За понад пів століття інтенсивної експлуатації F-16 Fighting Falcon у спільноті військових, дотичних до бойового застосування цього багатоцільового винищувача, з’явилося чимало жартів про…
Унаслідок широкомасштабного вторгнення росії в Україну діти перебувають у стані перманентного стресу. Вони потребують, щоб дорослі підтримували їх, стабілізували їхній психологічний стан, працювали з емоціями малечі. Українські аніматори під керівництвом художника-мультиплікатора Сашка Даниленка вирішили допомогти батькам у цьому.
У межах волонтерського проєкту «Графічний батальйон» було створено п’ять анімацій: «Що робити, коли лунає сирена», «Що робити, коли тобі нудно», «РЕ», «Гімнастика для тих, кому важко сидіти на одному місці» та «Що робити, коли страшно». Проєкт особливий тим, що всі сценарії роликів створюють разом із психологами. Усі роботи проходять перевірку головної психологині проєкту Катерини Павленко. Така співпраця допомагає врахувати особливості вікової психології, кризового консультування та екстреної психологічної допомоги. Мультфільми «Графічного батальйону» вчать дітей стабілізувати психологічний стан через тілесні техніки, руханки, дихальну гімнастику, арттерапію.
Нові анімації цієї ініціативи створюються в межах грантового проєкту «Графічний батальйон для дітей», який реалізує ГО «ІМАГО» за підтримки Європейського культурного фонду. Наразі аніматори проєкту створюють ще 7 психологічних роликів. Днями відбулася прем’єра анімаційної роботи «Місія Мами — захист дитини», вона вже доступна на сторінках проєкту і залишається актуальною, як і в перші дні війни.
Про мультфільм, який створила команда для матерів, що змушені переселятися з дітьми під час війни, розповів його режисер Леонід Тивонюк:
— Анімації створюються вручну, у цьому разі використовуємо декорації з фетру. Я обрав цей матеріал, бо він передає тепло і затишок, заспокоює і надає відчуття дому, щоб анімація візуально і психологічно краще сприймалася. Спочатку створюємо ескіз, добираємо приємні кольори, потім вирізаємо пласкі маріонетки. Персонажі перебувають на різних площинах, і методом стоп-моушн анімації створюється динаміка мультфільму. В анімації розповідається, як зробити менш стресовими події, пов’язані з вимушеним переселенням, як пояснити малечі, що через війну на неї чекає довга дорога. Наразі моя команда готує ще один ролик — «Страх — емоційний інтелект».
Режисер пояснив, як працює механізм анімаційних роликів:
— Маленький глядач ототожнюватиме себе з персонажем мультфільму, а завдяки механізмам проєкції, ідентифікації, переносу, під час перегляду проживає ситуації, які демонструють на екрані. За допомогою перегляду такого мультфільму дитина вчиться розуміти свої емоції та стани інших людей, допомагати собі у складні моменти. Необхідно зберегти психіку дітей здоровою, і анімація дуже підходить для цього. На кожному етапі ми отримуємо рекомендації психолога щодо кольорів, музики, динаміки, щоб уникнути травматизму і справити виключно позитивний вплив. Тут немає карколомних сюжетів, як ми зазвичай бачимо по телевізору, бо наша мета — допомогти і не зашкодити.
Проєкт триватиме до кінця жовтня. Леонід Тивонюк розповів, що до творчого процесу залучені кілька студій:
— Це великий проєкт, який реалізують п’ять команд. Над анімацією «Колискова для малят» працює студія Романа Дзвонковського, вони застосовують українські символи та різні образи природи. Приємні кольори, заспокійливі рухи та ніжна колискова Катерини Павленко будуть заколисувати малят і дарувати міцний сон із приємними сновидіннями. Також вони розробляють ролик «Колискова під звуки сирени», це персонажна анімація про дівчинку Марічку. Дуже ніжну «Сонячну колискову» в техніці 2D готують Дмитро і Ганна Кривоноси. Питання «Як говорити з дитиною про війну» турбує багатьох батьків, тож команда режисера Зю Побережнюк спробує дати одну з відповідей у ролику з такою ж назвою. Автори покажуть, що відбувається в голові дитини і матері, чим ці думки різні чи схожі. Головне в цій темі — не мовчати, щоб молодше покоління розуміло, хто ворог і за що борються українці. Що поганого зробила росія і чому цього більше ніколи не можна допустити. Команда дизайнера Валерія Ліфіренка створює «Казку про нову домівку». Це алегорична казка про вовків, які змушені покинути свій ліс, куди прийшла війна. Мама допомагає маленькому сину зрозуміти, чому вони не можуть залишитися вдома, чому тато не їде з ними, водночас вона розказує, що у світі багато добрих істот, які готові їх прихистити.
Невдовзі ці анімації будуть на наших сторінках, переглядайте їх разом із дітьми, це допоможе підтримати психологічний стан у ці скрутні часи.
Особливо цінно, що ролики мають практичне застосування і стануть у пригоді батькам, коли потрібно заспокоїти малечу, вкласти спати або просто зрозуміти свою дитину. Вправи чи відповіді, подані дитині у вигляді яскравого мультфільму, сприймаються як гра та не потребують присутності спеціаліста з психології. Це прості техніки саморегуляції, які в умовах постійного стресу вкрай потрібні.
Переглянути мультфільми можна на YouTube-каналі проєкту. Усі роботи є у вільному доступі та їх можна завантажити.
@armyinformcomua
Миколаївські морпіхи оприлюднили видовищну добірку уражень ворога, найяскравішим моментом якої стало філігранне знищення FPV-дроном трьох окупантів, які намагалися сховатися на автобусній зупинці.
На Вовчанському напрямку українські захисники завдали низку влучних ударів по ворогу, знищивши, зокрема, два комплекси дальнього візуального спостереження «Муром-М», дві автівки та опорні пункти разом із п’ятьма окупантами.
Оператори FPV-дронів Третьої штурмової бригади продемонстрували філігранні влучання по замаскованих цілях окупантів.
Розрахунок САУ «Гвоздика» працює у шаленому ритмі, де між постійним дзижчанням ворожих дронів є лише лічені секунди на те, щоб завдати удару по ворогу та змінити позицію, доки по тобі не відкрили вогонь у відповідь.
На Покровському напрямку екіпаж танка «Херсон» з 1-го танкового батальйону 5-ї ОВМБр прямою наводкою знищив укриття російських окупантів.
Спецпризначенці підрозділу «Гострі картузи» продемонстрували в дії нову тактику «Стіна дронів», за якої в повітрі одночасно перебуває кілька ударних БПЛА.
За понад пів століття інтенсивної експлуатації F-16 Fighting Falcon у спільноті військових, дотичних до бойового застосування цього багатоцільового винищувача, з’явилося чимало жартів про…