ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

У жовтні стартують безоплатні курси із соціальної адаптації для військовослужбовців, звільнених у запас

Новини Соціальний захист
Прочитаєте за: 4 хв. 20 Вересня 2022, 7:01

Питання соціальної адаптації військовослужбовців, які після звільнення з лав Збройних Сил України та інших військових формувань поринають у цивільне життя, надзвичайно актуальне. І ця актуальність продиктована різкою зміною умов їхньої життєдіяльності, потребою освоєння правил поводження і комунікацій у цивільному житті, удосконалення наявних професійних знань, умінь і навичок та подальшого успішного працевлаштування.

Варто зазначити, що важливість перепідготовки запасників не викликає жодних сумнівів. Звільнені в запас здебільшого мають багатий досвід керування людьми, якого, як вважають профільні фахівці, достатньо для роботи на посадах перших керівників і менеджерів середньої ланки у сфері бізнесу.

Однак запропонованих державою та міжнародними організаціями адаптаційних програм не достатньо й система щодо переходу від військової кар’єри до цивільного життя наразі лише формується. Основною державною програмою з професійної та соціальної адаптації ветеранів, членів їхніх сімей та сімей загиблих є програма від Мінветеранів КПКВК 1501040.

Володимир М. після 24 лютого мобілізувався і разом з іншими військовослужбовцями боронить Україну від рашистської навали. У 2009 році, коли у званні підполковника він звільнився з лав Збройних Сил України, перед ним, як і перед багатьма колишніми військовими, постало питання, як реалізувати себе вже в цивільному житті. 4 роки був найманим працівником, а у 2013 році скористався програмою «Норвегія-Україна» від Міжнародного фонду соціальної адаптації (МФСА).

Співрозмовник АрміяInform каже, що навчання за нею було дуже корисним і суттєво вплинуло на його подальше цивільне життя. Він здобув ґрунтовні знання, що дали йому змогу відкрити свій бізнес у галузі ІТ-технологій, ба більше, добре розбиратися у справі бухгалтерського обліку й навіть контролювати операції свого бухгалтера.

За словами координатора проєкту «Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему» (NUPASS) Ольги Філіної, проєкт ефективно реалізується в Україні вже більше як 18 років. За своєю географією та кількістю учасників програма є наймасштабнішою в Україні.

З початку реалізації проєкту до нього було залучено близько 50 українських міст, понад 20 вищих навчальних закладів України, 20 громадських організацій. Проєкт підтримують Мінсоцполітики, Мінветеранів, Міносвіти та Міністерство оборони України.

Професійну перепідготовку, психологічну та правову адаптацію, сприяння у працевлаштуванні дістали майже 14 тисяч колишніх військових, зокрема близько 3 тисяч учасників АТО/ООС.

У вересні-жовтні стартуватиме новий 3-місячний курс у 10 містах України. Зокрема в Києві — напрям перепідготовки «Організація підприємницької діяльності в Україні», який містить 350 академічних годин. Форма навчання — змішана (частково дистанційно, частково в аудиторії — з 18:30 до 21:00 щодня, крім суботи та неділі).

Осінній семестр реалізовуватиметься в таких містах, як Івано-Франківськ, Тернопіль, Львів, Чернівці, Чернігів, Вінниця, Ужгород, Луцьк, Умань і Київ. Днями на сайті www.ifsa.kiev.ua буде опубліковано всі напрями перепідготовки у вказаних містах.

Хто може стати слухачем курсів:

  • Військовослужбовці Збройних Сил та інших силових структур, заплановані до звільнення протягом року.
  • Військовослужбовці ЗСУ та інших силових структур, звільнені з військової служби протягом останніх трьох років і які мають стаж служби не менше як 10 років.
  • Учасники бойових дій, які мають статус учасника, оформлений відповідно до чинного законодавства, звільнені або заплановані до звільнення протягом року.
  • Члени сімей (чоловік / дружина) вищеперелічених категорій.
  • Члени сімей загиблих учасників бойових дій (чоловік / дружина).

