ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

На Харківщині сапери навчають населення правил поводження під час війни

Регіони
Прочитаєте за: 3 хв. 15 Жовтня 2022, 12:41

Уже п’ять занять лише протягом кількох останніх днів провели для харків’ян інструктори ГО «Асоціація саперів України» в рамках проєкту «Підготовка та захист у випадку конфліктів». За підтримки норвезької організації NPA Conflict Preparedness & Protection Norwegian People’s Aid — Mine Action and Disarmament Norwegian People’s Aid українські сапери знайомлять громадян з алгоритмом безпечних дій під час збройного конфлікту.

Так, одне із занять було проведено для співробітників КП «Харківводоканал», які не припиняють роботу під час бойових дій у найнебезпечніших районах міста Харкова та Харківської області. І ще чотири заняття інструктори провели для місцевих мешканців та внутрішньо переміщених осіб. Зрештою, Харків, хоча українські захисники й відігнали ворога, досі залишається прифронтовим містом, тож такі знання стануть у пригоді будь-кому з містян.

Варто зауважити, що днями громадська організація «Асоціація саперів України» стала першою в країні, яка отримала сертифікат «Інформування населення про ризики, пов’язані з мінами та вибухонебезпечними залишками війни (EORE)». В Асоціації пояснюють, що EORE — це окремий процес протимінної діяльності, який є чітко регламентованим і вимагає відповідної сертифікації. І, попри те, що фахівці Асоціації займаються питаннями протимінної діяльності протягом усіх восьми років російсько-української війни, ця сертифікація стала можливою тільки зараз, адже повної оперативної готовності та права проводити сертифікацію операторів ПМД в Україні саме зараз набув повноважний орган із сертифікації — Центр протимінної діяльності, що розташований у Чернігові. Це — державна, ба більше — військова організація, що входить до складу Державної спеціальної служби транспорту та займається всім спектром питань протимінної діяльності в Україні. В Асоціації саперів України додають, що дуже важливо також і те, що відтепер ЦПМД набув статусу інспекційного органу, тобто отримав можливість проведення зовнішнього контролю якості.

— Сподіваємося, що відтепер очищені землі будуть передаватись кінцевому користувачу ще швидше, — говорить голова ГО «Асоціація саперів України» Тимур Пістрюга.

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Зірвався з мосту разом з мотоциклом: гравітація завадила окупанту подолати переправу
Зірвався з мосту разом з мотоциклом: гравітація завадила окупанту подолати переправу

Українські аеророзвідники стали свідками грандіозного фіаско російського штурмовика, який намагався подолати на мотоциклі дерев’яний місток.

Цієї зими ворог випустив по Україні понад тисячу ракет і 27 тисяч дронів
Цієї зими ворог випустив по Україні понад тисячу ракет і 27 тисяч дронів

Щоб зруйнувати енергосистему та залишити людей без світла, росія застосувала 462 балістичні ракети, майже 600 крилатих ракет і 27 тисяч дронів типу Shahed.

Від початку доби ворог 22 рази намагався просунутись на Покровському напрямку — Генштаб ЗСУ
Від початку доби ворог 22 рази намагався просунутись на Покровському напрямку — Генштаб ЗСУ

Між українськими військами та російськими окупантами від початку доби зафіксовано 58 бойових зіткнень.

Мешканці Дніпра та Одеси влаштовували диверсії проти Сил оборони на замовлення рф — СБУ
Мешканці Дніпра та Одеси влаштовували диверсії проти Сил оборони на замовлення рф — СБУ

У Дніпрі та Одесі викрили двох місцевих мешканців, які влаштовували на замовлення росіян диверсії проти Сил оборони.

Сексуальна реабілітація військових: чому це важливо та як зберегти інтимне життя
Сексуальна реабілітація військових: чому це важливо та як зберегти інтимне життя

В Україні зростає потреба в сексуальній реабілітації військових і ветеранів, адже бойові дії, поранення і тривала розлука впливають на стосунки і якість життя.

Обмін досвідом для розвитку війська: у ЗСУ створено Воєнну експертну раду ARES на чолі з британським генералом
Обмін досвідом для розвитку війська: у ЗСУ створено Воєнну експертну раду ARES на чолі з британським генералом

У Збройних Силах України створено Воєнну експертну раду ARES (Allied Reform and Expert Support).

ВАКАНСІЇ
Молодший медичний працівник (військова служба за контрактом)

від 20000 до 120000 грн

Краматорськ

Краматорський РТЦК та СП

Розвідник

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Інженер-радіоелектронік

від 20000 грн

Ахіллес, 429 ОП БпС

Начальник зарядно-акумуляторної станції

до 22000 грн

Житомир

Військова частина А1724

Оператор засобів РЕБ

від 20000 до 120000 грн

Харків

225 ОШБ

Головний сержант, військовослужбовець

від 22000 до 22000 грн

Миколаїв

Військова частина А1080

--- ---