ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

рф вчинила 450 воєнних злочинів рф проти українських об’єктів культурної спадщини

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 3 Серпня 2022, 5:24
Ілюстративне фото

Ситуація щодо російського вторгнення

Станом на 30 липня 2022 року Міністерство культури та інформаційної політики зафіксувало вже 450 епізодів воєнних злочинів росії проти української культурної спадщини.

Тож нині внаслідок обстрілів окупантів зазнали руйнацій і пошкоджень вже 135 об’єктів культурної спадщини. Зокрема, це 23 пам’ятки національного значення, 105 пам’яток місцевого значення, 108 об’єктів цінної історичної забудови та 7 щойно виявлених об’єктів культурної спадщини.

Внаслідок дій окупантів були знищені або постраждали 346 мистецьких об’єктів та закладів культури.

На жаль, 14 об’єктів на Донеччині, Київщині, Сумщині та Чернігівщині зазнали повного знищення. Зокрема, це:

  • Дім молитви христян-євангелістів у м. Торецьк, Донецької обл. (релігійна споруда),
  • Всесвяцький православний скит Святогірської лаври у с. Тетянівка, Донецької обл. (релігійна споруда),
  • Пам’ятник митрополиту Ігнатію Маріупольському у Маріуполі, Донецької обл. (меморіальний пам’ятник),
  • Бібліотека православної церкви св. Петра Могили у Маріуполі, Донецької обл. (бібліотечне зібрання),
  • Музей історії та археології Маріупольського державного університету у Маріуполі, Донецької обл. (музейне зібрання),
  • Пам’ятник гетьману Петру Сагайдачному в смт Мангуш, Донецької обл. (меморіальний пам’ятник),
  • Пам’ятник загиблим воїнам АТО в смт Мангуш, Донецької обл. (меморіальний пам’ятник),
  • Георгіївська православна церква у с. Заворичі, Київської обл. (щойновиявлений об’єкт культурної спадщини та релігійна споруда),
  • Вознесенська православна церква у с. Лук’янівка, Київської обл. (щойновиявлений об’єкт культурної спадщини та релігійна споруда),
  • Пам’ятник землякам, загиблим у зоні АТО/ООС у смт Бородянка, Київської обл. (меморіальний пам’ятник),
  • Сільська бібліотека у с. Підгайне, Київської обл. (бібліотечна будівля та зібрання),
  • Краєзнавчий музей у смт Іванків, Київської обл. (музейна будівля та зібрання),
  • Старовинна залізнична станція у м. Охтирка, Сумської обл. (об’єкт цінної історичної забудови),
  • Старовинна паркова альтанка у Чернігові (об’єкт цінної історичної забудови).

«Ці цифри, на жаль, не є фінальними і списки пошкоджених релігійних споруд фахівці продовжують уточнювати. Наразі ще близько 50 епізодів перебувають на перевірці», – сказала заступник Міністра культури та інформаційної політики Катерина Чуєва.

Допомагайте також фіксувати злочини рф на національній платформі: https://culturecrimes.mkip.gov.ua/.

Нагадаємо, руйнування об’єктів культурної спадщини – воєнний злочин за Гаазькою конвенцією 1954 року.

Джерело: Урядовий Портал

У Дніпрі завершили пошуково-рятувальну операцію: стала відома остаточна кількість загиблих
У Дніпрі завершили пошуково-рятувальну операцію: стала відома остаточна кількість загиблих

У Дніпрі завершилася пошуково-рятувальна операція у житловому кварталі, по якому уночі 2 червня поцілили російські ракети.

Друга група інвалідності — дорого: у Хмельницькому затримали організатора схеми
Друга група інвалідності — дорого: у Хмельницькому затримали організатора схеми

Повідомлено про підозру 35-річному жителю Хмельницького району, який, за даними слідства, організував схему незаконного переправлення військовозобов’язаних.

«Лютий» і «Пекло» для російської нафтянки: ГУР вперше розповів про свої діпстрайк-дрони
«Лютий» і «Пекло» для російської нафтянки: ГУР вперше розповів про свої діпстрайк-дрони

За гуркотом на російських нафтопереробних заводах, інших військових об'єктах, складах і логістичних вузлах стоїть складна робота.

Звичайна «буханка», а вибухнула, як «цар-хліб»: розліт російського буса було видно за десятки кілометрів
Звичайна «буханка», а вибухнула, як «цар-хліб»: розліт російського буса було видно за десятки кілометрів

Бійці батальйону безпілотних систем «Рубака» 77-ї аеромобільної Наддніпрянської бригади видовищно знищили ворожу «буханку» з боєприпасами.

Шлях до пекла: під Добропіллям російські штурмовики гинуть дорогою до наших позицій
Шлях до пекла: під Добропіллям російські штурмовики гинуть дорогою до наших позицій

Пілоти прикордонного підрозділу «Фенікс» зробили добірку різанини ворожої логістики на Добропільському напрямку.

Догляд за родичами замість мобілізації: у Сумах викрили схему ухиляння за $15 тисяч
Догляд за родичами замість мобілізації: у Сумах викрили схему ухиляння за $15 тисяч

Правоохоронці викрили 26-річного жителя обласного центру, який організував схему незаконного отримання відстрочки від мобілізації та виїзду за межі України.

ВАКАНСІЇ
Кулеметник

від 20000 до 25000 грн

Київ

Військова частина А4682

Офіцер відділення

від 21000 до 51000 грн

Чернігів, Чернігівська область

Начальник служби охорони державної таємниці

від 25000 до 30000 грн

Кропивницький

Військова частина А4607

Механік-водій БТР/БМП

від 55000 до 125000 грн

Слов'янськ

Батальйон спеціального призначення Донбас 18 Слов'янської бригади Національної гвардії України

Номер обслуги

від 20000 до 120000 грн

Краматорськ

23 ОМПБ 56 ОМПБр

Робота/Військовослужбовець ЗСУ/Полтава та Область/Без досвіду

від 20100 до 120000 грн

Полтава, Полтавська область

--- ---