройному підпіллі. Троє з них – Антон, Михайло та Микола Арсеничі загинули в боях або в ув’язненні. Вижив лише Степан – та й він пройшов через 10 років радянських таборів.

Один із братів – Микола Арсенич був творцем військової розвідки ОУН, одним із дев’яти генералів Української повстанської армії та єдиним генералом безпеки УПА. У 1939 році Микола Арсенич брав участь у створенні контррозвідки ОУН. А з 1941-го – Служби безпеки ОУН.

Радянські каральні органи посилено розшукували очільника повстанської служби безпеки. Для його ліквідації Міністерство держбезпеки створило влітку 1946 року спеціальну групу чекістів. Врешті їм вдалося оточити криївку в лісі на Тернопільщині, в якій перебував Арсенич. Микола не здався в полон. Він із дружиною застрелились у криївці.

Відеопроєкт «Нескорені» став частиною інформаційної кампанії Українського інституту національної пам’яті до Дня захисників і захисниць України та 80-річчя УПА, яка проходила під гаслом «Боролись! Боремось! Поборемо!».

Підготував Володимир Поліщук

Читайте нас в Telegram
Першими боями з північнокорейськими солдатами відкривається нова сторінка нестабільності у світі – Президент

Першими боями з північнокорейськими солдатами відкривається нова сторінка нестабільності у світі – Президент

«Я хочу подякувати всім у світі, хто відреагував на появу в Росії північнокорейських солдатів. І хто відреагував не тільки словами, але й готує через це відповідні дії на підтримку нашого захисту тут, в Україні», — заявив Володимир Зеленський.

Засоби доставки піхоти: на Півдні ворог використовує техніку як «таксі»

Засоби доставки піхоти: на Півдні ворог використовує техніку як «таксі»

На різних напрямках лінії бойового зіткнення на Півдні України окупанти використовують різну техніку залежно від природних особливостей регіону — від мотоциклів і багі до панцерників та човнів.

Подвиг під обстрілом — наші штурмовики змогли не тільки забрати поранених, але й підбитого «Козака»

Подвиг під обстрілом — наші штурмовики змогли не тільки забрати поранених, але й підбитого «Козака»

Боєць з позивним Татарин з 225 штурмового батальйону зміг під щільним вогнем забрати підбиту бронемашину «Козак» разом з пораненими побратимами.

У вщент зруйнованому Вовчанську точаться запеклі бої

У вщент зруйнованому Вовчанську точаться запеклі бої

Серед завалів, що утворилися з фрагментів зруйнованих будівель, окупанти намагаються штурмувати малими піхотними групами.

Під пончо та РЕБами накопичується ворог: що відбувається в районі Часового Яру та Торецька

Під пончо та РЕБами накопичується ворог: що відбувається в районі Часового Яру та Торецька

В районі Часового Яру ворог накопичує ресурси, кількість штурмів там знизилась. Натомість у Торецьку від сьогодні інтенсивність штурмових дій окупантів зросла.

Нікуди не їде і добре горить! Що це таке? — російська бронетехніка на Покровському напрямку

Нікуди не їде і добре горить! Що це таке? — російська бронетехніка на Покровському напрямку

Пілоти підрозділу «Аластор» 25 повітрянодесантної Січеславської бригади уразили значну кількість ворожих бронемашин під час спроб росіян атакувати.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Стрілець

від 20500 до 21500 грн

Київ

Військова частина 2260 НГУ

Зв’язківець/Зв’язківці (на різні посади)

від 21000 до 22000 грн

Прилуки, Чернігівська область

Оператор, лінійний наглядач відділення комунікації, військовослужбовець

Запоріжжя

Комендатура військових сполучень Запоріжжя

Водій (кат. С, СЕ), військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ

Азов, 12-та бригада спеціального призначення НГУ

Оператор засобів РЕБ

від 20000 до 25000 грн

Київ

Військова частина А4682

Командир міномета

від 25000 до 125000 грн

Мукачеве, Закарпатська область