У війську вже є багато цифрових систем. Але їхня ефективність залежить не лише від розробників. Навіть найкращий інструмент не працює сам по собі — його треба…
Автоматичні гранатомети МК 19, протитанкові керовані ракети, універсальні гранати та автомат Калашникова, саме цю зброю під час виконання бойових завдань використовують українські розвідники.

— Це АГС МК 19, дуже вдалий автоматичний гранатомет. Його максимальна дальність ураження 2200 метрів. Застосовуємо гранати кумулятивно-уламкової дії. Їх можна використовувати як проти легкоброньованих цілей, так і проти піхоти.Вони пробивають бронебійну сталь до 5 см. Радіус ураження в них 5 метрів, а дальність розльоту уламків до 36 метрів. Можемо робити 40-60 пострілів за хвилину, − розповідає розвідник Максим.
Крім того,воїн показав гранати від західних партнерів. Каже, вони дуже зручні у використанні.
— У моїх руках подарунок партнерів — граната DM82A3. Дуже класна штука, бо універсальна. Її можна застосовувати як під час наступу, так і коли ведеться оборона. Коли вона в чохлі − то для оборони, без нього − для атаки. Чохол у неї уламковий, начинений тисячами сталевих кульок, які мають смертельний радіус розльоту на 10 метрів. Чесно, це дуже зручно, − доповнив він розповідь про арсенал розвідників.
Відповідно до завдань вибір зброї може змінюватися, незмінним залишається лише автомат.

— Старий добрий АКС 7.62 мм наша основна зброя. Для наших завдань це оптимальний варіант. Особливо для зеленки. Куля важка, менше рикошетить відтак більша вбивча сила, правда, вага боєкомплекту теж, але це дрібниці, − розповідає розвідник на псевдо «Каховка».
На всяк випадок, розповідають розвідники, на завдання виходять із кулеметником, снайпером, а останнім часом беруть із собою автоматичні гранатомети.

— Буває, що часто зустрічаємося із силами ворога, які нас переважають, тож гранатомети дозволяють нам подавити вогонь противника. У нас їх достатньо — автоматичних та ручних. Маємо міномети, комплекси протитанкових керованих ракет. Західні партнери забезпечили нас повністю, для наших потреб, − каже «Каховка».
Він додає, що західне озброєння сучасне та досконале, але не одна зброя робить погоду на полі бою.
— Немає поганої зброї, є погано підготовлені бійці. Ясна річ, що радянське озброєння морально та технічно застаріле, але будь-якою зброєю потрібно вміти користуватися і знати слабкі місця, наприклад, у броні противника, це з одного боку, а з іншого − танк можна захистити мішками та шпалами від РПГ, але NLAW для них і так смерть, − резюмує «Каховка».
Ще один зразок озброєння, який використовують та полюбляють українські розвідники, — одноразовий ручний протитанковий гранатомет АТ-4.
— Легкий, зручний, хоч і трохи гучний. Прицільна дальність 400 метрів, до 600 можна працювати. Одного пострілу вистачає для того, щоб вивести з ладу бронетехніку ворога. Від моменту, як побачив ціль і до її ураження, у мене минає 10-15 секунд. Як порівнювати з тією ж «мухою», мені з ним працювати зручніше та краще, навіть певною мірою безпечніше, − розповів розвідник на псевдо «Топор».
За минулу добу російська армія втратила 1230 військових, 48 артилерійських систем і два комплекси ППО.
Вони чують страх російських штурмовиків, перехоплюють накази командирів, і ще до початку наступу можуть спрогнозувати дії противника.
До 15 років ув’язнення з конфіскацією майна засуджено жінку, яка передавала координати, по яким ворог неодноразово наносив удари по Сумах.
Бійці 1-го механізованого батальйону 1-ї важкої механізованої Сіверської бригади відбили спробу ворога атакувати на легкому транспорті.
Про це Головнокомандувач ЗСУ заявив на зустрічі із начальником Штабу оборони Збройних Сил Великої Британії, головним маршалом авіації сером Річардом Найтоном.
Виняткові умови навчання в Житомирському військовому інституті гарантуються унікальним досвідом його викладачів.
Оператор відділення радіоелектронної боротьби з безпілотними апаратами
від 22000 до 120000 грн
Луцьк, Волинська область
У війську вже є багато цифрових систем. Але їхня ефективність залежить не лише від розробників. Навіть найкращий інструмент не працює сам по собі — його треба…