«Цей запропонований продаж покращить здатність України протистояти поточним і майбутнім загрозам шляхом додаткового її оснащення для виконання місій із самооборони та регіональної безпеки за допомогою…
Відповідно до наказу Головнокомандувача Збройних Сил України, віднині щороку 15 вересня в українському війську відзначатимуть День фахівців військ радіаційного, хімічного, біологічного захисту ЗС України.
Варто зазначити, що фахівці РХБ захисту в українській армії є у різних видах Збройних Сил. Так, у Сухопутних військах існують і окремі частини військ РХБ захисту, а ось у Повітряних Силах у військових частинах обов’язково є відповідна служба, а з введенням воєнного стану — і підрозділи радіаційного, хімічного та біологічного захисту.
Як розповів журналістові АрміяInform начальник служби РХБ захисту відділу сил підтримки Командування Повітряних Сил полковник Дмитро Сулейманов, служби є у всіх бригадах та полках, а також — частинах зв’язку, логістики та розвідки, а підрозділи РХБ захисту, залежно від чисельності військової частини, на час воєнного стану є штатні або позаштатні. Але — обов’язково є, адже в умовах сучасної війни загроза застосування противником зброї масового ураження є як ніколи актуальною. До того ж є й інші виклики, які потребують наявності відповідного роду військ у Збройних Силах України.
— Противник продовжує порушувати міжнародне законодавство, зокрема — використовуючи заборонені міжнародними конвенціями фосфорні боєприпаси, — зазначає полковник Дмитро Сулейманов. — Крім того, він не полишає спроб знищення критичної інфраструктури нашої держави, продовжує завдавати ракетних ударів по об’єктах хімічної промисловості, веде обстріли у безпосередній близькості до об’єктів атомної енергетики, як це є у випадку із Запорізькою атомною електростанцією. Все це робиться з метою завдавання максимального ураження нашим військам, а також знищення цивільної інфраструктури та вбивства громадян України. За таких обставин існує небезпека зараження території нашої країни як радіацією, так і хімічними речовинами, тож війська РХБ захисту сьогодні займаються безперервним моніторингом радіаційної, хімічної та біологічної обстановки й готові в будь-який момент запобігти лиху. Мета цих заходів — недопущення або максимальне зменшення втрат особового складу від наслідків застосування противником зброї масового ураження або сильнодійних отруйних речовин в місцях дислокації й тимчасового розміщення частин та підрозділів у районах виконання завдань за призначенням.
Так, не лише ЗАЕС сьогодні є загрозою для України та, зрештою, всього людства. Методи ведення кремлем війни настільки не вибіркові та підступні, що очікувати від ворога можна всього, наскільки неадекватним воно не було б. Начальник служби РХБ захисту відділу сил підтримки Командування Повітряних Сил розповідає, що на початку широкомасштабної війни фахівці серйозно готувалися до застосування противником зокрема й бойових отруйних речовин. Втім, жодного підтвердження їхнього використання ворогом за пів року великої війни немає. Проте рашисти знищили чи пошкодили сотні хімічних підприємств, складів та сховищ із хімікатами, чим щоразу наражають особовий склад та цивільне населення на смертельну небезпеку.
— На початку весни чимало ракетних, авіаційних та артилерійських ударів противник завдавав по сільськогосподарських підприємствах, аби зірвати посівну кампанію та спричинити в Україні черговий голодомор, — додає офіцер. — Знищує, приміром, склад із селітрою чи потяг, що перевозив мінеральні добрива. У всіх цих випадках фахівці РХБ захисту наших військових частин, що дислокуються чи виконують бойові завдання поблизу цих місць, ретельно вивчають наслідки, виконуючи необхідні заміри й дослідження. Так само відбувається сьогодні в регіоні, де знаходиться Запорізька АЕС. Усі найсучасніші засоби захисту й прилади, що ми отримуємо від західних партнерів, ми спрямовуємо насамперед до частин, що дислокуються у найближчих областях — там вони більш потрібні й актуальні.
Щодо західної допомоги, говорить начальник служби, то за пів року широкомасштабної війни отримано вже кілька тисяч одиниць засобів індивідуального захисту, чимало сучасних приладів радіаційної розвідки, які вже розподілені між військовими частинами та підрозділами, що знаходяться на найбільш загрозливих напрямках і вже ними використовуються.
Як у районі поблизу тимчасово захопленої ворогом ЗАЕС, так і в інших регіонах України фахівці РХБ захисту здійснюють постійний моніторинг радіаційної обстановки, ведуть РХБ розвідку та спостереження, здійснюють облік усієї отриманої інформації в єдиній системі виявлення та оцінки наслідків і передають відомості до розрахунково-аналітичного центру Збройних Сил України. Є у фахівців РХБ захисту й інші специфічні завдання, серед яких, до прикладу, аерозольне маскування критичних об’єктів військових частин та підрозділів, надання методичних рекомендацій особовому складу щодо порядку дій у разі застосування противником фосфорних боєприпасів тощо. Роботи у фахівців радіаційного, хімічного та біологічного захисту у сучасній війні насправді вистачає. Як би колись, у мирний час, не здавалась би нереальною можливість застосування будь-ким у 21-му столітті зброї масового ураження, як би колись не нехтували тренуваннями з виконання нормативів із вдягання засобів індивідуального захисту, на жаль, досвід російсько-української війни засвідчив: цей підступний ворог здатен на все й потрібно бути готовими, відповідно, до будь-яких викликів.
Отож, і готуються українські фахівці РХБ захисту. Навчаються на фахових курсах за кордоном, обмінюються досвідом із союзниками, отримують від партнерів нове устаткування. А сьогодні — вперше за багато років відзначають своє професійне свято. Звісно, визначають без урочистостей, по-воєнному: хтось — виконуючи заміри повітря й ґрунту біля місця влучання ворожої ракети, хтось — із дозиметром в руках на іншому напрямку, але так чи інакше, а відтепер вони знову мають своє військово-професійне свято.
@armyinformcomua
Боєць 505 батальйону морської піхоти Костянтин має позивний «Американець», бо у 2014 році повернувся зі США за кілька місяців до початку збройної агресії рф проти України й став на захист рідної землі. Хлопцю тоді було 19 років.
Рустем Умєров провів зустріч з делегацією США на чолі з послом з особливих доручень Державного департаменту Натаніелєм Фіком.
Усього наші спортсмени здобули 9 медалей на Чемпіонат світу з плавання серед військовослужбовців під егідою Міжнародної ради військового спорту (СІЗМ).
У погану погоду кількість російських атак зменшується у 2-3 разу, в хорошу — знову збільшується.
Бійці 36 бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського відбили чергову спробу росіян прорвати нашу оборону.
Війська північної кореї, які були надіслані на допомогу армії рф, зазнали перших втрат на курщині та з переляку «надвохсотили» кадирівців.
від 20000 до 120000 грн
Краматорськ
23 ОМПБ 56 ОМПБр
«Цей запропонований продаж покращить здатність України протистояти поточним і майбутнім загрозам шляхом додаткового її оснащення для виконання місій із самооборони та регіональної безпеки за допомогою…