Вперше встановлюються зрозумілі терміни служби та створюються прогнозовані правила для військовослужбовців. За словами заступника Міністра оборони України Мстислава Баніка, однією…
За шість місяців війни в Україні зс рф застосували щонайменше два нові типи касетних боєприпасів.
Про це йдеться у звіті Коаліції з касетних боєприпасів (Cluster munition monitor).
«Росія продовжувала виробляти (протягом 2021-2022 рр. – ред.) нові касетні боєприпаси, її збройні сили застосовували щонайменше два нові типи касетних боєприпасів в Україні у 2022 році» – йдеться у повідомленні, водночас відзначається, що «немає доказів того, що касетні боєприпаси були серед наданої уряду України у 2022 році зброї».
Експерти також зазначають, що росіяни масово обстрілюють населені пункти України касетними боєприпасами, станом на початок серпня 2022 року задокументовано сотні випадків їх використання.
Спостерігачі зазначають, що російські війська широко використовують проти цивільного населення касетні бомби, в результаті чого загинули мирні жителі, були пошкоджені будинки, школи і лікарні.
«Широке застосування Росією заборонених міжнародним співтовариством касетних боєприпасів в Україні демонструє кричущу зневагу до людського життя, гуманітарних принципів і правових норм», – такі слова директора Human Rights Watch Мері Уерхем наведено у звіті.
У документі також відзначається, що нині Україна – єдина країна у світі, на території якої у бойових діях використовуються касетні боєприпаси, і це є прямим наслідком вторгнення росі 24 лютого 2022 року.
У 2021 році в усьому світі було зареєстровано 149 нових втрат від касетних боєприпасів, у яких загинуло (59 загиблих і 90 поранених). І всі вони були спричинені залишками касетних боєприпасів на місцях колишніх боїв .
«У 2021 році спостерігалося значне зменшення кількості жертв від касетних боєприпасів, проте ці дані затьмарені руйнівною кількістю атак касетними боєприпасами під час вторгнення зс рф в Україну. Попередні дані свідчать про щонайменше 689 постраждалих під час обстрілів касетними боєприпасами в Україні за перше півріччя 2022 р. Багато втрат можливо залишився незафіксованим», – констатують спостерігачі.
Підготував Сергій Лемеха, АрміяInform
Перший етап трансформації Сил оборони пропоную ключові зміни у військовій службі, але неможливо вирішити всі питання відразу і для всіх військовослужбовців.
Бойовий контракт на двадцять чотири місяці стосується таких посад, як оператори БПЛА, фахівці РЕБ, штабні працівники, оператори НРК, артилеристи.
Визначений цілий перелік посад, які зможуть підписувати нові піхотно-штурмові контракти. Це і бойові медики, механіки-водії та інші.
Вперше встановлюються зрозумілі терміни служби та створюються прогнозовані правила для військовослужбовців. За словами заступника Міністра оборони України Мстислава Баніка, однією…