ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Мін’юст оприлюднив порядок дій для фіксації порушень росією прав людини в Україні

Новини
Прочитаєте за: 4 хв. 10 Серпня 2022, 13:31

Для фіксації відомих вам порушень російською федерацією прав людини на території України потрібно виконати наступні кроки.

Про це повідомляє Міністерство юстиції України.

Якщо ви стали свідком чи потерпілим від порушень в ході повномасштабного вторгнення рф в Україну, ви можете подати інфомацію про злочин росіі на Єдиний національний портал збору фактів порушень прав людини рф.

Міністрово юстиції збирає докази злочинів рф для їх подання в межах міждержавної заяви України проти рф до Європейського суду з прав людини.

23 червня 2022 МЮ подано повноцінну міждержавну заяву проти рф і наразі збирається факти та докази масштабних порушень прав людини, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод.

Наразі Міністерство юстиції здійснює збір доказової бази для направлення до ЄСПЛ міждержавної заяви проти росії щодо масштабних порушень прав людини людини в ході повномасштабного етапу російської агресії проти нашої держави.

Крім того, війна відбувається не лише на полі бою. Окупант веде ще й підлу інформаційну війну, знищує докази своїх злочинів, створює картинку своїх «правильних» дій.

Тому збір доказів необхідний тут і зараз, аби максимально оперативно показати міжнародним судам та світові справжнє обличчя ворога.

Як подати інформацію про злочин рф на Порталі? Є чіткий та простий порядок дій:
1️⃣ За можливості, За допомогою вашого смартфону зафіксуйте наслідки злочину, від якого ви потерпіли чи стали очевидцем якого ви стали.Сфорграфуйте максимально детально місце злочину.
2️⃣ У браузері завантажуєте сторінку порталу https://humanrights.gov.ua/
3️⃣ На стартовій сторінці Ви побачите помаранчеве поле з написом «Надіслати докази». Для подачі інформації на сайт Вам потрібно натиснути на це поле.
4️⃣ Вам відкриється анкета, де потрібно обов’язково заповнити наступні поля:
– Тип особи: фізична особа або юридична особа.
– Прізвище, ім’я, по-батькові та номер телефону особи, яка подає інформацію на портал.
– Далі Ви вказуєте адресу інциденту, тобто місце де сталося порушення прав людини, про яке Ви хочете повідомити.
– В полі «Інформація про подію» Ви маєте вибрати тип інциденту з випадаючого списку (вбивство, викрадення, пошкодження майна, тощо). Також Ви маєте вказати дату та час коли сталося порушення. В разі якщо точний час Вам невідомий, Ви можете вказати приблизний або 00:00.
– В полі «Опис інциденту» Ви можете описати будь-які обставини відомого Вам порушення прав, які на Вашу думку мають значення. Бажано якомога детальніше надати опис події, розповісти що саме сталось, які раслідки тощо).
5️⃣ У разі якщо Вам відома така інформація, в наступних полях анкети Ви можете вказати:
– дані потенційних свідків інциденту. Для цього потрібно натиснути в полі «Свідки» кнопку «Додати свідка» і внести його контактні дані (ім’я та номер телефону). В разі якщо потрібно видалити вже внесеного свідка, натисніть червону іконку з хрестиком, яка знаходиться прямо під даними внесеного Вами свідка.
– дані постраждалих в наслідок інциденту осіб. Для цього додайте їх дані в полі «Жертви» за таким же принципом.
– у разі якщо в результаті інциденту було пошкоджено певні об’єкти, Ви також можете додати інформацію про пошкодження та тип об’єкту (машина, будинок, тощо) в полі «Постраждалі об’єкти».
6️⃣ Після внесення інформації в анкету, Вам потрібно поставити прапорець (відмітку) поруч з написом «Погоджуюсь із згодою на обробку персональних даних». Якщо натиснути безпосередньо на напис «Погоджуюсь із згодою на обробку персональних даних», у сусідньому вікні Вашого браузеру Вам відкриється сторінка, де можна ознайомитися з текстом Згоди на обробку персональних даних. Поставивши відмітку, Ви підтверджуєте надання Вами такої згоди.
7️⃣ Виконавши всі попередні кроки, потрібно натиснути на поле «Перейти до завантаження медіа доказів».
8️⃣ У разі якщо при заповненні анкети Ви пропустили одне або декілька полів, заповнення яких є обов’язковими, форма не завантажить наступну сторінку, а підсвітить вказані поля червоним. У такому випадку, внесіть обов’язкову інформацію у такі поля та натисніть «Перейти до завантаження медіа доказів» ще раз.
9️⃣ Вам відкриється наступна сторінка «Додати докази злочину». У разі наявності будь-яких фото-, відео- чи аудіо доказів інциденту, щодо якого Ви подаєте інформацію на портал, Ви можете завантажити вказані файли з вашого смартфону, натиснувши «Додати файл (відео, фото, аудіо)». Цей етап не є обов’язковим. В разі якщо таких доказів у Вас немає, Ви можете пропустити цей крок.
1️⃣0️⃣ Наступний крок – натискаєте поле «Надіслати» і Ваша інформація завантажується на портал.
1️⃣1️⃣ У разі успішного завантаження, на порталі з’явиться повідомлення «Дякуємо за звіт #1111» з номером вашого звіту відповідно. У разі якщо Ви хочете додати ще один інцидент – натисніть кнопку «Відправити ще», яка знаходиться на цій же сторінці.

