Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…
У кінотеатрах України вийшов у прокат фільм «Снайпер. Білий Ворон». Прем’єра стрічки відбулася на День Незалежності. Символічна дата для показу патріотичного кіно. Фільм заснований на реальних подіях. Це історія екопоселенця з Горлівки, який захищав рідну землю зі снайперською гвинтівкою в руках. В інтерв’ю АрміяInform режисер і співавтор сценарію стрічки Мар’ян Бушан розповів про те, як познайомився з прототипом головного героя, як і де відбувалися зйомки фільму та про інше.
— Прототип головного героя — багатогранний персонаж. Як ви виділяли історії з його життя?
— Було взято вибірково. Вибір це не процес меркантильного характеру, коли шукаєш епізоди, які спрацювали б на глядачів. Це пошук органічної побудови історії, зрозумілої всім. Я шукав сюжетні повороти, які ставлять героя перед вибором. Саме на цьому каркасі стоїть фільм — шлях переродження пацифіста у справжнього воїна, коли світогляд руйнується і герой змушений ухвалювати складні рішення. Звісно ж, у Миколи Вороніна багатогранна історія життя — можна було зробити ціле есе, але це була б історія виключно про одну людину й про її внутрішні переживання. Я це усвідомив і зрозумів, що треба зупинитися й переписати сюжет для великої аудиторії. При цьому створити цей сюжет таким, який міг би насправді відбуватися в реаліях війни на Донбасі. Врешті я поєднав правдиві факти та художньо придумані, й історія ожила, стала цілісною, цікавою та вклалася в хронометраж.
— Коли закінчилися зйомки та як обирали дату майбутнього показу в Україні?
— Закінчилися знімання у квітні 2021 року, за 4 місяці я завершив повністю монтаж і почався постпродакшн. Режисер не обирає дати показу. Проте, впевнений, що дата є цілком логічним рішенням, тому що це влучний день для показу патріотичного кіно. Я сподіваюся, що з’явиться і режисерська версія. Адже те, що ви бачите в кінотеатрах, це прокатна версія, яка є дещо скороченою.
— Які головні ідеї та мотиви ви заклали в фільм?
— Я вважаю, що відповідь на це запитання одразу знецінить твір. Щойно режисер почне пояснювати, які меседжі фільму, задум, опиниться в певних рамках, і це нашкодить твору. Автор створює твір для того, щоб обмінюватися емоціями й він закладає туди певні посили, асоціації, акценти, якими він хоче комунікувати з глядачем. В цьому, мені здається, цінність мистецтва — дати можливість людині самій осмислювати твір, а не «читати зі шпаргалки автора». Багато хто знайде в цьому фільмі щось особисте, і я не хочу в це втручатися.
— Чому ви змінили прізвище прототипа головного героя?
— Я змінив прізвище Воронін на Вороненко, тому що змінив героя, змінив деякі обставини, тож це було зроблено з етичних міркувань.
— Розкажіть, як ви познайомилися з прототипом головного героя, чому саме ця історія була варта цілого фільму?
— З роками російсько-українська війна перетворилася на снайперську. З обох сторін були великі втрати саме від снайперів. Тому я звузив своє коло пошуків до снайпінгу і розпочав пошук правдивих історій про цих таємничих українських воїнів.
Це переважно були дуже короткі розповіді, яких було недостатньо для дослідження. На той час я мав кілька варіантів для написання короткого метру, але хотів створити повнометражний фільм. Врешті натрапив на історію Миколи Вороніна, екопоселенця з Горлівки, який став снайпером.
— Розкажіть, де відбувалися зйомки фільму?
— Ми готувалися до зйомок із початку 2020 року. Вони відбувалися в Київській області. Це дозволило нам працювати у рамках бюджету стрічки, адже фільмування в Донецькій області з усією групою було б значними перевитратами бюджету. Тож наша локейшн-менеджерка Ольга Дьома зробила чудову роботу — знайшла наш «Донбас» в Київській області. Це дало змогу реалізувати цей проєкт, адже й без того було вдосталь роботи та складний темп зйомок.
— На вашу думку, наскільки важливі фільми про війну?
— Це ті події та емоції, через які проходить наш народ. Ще дуже багато залишилось нерозказаних історій про війну. Вважаю, що ці фільми будуть зніматися у великих масштабах. Так і мусить бути — нам є, що розповісти собі та цілому світу.
— Які емоції пережили, коли завершили зйомки фільму?
— Я пам’ятаю цей момент, коли ми відзняли останній кадр… Я просто відчинив вікно та глибоко вдихнув свіже повітря. Це був певний спосіб зняти напруження, тому що всі думки, вся увага до цього моменту була сфокусована виключно на створенні фільму, й коли я сказав у рацію: «Стоп! Знято. Всім дякую, ми завершили знімання фільму!» — пролунали оплески, ми аплодували всій нашій великій групі, яка старанно працювала над цим проєктом. Я усвідомив, що ми зробили складну роботу й зняли важливий для нас фільм. Тільки з цього моменту прийшло відчуття свободи — в думках була єдина фраза: «нарешті, вже все знято».
@armyinformcomua
На Півдні стабільно неспокійно. За минулу добу на Запорізьких напрямках — Гуляйпільському і Оріхівському — відбулося не так багато бойових зіткнень. Проте противник завдавав авіаційних ударів, здійснив обстріли з артилерії, удари дронами-камікадзе.
Кафедра військової підготовки «Київського авіаційного інституту» запрошує на навчання чоловіків та жінок, які бажають стати частиною війська, здобувши технічну освіту та престижну військову спеціальність.
Ще один етап обміну між Україною та росією завершився успішно — додому повертаються українські військовослужбовці, які перебували в полоні та потребують невідкладного лікування.
Артилерист 54-ї окремої механізованої бригади на позивний «Лисий» розповів повчальну історію про те, як під час швидкої евакуації з-під ворожого обстрілу йому та побратимам довелося бігти, «як олімпійським чемпіонам», щоб врятувати свої життя.
Правоохоронці викрили масштабну схему ухилення від мобілізації та звільнення зі служби, в рамках якої по всій країні підробляли документи про необхідність догляду за родичами з інвалідністю.
Сьогодні відбувся ще один етап обміну полоненими в категорії «важкопоранені та тяжкохворі» згідно з домовленостями у Стамбулі.
від 21000 до 51000 грн
Миколаїв
Військова частина А3476
від 23100 до 53100 грн
Стрий
Військова частина А2847
Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…