Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…
У рамках військово-технічної допомоги Словенія надала Україні бойові машини піхоти M-80A. Як і низка інших зразків, що перебували на озброєнні словенської армії, БМП M-80A має югославське походження. Так, наприкінці шістдесятих років військове керівництво Югославії ознайомилося з новітньою на той час радянською БМП-1 і виявило бажання отримати аналогічний зразок. Причому початково планувалося розробити та довести до виробництва свій власний проєкт.
Розробку бойової машини піхоти югославське підприємство «Фамос» здійснювало з початку 70-х років. Перші югославські БМП M-80 вперше продемонстрували на травневому військовому параді в 1975 році, а влітку 1984-го на виставці озброєнь у Каїрі експонувалася модернізована БМП M-80A. Невдовзі її запустили в серійне виробництво і вона стала основною бойовою машиною механізованих частин. Загальна кількість випущених БМП M-80, M-80A та їхніх варіантів, за різними оцінками, становить приблизно 950 одиниць.
Повністю закритий корпус БМП M-80A зварений із броньових листів завтовшки до 30 мм і забезпечує захист від вогню великокаліберних кулеметів. Верхня лобова плита встановлена під великим кутом до вертикалі. Дах корпусу горизонтальний уздовж усієї машини. Борти корпусу над надгусеничними полицями мають раціональний кут нахилу. Вертикальна кормова стінка обладнана двома дверима, які відчиняються вбік бортів.
Бойова маса, т —14
Екіпаж, осіб — 3+7
Габаритні розміри:
довжина корпусу, мм — 6420;
ширина, мм — 2990;
висота з ПУ ПТКР, мм — 2670;
кліренс, мм — 400;
бронювання, мм — до 30.
Озброєння:
— 20-мм автоматична гармата HS-804 Hispano-Suiza (4000 постр.);
— 7,62-мм кулемет MG-53 (2000 набоїв);
— ПУ ПТКР 9М14М «Малютка» (4 ПТКР).
Двигун:
FAMOS 10V003. 10-циліндровий дизель рідинного охолодження
Потужність, к. с. — 320
Запас ходу, км — 500
Запас палива, л — 510
Подолання перешкод:
підйом, град — 30;
висота стінки, м — 0,8;
ширина рову, м — 2,4.
У передній частині корпусу БМП М-80А праворуч розташоване силове відділення, ліворуч — місце механіка-водія. За ним розташоване робоче місце командира машини, а середня та кормова частини відведені для розміщення десантників. Піхотинці розміщуються в центрі десантного відділення спиною до спини двома рядами. Посадка та висадка десанту здійснюється через дві двері в кормовій стінці корпусу. Крім того, в даху десантного відділення є два овальні люки. Люки змонтовані і над місцями механіка-водія та командира машини. Для ведення стрільби з особистої зброї в кожному з бортів пророблено по три амбразури, що закриваються броньовими кришками, такі ж амбразури з блоками спостереження є і в задніх дверях.
Основним озброєнням БМП M-80A є 20-мм автоматична гармата HS-804 фірми Hispano-Suiza та спарений з нею 7,62-мм кулемет MG-53 (аналог німецького кулемета MG-43 часів Другої світової війни). Це озброєння встановлено в одномісній башті кругового обертання. Це забезпечує наведення по вертикалі в діапазоні кутів від −5 до +75°, що дозволяє вести боротьбу не тільки з наземними, але й повітряними цілями. Башта та озброєння оснащені електричними приводами, які у разі виходу з ладу дублюються ручними механізмами. Для боротьби з броньованими цілями на башті встановлено дві пускові установки ПТКР 9М14М «Малютка». Для керування вогнем командир машини користується комбінованим денним та нічним приладом спостереження, а навідник має комбінований денний та нічний приціл.
Силову установку БМП M-80A становить 10-циліндровий дизельний двигун FAMOS 10V003., що розвиває максимальну потужність 320 к. с. (235 кВт при 2500 об/хв). Механічна коробка забезпечує чотири передачі переднього ходу і одну заднього. У ходовій частині використана торсіонна підвіска. З кожного борту є по п’ять гумових опорних котків і по два підтримуючі ролики. У вузлах підвіски перших та останніх опорних котків є гідравлічні амортизатори телескопічного типу. Провідні колеса розташовані попереду. Верхня гілка гусениць та підтримуючі ролики прикриті сталевим екраном.
#Ukraine: One of the 35 Slovenian BVP M80A infantry fighting vehicles that were donated to the Ukrainian Army during training. The 20mm M-55 autocannon is being fired.
These IFV are rather similar to the BMP-1 or 2, but are superior to the former at least.pic.twitter.com/5OsHuFi31x
— 🇺🇦 Ukraine Weapons Tracker (@UAWeapons) August 14, 2022
Під час руху по шосе машина розвиває максимальну швидкість 64 км/год, на пересіченій місцевості вона долає підйом до 30 градусів, вертикальну стінку заввишки 0,8 метрів і рів завширшки 2,4 метра. Рух на плаву здійснюється за рахунок перемотування гусениць. Перед входом у воду в робоче положення приводиться хвилевідбивний щиток і вмикаються водовідкачувальні помпи. Максимальна швидкість на воді БМП М-80А становить 8 км/год.
Президент України Володимир Зеленський у Сумах відвідав медичний заклад, де лікують поранених захисників.
Україні передають винищувачі F-16 Fighting Falcon Королівських повітряних сил Нідерландів та високоточні планеруючі керовані бомби середньої дальності AGM-154 JSOW з арсеналів США.
90 обшуків за місцями роботи і проживання, гроші у сумі понад 500 тис. доларів США, майже 80 тис. євро та більше ніж 1 млн грн та навіть російські рублі, понад 400 осіб зі сфабрикованими довідками про інвалідність та 13 учасників злочинної групи.
Бійці 46 аеромобільної бригади Десантно-штурмових військ ЗСУ за день бойової роботи на Курахівському напрямку знищили 2 танки, 2 БМП і 8 мотоциклів ворога (разом із «мотоциклістами»).
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) здійснило першу виплату викривачу корупції. Викривач, який отримав винагороду — чинний військовослужбовець.
4 жовтня близько 10:00 зс рф вдарили двома керованими авіаційними бомбами по селу Ізюмське. Поранення, не сумісні з життям, отримав 35-річний чоловік — співробітник місцевої агрофірми.
Захищаємо світ
від 20100 до 123000 грн
Кам'янське, Дніпропетровська область
від 21000 до 54000 грн
Степанівка, Сумська область
Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…