Попри належність до винищувачів четвертого покоління та наявність у бойовому строю Ізраїлю сучасних F-35 і F-15, саме F-16I Sufa виконують левову частку ударних місій:…
Постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям під час дії воєнного стану» (далі — Постанова № 168) визначено, що сім’ям загиблих осіб (померли в наслідок поранень, що дістали після введення воєнного стану, травм) виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 15 000 000 гривень. АрміяInform звернулася до Департаменту соціального забезпечення Міністерства оборони України із запитанням — як розподіляється одноразова грошова допомога серед родичів загиблих героїв.
На запит інформаційного агентства АрміяInform у Департаменті нам повідомили, що одноразова грошова допомога розподіляється рівними частками на всіх отримувачів, передбачених у статті 16 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».
Закон відносить до членів сім’ї не лише дружину, дітей та батьків, а й інших осіб, що проживали із загиблим (померлим) та вели спільне господарство (теща, бабуся, дідусь тощо).
Водночас повнолітні син чи дочка загиблого, які мешкали окремо, не мають права на виплату.
Людям, які ж проживали з померлим без офіційного підтвердження (наприклад, не були прописані в одній квартирі), варто отримати рішення суду щодо встановлення факту проживання однією сім’єю із ним. Також виплату можуть отримати особи, що були на утриманні загиблого.
Члени сім’ї та батьки загиблого (померлого) військовослужбовця визначаються відповідно до Сімейного кодексу України, а утриманці — відповідно до Закону України ” Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.
За інформацією Департаменту, у разі відмови однієї або кількох осіб, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги, передбаченої Постановою № 168, від її отримання або якщо зазначені особи протягом трьох років з дня виникнення у них такого права його не реалізували, їх частка розподіляється між іншими особами, які мають право на одноразову грошову допомогу. Особам, які мають право на одноразову грошову допомогу, виплата їхньої частки здійснюється незалежно від реалізації такого права іншими особами.
Які документи потрібно подати для отримання одноразової грошової допомоги?
Документи від військової частини, де проходив службу військовослужбовець:
Особисті документи отримувачів:
Таку заяву можна подати протягом трьох років з моменту смерті. Копії завіряються при прийнятті документів, а оригінали залишаються у заявника.
Розмір одноразової грошової допомоги встановлений на рівні 15 000 000 гривень та не залежить від прожиткового мінімуму встановленого чинним законодавством.
@armyinformcomua
У неділю пізно ввечері росіяни вдарили «Ланцетом» по околиці села Сновської громади на Чернігівщині.
У ніч на 23 червня (із 20.00 22 червня) противник атакував 368 засобами повітряного нападу. Основний напрямок удару — місто Київ.
Згідно з указом Президента України Володимира Зеленського № 143/2022, хвилина мовчання проводиться щодня о 9:00, її оголошують у всіх засобах масової інформації.
Станом на 08:30 ранку відомо про шість загиблих та 16 постраждалих у Києві внаслідок російського комбінованого удару.
Президент України Володимир Зеленский анонсував переговори з країнами-партнерами щодо виділення коштів на програму з виробництва безпілотних систем, зокрема, дронів для перехоплення ворожих БПЛА.
Упродовж доби окупанти завдали 458 ударів по 10 населених пунктах Запорізької області.
від 20000 до 120000 грн
Краматорськ
23 ОМПБ 56 ОМПБр
від 25000 до 125000 грн
Київ
Азов, 12-та бригада спеціального призначення НГУ
Попри належність до винищувачів четвертого покоління та наявність у бойовому строю Ізраїлю сучасних F-35 і F-15, саме F-16I Sufa виконують левову частку ударних місій:…