Але наскільки це може вплинути на загальну міць угруповання зс рф в Україні? Простіше кажучи, коли у ворожій армії закінчаться…
Про це сказала заступник Міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко під час брифінгу «Лікування та реабілітація звільнених з полону військовослужбовців у медичних закладах системи МВС», що відбувся сьогодні у Military Media Center.
Вона зазначила, що минулого тижня мала можливість відвідати наших звільнених з полону 21 вересня захисників, подивитися як проходить їхня реабілітація і лікування, а також поспілкуватися з ними та зрозуміти, в якому стані вони наразі перебувають.
— Наразі усі звільнені з полону військовослужбовці перебувають у безпеці, з ними працюють лікарі, психологи — на першому етапі. Вони отримують усю необхідну допомогу, проходять обстеження, комплексну діагностику, де і визначається відповідно до потреб кожного, яка в подальшому буде проведена реабілітація і лікування. Також вони отримують і соціальну підтримку, — сказала Катерина Павліченко.
Також вона підкреслила, що наразі в Міністерстві внутрішніх справ напрацьований «внутрішній відомчий порядок дій» по роботі зі звільненим військовополоненим.
— Цей внутрішній відомчий порядок дій включає в себе весь спектр питання, які ми тримаємо на контролі, починаючи з моменту, коли ми маємо зустріч з полону.
Одним із головних питань — є питання визначення необхідного лікування, протезування, реабілітація, а також робота з членами родин: дітьми, дружинами, матерями, батьками. Окремо визначена — підтримки та надання допомоги у питаннях вирішення соціально-побутових проблем.
Адже, ми розуміємо, що наразі такі питання теж збираються, акумулюються і потребують вирішення. Одними з них є поновлення втрачених документів, банківських карток, службових посвідчень, посвідчень учасника бойових дій, посвідчень водія, мобільних телефонів, паспортів як громадянина України, так і для виїзду за кордон. Тому, що ми розуміємо, що декому із тих, хто повернувся з полону, можливо знадобиться реабілітація за кордоном, — сказала замміністра.
Та вона повідомила, що наразі Міністром внутрішніх справ поставлене чітке завдання відповідно до наданого доручення Державної міграційної служби, у найкоротші терміни відновити всі втрачені документи.
— Мені відомо, що наразі до Державної міграційної служби було подано вже 103 заяви на відновлення таких документів. Тож, бачимо, що це питання дійсно перебуває на контролі.
На контролі також перебувають питання виплати одноразової грошової допомоги в розмірі 100тисяч гривень, яка передбачена державою для звільнених з полону в рамках в обміну осіб. Наразі збираються всі необхідні документи для такої виплати, — сказала Катерина Павліченко.
Бійці 60 механізованої Інгулецької бригади з дрону змогла зафіксувати випадок, коли росіян знімали штани зі вбитих побратимів.
Бійці 414 батальйону безпілотних авіаційних систем «Птахи Мадяра» у складі морської піхоти зібрали чергову збірку жалюгідних смертей окупантів на українській землі.
У громадян України буде можливість внести зміни до адреси проживання в межах «зони» одного і того ж ТЦК чи підтягнути адресу ВПО з додатку «Дія».
Завдяки доказовій базі Служби безпеки 13 років ув’язнення з конфіскацією майна отримали троє російських агентів, які коригували ракетні удари рф по аеродрому на Івано-Франківщині.
Після втрат важкої техніки росіяни перейшли на Курщині на тактику використання квадроциклів, «буханок», мотоциклів та іншої легкої техніки, або у пішого переміщення піхоти.
Бійці 5 штурмової Київської бригади успішно протидіяли російській тактиці просочування невеличкими піхотними групами.
Захищаємо світ
від 20100 до 120000 грн
Івано-Франківськ, Івано-Франківська область
Але наскільки це може вплинути на загальну міць угруповання зс рф в Україні? Простіше кажучи, коли у ворожій армії закінчаться…