Фінансування на 100 % здійснює Міністерство закордонних справ Норвегії. Партнером проєкту з норвезького боку є NORD Університет (м. Будо).

Ольга Філіна повідомила АрміяInform, що стати слухачем курсу ще не пізно. Всю довідкову інформацію можна отримати на сайті фонду, на його сторінці у Facebook або за номерами 044-456-70-03, 067-406-89-22. У Києві супровід слухачів буде виконувати громадська організація «Всеукраїнська організація учасників бойових дій та ветеранів військ зв’язку», а професійну перепідготовку реалізуватиме Державний університет інфраструктури та технологій.

Записатися на курси в Києві можна за посиланням.

Для запису на курс треба надати такі документи:

  • Для офіцерів ЗСУ та інших силових структур, звільнених у запас: посвідчення офіцера запасу (оригінал або копія), паспорт.
  • Для офіцерів ЗСУ та інших силових структур, які заплановані до звільнення (закінчення контракту): посвідчення офіцера, паспорт, довідку з місця служби, про те що військовослужбовець запланований до звільнення або закінчується термін дії контракту протягом року.
  • Для членів родин військовослужбовців: копія посвідчення офіцера чоловіка (дружини), свідоцтво про одруження (оригінал або копія), паспорт.

За результатами проходження навчання слухачі отримають сертифікат норвезького Університету NORD, спільний сертифікат Міністерства оборони та Міністерства закордонних справ Норвегії та свідоцтво про перепідготовку вищого навчального закладу, де проходитимуть навчання.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Нове озброєння в ЗСУ: до експлуатації допустили ще 13 зразків ОВТ

Нове озброєння в ЗСУ: до експлуатації допустили ще 13 зразків ОВТ

Міністерство оборони України за тиждень допустило до експлуатації у війську ще 13 зразків озброєння та військової техніки.

У Силах оборони розповіли, чи зникла російська ракетна загроза з Криму після знищення «циклона»

У Силах оборони розповіли, чи зникла російська ракетна загроза з Криму після знищення «циклона»

Знищений російський малий ракетний корабель «циклон» був останнім носієм крилатих ракет у тимчасово окупованому Криму, але зарано говорити, що вороже угруповання повністю відсутнє.

Кількість постраждалих унаслідок авіаудару в Харкові зросла до 12

Кількість постраждалих унаслідок авіаудару в Харкові зросла до 12

У Харкові збільшилась кількість постраждалих після ворожого авіаудару по цивільній інфраструктурі. Наразі відомо про 12 травмованих осіб.

У ворога мінус Т-72, БМП-2, «Камаз», «Буханка» та квадроцикл: десантники показали роботу

У ворога мінус Т-72, БМП-2, «Камаз», «Буханка» та квадроцикл: десантники показали роботу

Воїни підрозділу РУДБПАК 80-ї окремої десантно-штурмової бригада ДШВ ЗСУ показали, як ювелірно ліквідують ворожу нечисть.

Армія рф протягом доби 20 разів атакувала Нікопольщину з артилерії та ударними дронами

Армія рф протягом доби 20 разів атакувала Нікопольщину з артилерії та ударними дронами

Сьогодні ворог 20 разів атакував Нікопольщину з артилерії та ударними дронами.

У центрах рекрутингу української армії зросла кількість відвідувачів з початком дії закону про мобілізацію

У центрах рекрутингу української армії зросла кількість відвідувачів з початком дії закону про мобілізацію

Центри рекрутингу української армії фіксують зростання кількості відвідувачів після ухвалення нового закону про мобілізації.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Стpілець-зенітник

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Військовослужбовець ЗСУ

від 20100 до 120100 грн

Дніпро

Старобільський РТЦК та СП

Водій, військовослужбовець

від 21000 до 21000 грн

Чернігів

Військова частина А7328

Старший розвідник, Військовий

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Командиp танка (з pакетно-гарматним озброєнням)

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Стрілець-зенітник ПЗРК

від 20000 до 120000 грн

Київ

130 окремий батальйон 241 ОБр Сил ТрО