ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

У прикордонні з Україною регіони росія силоміць звозить запасників на «військові збори»

Публікації
Прочитаєте за: 5 хв. 10 Серпня 2022, 17:35

Повномасштабна війна, яку росія веде з Україною, намагаючись прикритися визначенням «спеціальна воєнна операція», з кожним днем потребує дедалі більше й більше людських ресурсів. За неповні пів року, які триває ця війна, лише безповоротні російські втрати особового складу становлять уже понад сорок тисяч осіб. Крім того, за даними від різних організацій, які підраховують, скільки сторони мають загиблих і поранених, у російських бойових частинах щодоби дістають різні пошкодження й вибувають для лікування 250–300 бійців, що становить втрату за 2-3 доби цілої батальйонно-тактичної групи.

І хоча кремлівська влада поки що не оголошувала загальної мобілізації військовозобов’язаних, а намагається поповнювати нестачу живої сили різними «добровольцями» й найманцями, проте в деяких регіонах почався інтенсивний призов на так звані військові збори цивільних чоловіків. Деяких із них, які не бажають йти до війська, залучають силоміць. А найголовніше — ці «збори» проходитимуть у прикордонних з Україною областях, а це фактично в тилу з’єднань, залучених до бойових дій.

російське суспільно-політичне видання під назвою «Верстка», посилаючись на кількох правозахисників, повідомляє, що ті отримали десятки повідомлень від громадян, які перебувають у запасі. Ці громадяни розповідають, що їх викликають у місцеві військкомати, змушують підписувати якісь документи й далі відправляють на військові збори до білгородської області без проходження медкомісії та підтвердження категорії придатності.

Як повідомляє «Верстка», одну таку «партію» запасників, яка складалась із жителів санкт-петербурга й ленінградської області, 9 серпня 2022 року в примусовому порядку відправили на збори у військові частини, дислоковані неподалік кордону з Україною.

Представники трьох правозахисних організацій розповіли виданню, що отримали не менш ніж двадцять повідомлень від військовозобов’язаних громадян рф, яких змушують їхати на подібні збори. Інформацію також підтвердили опитані журналістами запасники. Один із них, який працює на промисловому підприємстві в ленінградській області, розповів, що, за запевненням працівників військкомату, вони займатимуться виключно ремонтом техніки. «Верстка» цитує його слова: «…з’явитися запросили різний контингент: від операторів автоматичних систем до механіків та інженерів. Перша група, серед яких лише моїх колег близько 10, вже виїхала до білгородської області».

Правозахисники розповіли, що деяких запасників викликали до військкомату телефонним дзвінком. Інші отримали повістки на роботі — у відділі кадрів їм передали документ, зобов’язали розписатися та з’явитися до військкомату. Там військовозобов’язаним повідомили, що ті мають поїхати до білгородської області на «військові збори» тривалістю від 56 до 60 днів. Декому дозволили повернутися додому та зібрати речі. Тих, хто спробував відмовитись від участі, за словами правозахисників, скручували на місці. Представники організацій кажуть, що раніше не стикалися з подібними випадками.

За словами правозахисників, на яких посилається видання «Верстка»: «У військовозобов’язаних відбирають паспорти, військові квитки й відправляють до військових частин, а звідти — до білгородської області. Як кажуть, лагодити техніку та вантажити снаряди. Чоловіки навіть не знають, у якому вони перебувають статусі. Вік абсолютно різний: 26, 30, 40 років, — розповідають представники правозахисних організацій. — Наприклад, до нас звернувся чоловік 26 років. Він відслужив в армії чотири роки тому. Йому зателефонували з військкомату, попросили прийти. Він поїхав туди своєю машиною. На місці відмовився їхати на військові збори, але його буквально скрутили та відібрали документи».

російські журналісти з «Верстки» повідомили, що перш ніж везти запасників до білгородської області, їх із військкоматів направляли у частини № 71717 у місті луга та № 02561 у місті сертолово в ленінградській області. Також у правозахисних організаціях розповіли, що у деяких випадках замість повісток на збори запасників наполегливо «пропонували» підписати тримісячний контракт на військову службу.

«Проте все це відбувалось із відвертими порушеннями нормативних документів, адже перед відправленням до військових частин — як на збори, так і на службу за контрактом — військовозобов’язані громадяни мають проходити медогляд і підтверджувати категорію придатності, — розповідають правозахисники, — Але в цьому випадку цих правил не було дотримано».

