Про все це та інше кореспондентка АрміяInform запитала в начальника Управління гуманітарного забезпечення Міністерства оборони України Діани Копаниці. За останні три…
Пригадую, як ще курсанткою, коли приходив час йти на склад й отримувати форму, ми з дівчатами завжди готувалися до найгіршого. А що могло вийти доброго, особливо, якщо на зріст ти від горшка — два вершка, а розмір взуття ледь до 35-го дотягує? Підходили до дзеркала, розглядаючи відображення, зітхали і займали чергу до швейної майстерні — ніхто не хотів ходити, мов його «на виріст» одягнули. Думали, що ті «ходіння по муках» закінчаться, щойно станемо офіцерами. Але не так сталося, як гадалося…
Минали роки, а для жінок в амуніції нічого не змінювалося. Єдиною формою, передбаченою для нас, залишалася парадна — кітель, спідниця й черевики на підборах. Решта — традиційно підганялося у швачки. Але одна справа, коли ти знаходишся в ППД і маєш таку можливість, а що робити в польових умовах?
У 2014 році українські жінки продемонстрували всьому світові, що спроможні боронити державу нарівні з чоловіками — на різних посадах, у будь-яких умовах. І сьогодні снайперки, розвідниці, артилеристки, командирки рот і взводів самовіддано виконують свій військовий обов’язок на передовій. Звісно, під час війни не до модних тенденцій. Проте, комфортний та функціональний однострій — звичайна потреба кожного військового, не важливо, чоловік ти чи жінка. От просто уявіть собі, що треба виконувати бойове завдання, а ти плутаєшся в довгих штанях чи підкочуєш рукави кітеля, плечі якого десь на ліктях. Приємного мало.
Це і стало поштовхом запровадити військовий та тактичний одяг для захисниць з врахування жіночої анатомії.
Так, протягом липня-серпня 2022 року під головуванням заступника Міністра оборони України, а також за участю представників Центрального управління, соціальної ініціативи Arm Women Now та громадської ініціативи FRMT відбувалися робочі зустрічі з метою розгляду питань удосконалення наявної моделі костюма літнього польового для військовослужбовців-жінок й розроблення жіночої білизни.
У результаті проведених зустрічей було ухвалено рішення щодо проведення експериментального носіння трьох варіантів літнього польового костюма. Що вони собою представляють?
Перший варіант — аналогічний за зовнішнім виглядом та розміщенням конструктивних елементів до чинного костюма, але розроблений з урахуванням антропометричних даних жіночої фігури. Другий — створений з урахуванням зауважень від військовослужбовців-жінок Збройних Сил України, а третій — це той же літній польовий костюм, але підібраний за розміром та зростом шляхом розукомплектування.
Також заплановано дослідження двох моделей жіночої білизни. На цей час триває робота щодо виготовлення перших таких партій та організації їхнього експериментального носіння. Після проведення всіх цих процедур, опрацювання та узагальнення результатів, буде вирішено питання постановки цих моделей на забезпечення предметів речового майна.
Тож, сподіваємося, вже незабаром наші захисниці зможуть згадати про свою жіночність навіть у військовому однострої.
Фото з мережі інтернет
@armyinformcomua
Станом на ранок 7 грудня за добу на фронті російські загарбники втратили 1300 осіб вбитими та пораненими.
Під час оборонної виставки, що проходила в столиці КНДР Пхеньяні, Північна Корея показала модернізовану версію свого основного бойового танка Cheonma-2 — ОБТ Tianma-2.
На фронті відбулося 163 бойових зіткнень. Сили оборони спрямовують зусилля на зрив виконання російськими загарбниками планів наступу та виснаження їхнього бойового потенціалу.
У Запоріжжі завершено аварійно-рятувальні роботи після авіаудару, що стався 6 грудня.
Кожна суверенна держава має власну систему нагород, особливе місце в якій займають нагороди військові. Сенс нагород полягає в тому, щоб заохочувати військовослужбовців, які відзначилися, і представляти нації зразки звитяги, честі й гідності, відданості Батьківщині.
На Закарпаття в місто Тячів приїжджають добровольці зі всієї України, щоб підписати контракт на військову службу. Тут у місцевому РТЦК та СП їх розміщують у спеціальних спальних приміщеннях, забезпечують триразовим харчуванням і тревел-відпочинком у Карпатах, допомагають швидко оформити всі необхідні документи та пройти ВЛК.
від 50000 до 120000 грн
Київ
66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго
від 21500 до 51500 грн
Кам'янка-Бузька
Військова частина А4623
Про все це та інше кореспондентка АрміяInform запитала в начальника Управління гуманітарного забезпечення Міністерства оборони України Діани Копаниці. За останні три…