Наша мета зараз – зібрати якомога більше свідчень злочинів рф для притягнення агресора до міжнародної відповідальності. Світ має знати про звірства рф.

Всі отримані повідомлення ретельно пропрацьовуються командою Міністертсва юстиції, вивчаються на предмет доєння до міждержавної заяви України проти росіі в ЄСПЛ.

Кожне нове повідомлення – це ще один крок до невідворотності покарання росіі за звірства, які вчиняються проти України.

Читайте нас в Telegram
На півдні спецпризначенці спалили склад БК разом з окупантами

На півдні спецпризначенці спалили склад БК разом з окупантами

Воїни ССО спалили склад БК та знищили військових противника на Півдні.

МАГАТЕ заявило про чергову атаку безпілотника по Запорізькій АЕС

МАГАТЕ заявило про чергову атаку безпілотника по Запорізькій АЕС

Сьогодні, 18 квітня, Міжнародне агентство з атомної енергії повідомило про атаку невідомого безпілотного літального апарату по території навчального центру Запорізької атомної електростанції, що примикає до майданчика.

На Полтавщині до 15 років засуджено місцевого проросійського «політексперта» 

На Полтавщині до 15 років засуджено місцевого проросійського «політексперта» 

Суд виніс вирок жителю Полтави, який співпрацював з аналітичним порталом рф «Фонд стратегічної культури».

Постачання ППО та спільні оборонні проєкти: Глава держави мав розмову з віцеканцлером Німеччини

Постачання ППО та спільні оборонні проєкти: Глава держави мав розмову з віцеканцлером Німеччини

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із віцеканцлером Німеччини Робертом Габеком під час його візиту до Києва. Темою розмови було зміцнення ППО України сучасними системами та двостороння співпраця у сфері ОПК.

У ЗСУ показали, як естонські інструктори тренують наших новобранців

У ЗСУ показали, як естонські інструктори тренують наших новобранців

Військовослужбовці Збройних сил Естонської Республіки в рамках базової загальновійськової підготовки особового складу Збройних Сил України у Великій Британії проводять заняття з навчання ведення позиційних бойових дій.

Україна та Чехія розпочали переговори щодо двосторонньої безпекової угоди

Україна та Чехія розпочали переговори щодо двосторонньої безпекової угоди

Українська сторона провела переговори з чеською стороною щодо підготовки проєкту майбутньої безпекової угоди.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Помічник військового коменданта, військовослужбовець

Запоріжжя

Комендатура військових сполучень Запоріжжя

Стрілець

від 20000 до 120000 грн

Запоріжжя

65 ОМБр

Оператор БПЛА, військовий

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Стрілець

від 20000 до 120000 грн

Київ

130 Батальйон ТрО

Артилерист в ЗСУ

від 20000 до 100000 грн

Київ

1 відділ Ніжинського РТЦК та СП

Снайпер

від 25000 до 125000 грн

Покровськ

107 ОБТРО м. Маріуполь