Саме вони перебувають на передовій Кримського напрямку інформаційного фронту, попри те, що потерпають від фінансових проблем, втратили передавачі, які поширювали…
NSM (Naval Strike Missile) — це морська протикорабельна / ударна ракета, розроблена норвезькою компанією «Kongsberg Defense & Aerospace» (KDA). Перші її зразки надійшли на озброєння кораблів ВМС Норвегії 2012 року.
Контракт на серійне виробництво NSM компанія «Конгсберг» отримала в червні 2007 року, коли Норвегія вирішила озброїти новими ракетами свої фрегати та патрульні катери. Вже наступного року NSM замовили ВМС Польщі, а у 2015-му почалося виробництво ракет для військово-морських сил та Корпусу морської піхоти США, згодом — для Німеччини. Станом на 2022 рік норвезькі морські ударні ракети замовили ще п’ять країн. Кілька держав ведуть переговори про постачання.
Особливості ракети NSM:
У системі наведення ракет NSM поєднані бортова база даних цілей та інфрачервоне самонаведення (IIR), а в керуванні польотом використовуються засоби інерціальної системи, системи глобального позиціювання (GPS) та відстеження рельєфу місцевості (TERCOM).
Окрім палубних пускових установок NSM (до 12 штук на борту корабля), використовуються берегові комплекси, зокрема у ВМС Польщі. Берегова батарея складається з трьох стартових платформ (у випадку Польщі це машини на шасі «Jelcz»), трьох бойових машин управління та по одній машині — мобільного центру зв’язку, РЛС TRS-15C («Одра»), транспортно-завантажувальної та мобільної майстерні.
Кожна наземна стартова платформа (MLV) несе 4 ракети, один мобільний центр зв’язку (CCV) може підключитися та забезпечувати управління шістьма пусковими установками (24 ракети) на відстані до 10 км від кожної.
Основні дані про NSM:
Технічні характеристики:
Крім наземної та палубної версії NSM, від 2009 року Норвегія та Австралія активно розробляють ще один варіант — багатоцільову авіаційну ракету JSM (від Joint Strike Missile). Проєкт випробовувався на літаках F-26 Falcon, але в перспективі на 2023 рік передбачає озброєння новими ракетами винищувачів-бомбардувальників 5-го покоління F-35 Lightning II, які зможуть нести до шести ракет (дві у внутрішніх відсіках і чотири на зовнішніх підвісках) та будуть здатні «працювати» по наземних цілях.
Серед змін у ракет «повітря-поверхня» — система швидкого корегування курсу за вказівками центру управління відповідно до інформації, яку передають інші запущені ракети; змінена форма (для розташування у відсіках F-35); збільшені бойова частина та дальність (оціночно вона становитиме від 280 до 560 км залежно від висоти польоту).
@armyinformcomua
У середу, 30 квітня, Президент України Володимир Зеленський відзначив державними нагородами воїнів-прикордонників з нагоди їхнього професійного свята.
Після цілої низки жорстоких злочинів, які встигли вчинити у себе вдома російські військові з 2022 року, вже навіть у самій рф від образу «захисників вітчизни», який для них старанно ліпила кремлівська пропаганда, не залишилося і сліду.
Сьогодні, 30 квітня, російські війська атакували Добропілля та Слов’янськ, внаслідок чого постраждала людина, пошкоджено десятки будинків.
Минулого тижня противник здійснив 228 штурмових дій по всій операційній зоні ОТУ «Луганськ». Більшість атак росіян зафіксовано на Торецькому напрямку.
Державне бюро розслідувань завершило досудове розслідування щодо тепер уже колишньої співробітниці правоохоронних органів, яка займалася незаконним переправленням військовозобов’язаних чоловіків за кордон.
Новобранець 38-ї окремої бригади морської піхоти, який приєднався до лав Збройних Сил України за проєктом «Контракт 18- 24», розповів про свою мотивацію проходження базової загальновійськової підготовки.
від 50000 до 120000 грн
Київ
Шевченківський РТЦК та СП (Київ)
від 55000 до 125000 грн
Слов'янськ
Батальйон спеціального призначення Донбас 18 Слов'янської бригади Національної гвардії України
Саме вони перебувають на передовій Кримського напрямку інформаційного фронту, попри те, що потерпають від фінансових проблем, втратили передавачі, які поширювали…