«За законом військовозобов’язані в росії прирівнюються до військовослужбовців, вони мають такі ж права, — кажуть представники однієї з правозахисних організацій. — Перед навчаннями чи укладанням контракту вони мають підтвердити категорію придатності, бо за час, поки вони були в запасі, ця категорія могла змінитися. Адже йдеться не лише про тих, хто відслужив два-три роки тому, а й про тих, хто відслужив шість, десять, 20 років тому. За цей час могли з’явитися хронічні захворювання, які не дозволяють проходити службу. Але на практиці ми бачимо, що людей просто пакують та змушують підписувати повістки, контракти».

Ці правозахисники радять тим, хто не бажає залучатись до таких зборів, подавати рапорти про непроходження медогляду, а також про антивоєнні переконання, що з’явилися за час перебування в резерві. Ці рапорти можуть не приймати, тому правозахисники радять родичам паралельно подавати позови до суду та звернення до прокуратури про порушення процедури призову, а також заяву в поліцію, якщо в їхнього близького відібрали документи.

Хоча в росії переважна більшість мешканців підтримує війну в Україні, вмирати за путінські ідеали охочих небагато. Тому велика кількість військовозобов’язаних чоловіків кинулися шукати легальні шляхи, як уникнути подібних «заходів» прихованої мобілізації. Зокрема, як повідомляють у правозахисній організації «Школа призовника», російський закон «Про військовий обов’язок та військову службу» дозволяє запасникам відмовитися від участі у військових зборах і за це не передбачено жодної відповідальності — ані адміністративної, ані кримінальної.

Тож усім російським військовозобов’язаним, які усвідомлюють, що «крутити гайки на бєлгородщині» — це лише прикриття реальної участі у війні в Україні, є чудова порада від їхніх же російських правозахисників: відмовляйтеся будь-якими шляхами від таких зборів і такої служби. Тисячі сміттєвих пакетів з останками й десятки тисяч трун і калік — найпереконливіший доказ того, що уникнути війни — найкраще рішення.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
«Беріг здоров’я від алкоголю, тому на Чорнобиль потрапив не одразу»: історія ліквідатора аварії
«Беріг здоров’я від алкоголю, тому на Чорнобиль потрапив не одразу»: історія ліквідатора аварії

Сергій Мирний, учасник ліквідації аварії, у 1986 році після аварії на ЧАЕС очолював загін радіаційної розвідки і працював у зоні ураження.

Спортсменка ЗСУ виборола бронзу на чемпіонаті Європи серед молоді з фехтування
Спортсменка ЗСУ виборола бронзу на чемпіонаті Європи серед молоді з фехтування

На чемпіонаті Європи з фехтування серед молоді (U23) представниця України Конрад Емелі здобула бронзову нагороду у змаганнях на шпагах.

Ворог 11 разів атакував на Гуляйпільському напрямку — Генштаб ЗСУ
Ворог 11 разів атакував на Гуляйпільському напрямку — Генштаб ЗСУ

Усього від початку доби агресор 53 рази атакував позиції Сил оборони.

Розгром у окупованому Криму: уражено три військові кораблі, винищувач та обʼєкти ППО
Розгром у окупованому Криму: уражено три військові кораблі, винищувач та обʼєкти ППО

Цієї ночі бійці «Альфи» СБУ провели спецоперацію на військово-морській базі чорноморського флоту рф у Севастополі, а також на військовому аеродромі «Бельбек».

«Противник зазнає втрат, що перевищують його можливості з доукомплектування підрозділів» — Головнокомандувач ЗСУ
«Противник зазнає втрат, що перевищують його можливості з доукомплектування підрозділів» — Головнокомандувач ЗСУ

Генерал Олександр Сирськй зустрівся з начальником Штабу оборони Збройних Сил Канади генералом Дженні Каріньян.

Представниці ЗСУ здобули срібло на Гран-прі Європи зі стрільби з лука
Представниці ЗСУ здобули срібло на Гран-прі Європи зі стрільби з лука

Жіноча команда України виборола срібні нагороди на Гран-прі Європи зі стрільби з лука.

ВАКАНСІЇ
Водій-слюсар (служба за контрактом ЗСУ)

від 20000 до 60000 грн

Софіївка

3 відділ Криворізького РТЦК та СП

Водій

від 50000 до 120000 грн

Київ

Військова частина А7039

Старший акумуляторник, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Номер обслуги, артилерист

від 22000 до 122000 грн

Яворів

Яворівський РТЦК та СП

Планшетист, військовослужбовець ЗСУ

від 20000 до 50000 грн

Рівне

Військова частина А3395

Електромеханік (БПЛА, ЗСУ)

від 50000 до 120000 грн

Вся Україна

154 ОМБр

--- ---