ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Що захистить ЗСУ від радіації

Актуальна тема
Прочитаєте за: 4 хв. 19 Вересня 2022, 14:13

Для України, де свого часу сталася Чорнобильська катастрофа, тема радіації залишається надважливою. Особливо в умовах російського ядерного шантажу та мілітаризації ЗАЕС.

Під час проведення в Інформаційному агентстві круглого столу на тему «Випромінювання російської агресії: як убезпечитися від радіації, і чому йод і дозиметр потрібен не кожному?» заступник начальника управління РХБЗ Командування Сил підтримки ЗСУ полковник Сергій Пахомов розповів про те, які заходи нині проводяться в українському війську з убезпечення від радіаційних загроз.

Полковник Сергій Пахомов

— У складі ЗС України є Розрахунково-аналітичний центр, який має певну розгалужену систему щодо проведення радіаційного моніторингу та обміну інформацією щодо радіаційної небезпеки. Ця система охоплює всю територію України. Процес обміну інформацією здійснюється з Державною інспекцією ядерного регулювання в режимі онлайн, — повідомив полковник Сергій Пахомов.

Він зазначив, що «є три аспекти роботи: система моніторингу, розвідка й контроль та ліквідація. Це те, що ми робимо для Сил оборони України».

— Важливим є також питання прогнозування та розуміння масштабності ймовірної катастрофи відповідно до певних умов: пори року, напрямку вітру, активності викиду. Безпосередньо ми (підрозділи РХБЗ. — Ред.) в першу чергу забезпечили (Сили оборони України. — Ред.) засобами індивідуального захисту. Безпосередньо на фронті наші військові укомплектовані засобами індивідуального захисту в повному обсязі. Зокрема коштом допомоги міжнародних партнерів, — додав Сергій Пахомов.

Ця допомога надійшла під час широкомасштабної збройної агресії рф проти України.

Вчасне та достовірне інформування підрозділів — одне з першочергових завдань з радіаційного захисту

Головне, на думку полковника Сергія Пахомова, полягає в тому, щоб українські військові мали чим себе захистити від радіації. Водночас вчасне та достовірне інформування підрозділів теж належить до першочергових завдань з радіаційного захисту.

— Тому першочергові заходи, які мав би виконати військовослужбовець, аби убезпечити своє здоров’я від наслідків безпосередньо в зоні радіоактивного зараження, — виконання інструкцій та вміле використання засобів індивідуального захисту.

Звичайно, що розгалужена система передбачає мережу спостережних постів. Інформація постійно циркулює в цій мережі. І ми бачимо реальну картину та розуміємо, яка є ситуація наразі, й можемо бачити, яка вона може бути в майбутньому (короткострокові прогнози. — Ред.), — продовжує Сергій Пахомов.

Вкрай важливим є обмін даними з міжнародними партнерами, зокрема країнами Північноатлантичного альянсу.

— Система моніторингу та інформаційного обміну працює у взаємодії з іншими органами виконавчої влади та безпековими організаціями, які нам допомагають з обладнанням та засобами захисту. Це те, що ми робимо, аби ефективно спрацювати в разі радіаційних небезпек, — підкреслив представник Командування Сил підтримки ЗСУ.

Сучасними спецприладами радіаційної розвідки забезпечено фактично всі підрозділи Сил оборони на передовій

— У складі військових частин РХБ захисту є підрозділи радіаційної розвідки, оснащені сучасними спеціалізованими приладами радіаційної розвідки, якими обладнана штатна техніка, — повідомив Сергій Пахомов. — Такі розробки ми отримали, зокрема, від українських виробників. Подібні прилади також нам надали й міжнародні партнери. Вони дають змогу здійснювати точний радіаційний моніторинг. Наразі ми забезпечили фактично всі підрозділи Сил оборони на передньому краї.

Також Сергій Пахомов розповів, що, окрім спеціалізованих засобів захисту та вимірювальних приладів, під час перебування у районах підвищеного ризику виникнення радіаційного забруднення кожен військовий має пам’ятати та дотримуватися правил особистого захисту. Ці правила відомі для більшості українців із часів аварії на Чорнобильській АЕС. Адже вони можуть допомогти зменшити як зовнішній, так і внутрішній вплив радіації на організм.

Зокрема потрібно носити одяг, який здатен прикрити відкриті ділянки шкіри, тобто з довгими рукавами, не нехтувати використанням тактичних окулярів тощо. Детальніше про вплив радіації на організм людини та засоби захисту від неї читайте в наступних матеріалах АрміяInform.

Фото Дмитра Юрченка

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Пам’яті десантника Артема Бурки (позивний «Бурий»)
Пам’яті десантника Артема Бурки (позивний «Бурий»)

Майже два роки вважали безвісти зниклим солдата, якому навічно 24.

росія випустила по Україні близько 100 БПЛА
росія випустила по Україні близько 100 БПЛА

У ніч на 11 березня противник атакував 99 ударними БПЛА типу Shahed, «Гербера», «Італмас» та дронами інших типів, близько 70 із них — «Шахеди».

Протягом минулої доби на фронті зафіксовано 137 бойових зіткнень — Генштаб ЗСУ
Протягом минулої доби на фронті зафіксовано 137 бойових зіткнень — Генштаб ЗСУ

Найбільше ворог атакував на Покровському (21), Гуляйпільському (21) та Костянтинівському (20) напрямках.

Ворог втратив близько 1000 солдатів, п’ять танків та одну РСЗВ — Генеральний штаб ЗСУ
Ворог втратив близько 1000 солдатів, п’ять танків та одну РСЗВ — Генеральний штаб ЗСУ

За минулу добу армія країни-агресора втратила 990 одиниць особового складу, п’ять танків та 61 артсистему.

Північне партнерство: як Україна та Фінляндія обмінюються жорсткими уроками війни
Північне партнерство: як Україна та Фінляндія обмінюються жорсткими уроками війни

Холодного зимового ранку в центральній Фінляндії група українських офіцерів вийшла з автобуса після довгої дороги на північ.

ВАКАНСІЇ
Водій-санітар (ЗСУ)

від 50000 до 120000 грн

Вся Україна

154 ОМБр

Медсестра в ЗСУ

від 21000 до 51000 грн

Львів

Львівський РТЦК та СП м.Жовква

Стрілець

від 50000 до 120000 грн

Покровськ

Бахмутський ОБ ТрО (Військова частина А7270)

Навідник

від 20000 до 120000 грн

Київ

20 окремий батальйон спеціального призначення

Інспектор прикордонної служби, водій

від 21000 до 30000 грн

Білгород-Дністровський

Державна прикордонна служба України

Санітарний інструктор, медична сестра, фельдшер

від 20000 до 23000 грн

Диканька

Військова частина 3052 НГУ

--- ---