— Пані Валентино, кілька годин тому у вас була зустріч з рідними військових, які повернулися з полону. Які ви для себе виклики побачили після спілкування…
Про це під час спільного брифінгу Міністерства України оборони та Міністерства охорони здоров’я України розповів заступник начальника науково-дослідного відділу супроводження заходів внутрішньої комунікації науково-дослідного центру гуманітарних проблем ЗС України полковник Володимир Пєтухов.
− Наразі створено Центр, до складу якого входять спеціалісти різних напрямків. Наше основне завдання відповідно до стандартів НАТО − це триетапна реінтеграція військовослужбовців, які повернулися з полону. На першому етапі − після того, як Служба безпеки України та Головне управління розвідки МО України повернули військовослужбовців, вони проходять медичне спілкування. Їх направляють на другий етап. Якщо немає гострих ситуацій та питань у правоохоронних органів до військовослужбовців, вони направляються в наш Центр, де з ними вже працюють медики. Їм надають медичну допомогу з подальшим направленням на реабілітаційні заходи або лікування. Крім того, працюють психологи з підтримки та стабілізації психологічного та психічного стану військовослужбовців. Після цього ми забезпечуємо їх документами, пояснюємо соціальні права, щоб вони могли будувати свої плани на майбутнє, − сказав Володимир Пєтухов.
− Дуже важко людям, які щойно звільнилися з полону, будувати своє майбутнє. Вони тривалий час залежали від тиску, перебували у стані, який досить відрізняється від того, який звикли бачити військовослужбовці, які брали участь у бойових діях. Може не всі − тільки ті, хто пройшли спеціальну підготовку. Однак ми забезпечуємо весь цей аспект послуг, пов’язаний з реінтеграцією людей. Після цього повертаємо їх до родин, до підрозділів, де вони проходять службу. Наше головне завдання – це відновлення військовослужбовців на посаді та відновлення на службі.
Фото Оксани Іванець
Сьогодні вночі завдано вогневого ураження по аеродрому «Ханская», що в Республіці Адигея рф. Зокрема під удар потрапив склад боєприпасів, що розташований на території військового об’єкта.
Верховна Рада в другому читанні ухвалила законопроєкт № 12023 про внесення змін до порядку проходження військової служби за контрактом іноземцями та особами без громадянства. За це проголосували 276 депутатів.
Служба безпеки та Національна поліція затримали ще п’ятьох поплічників рф, які, на замовлення росіян, підпалювали авто Сил оборони та об’єкти Укрзалізниці на Київщині та в Одесі.
Речник оперативно-тактичного угруповання «Сіверськ» полковник Вадим Мисник розповів про присутність російських військ на кордоні.
На півночі Харківщини російська загарбницька армія стабільно зазнає значних втрат озброєння та військової техніки, а також живої сили. Частка загиблих коливається в межах від близько однієї третини до близько і навіть понад 40%.
Воїни 10 гірсько-штурмової бригади «Едельвейс» підпалили склад з боєкомплектом російських загарбників.
Захищаємо світ
від 20100 до 120100 грн
Дніпро
128 окрема бригада Сил територіальної оборони ЗСУ
— Пані Валентино, кілька годин тому у вас була зустріч з рідними військових, які повернулися з полону. Які ви для себе виклики побачили після спілкування…