Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…
Польський спеціалізований інформаційний ресурс Defence24 у співпраці з компанією WB Electronics, Посольством України в Республіці Польща, а також Фондом Warsaw Enterprise Institute (WEI) продовжує збір коштів на баражуючі боєприпаси польського виробництва Warmate. До «Polskie drony Warmate do obrony Ukrainy!» вже доєдналися майже 3 тисячі небайдужих, які зібрали понад триста тисяч злотих.
Схожий, проте значно масштабніший, збір під назвою «Армія Дронів» вже закінчився і в Україні. Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров на своїй офіційній сторінці у Facebook повідомив про підписання перших договорів на 260,5 млн гривень на закупівлю безпілотників. Серед них і 2 наземні системи для 20 ударних дронів-камікадзе Warmate, про які розповімо детальніше.
Warmate (від англ. War mate — побратим) — баражуючий безпілотний авіаційний комплекс (БАК), призначений для ураження противника методом самознищення. Може бути класифікований як «літак-снаряд», або ж «баражуючий боєприпас» (англ. loitering munition). Розроблений польським підприємством WB Electronics баражуючий безпілотний авіаційний комплекс (БАК) Warmate вперше представили у 2014 році. У 2017-му Міністерство національної оборони Польщі закупило 10 комплектів (100 платформ) для Військ територіальної оборони.
Безпілотник може застосовуватися разом із БПЛА FlyEye, що надає розвідувальні дані. Крім того, для виявлення та знищення, залежно від використовуваної боєголовки, таких цілей як: особовий склад, легкоброньована та неброньована техніка, антени систем розвідки/зв’язку/РЕБ та польові укріплення.
Дрон-камікадзе також можна використовувати як самостійну систему, переносити в рюкзаку або транспортувати як елемент, інтегрований з транспортним засобом. Така система оснащена модулями управління, які дозволяють повністю автоматизувати більшість етапів польоту та допомагають оператору на етапі наведення на ціль.
Робота баражуючого боєприпасу відтворюється в режимі реального часу в екрані оператора на основі відеопередачі від оптичних приладів. Оператор має повний контроль у виборі режиму роботи системи, між багаторазовою розвідкою або одноразовим боєм.
У базовій версії БАК Warmate оснащений одним електродвигуном і штовхаючим гвинтом, що дозволяє цьому 4-кілограмовому дрону, завдовжки 1,1 метра і з розмахом крил 1,4 метра, розвивати швидкість до 80 км/год і до 150 км/год у режимі атаки. Максимальна висота польоту — 500 метрів, хоча практична дещо менша — від 30 до 200 метрів. Тривалість польоту — 60 хвилин.
БАК Warmate має безшумний привід, низьку радіолокаційну помітність, високу точність враження цілі та приводиться до готовності всього за 5 хвилин, що робить його надзвичайно корисним у будь-якому бою.
Залежно від характеру місії БАК Warmate може бути оснащений кумулятивними боєголовками для ураження легкоброньованої та неброньованої техніки, осколковими боєголовками, для знищення живої сили противника або термобаричними боєголовками для ліквідації укріплених позицій.
На додаток до режиму «камікадзе», Warmate також може бути оснащений боєголовкою GS-9 зі стабілізованою денною та нічною камерою, за допомогою якої дрон починає використовуватися для спостереження, виявлення, відстеження та ідентифікації цілей. Після виконання місії його можна приземлити на землю за допомогою парашута.
Ворог використовує тактику малих штурмових груп, із чисельністю особового складу до відділення.
Команди України, Сполучених Штатів та інших наших партнерів ведуть підготовку до «Рамштайну» – змістовних рішень і загалом зустрічей і переговорів наступного тижня.
5 жовтня армія держави-агресора обстріляла Бахмутський, Волноваський і Краматорський райони Донецької області.
Війська рф зберігають присутність на Курахівському напрямку, пробують штурмувати позиції Сил оборони України, але безуспішно.
У Велентенському на Херсонщині через атаку російського безпілотника постраждали жінка та водій машини швидкої допомоги.
Протягом останнього тижня на Покровському напрямку ворог намагається здійснювати активніші дії, вдається до застосування броньованої техніки.
Захищаємо світ
від 50000 до 120000 грн
Покровськ
Бахмутський ОБ ТрО (Військова частина А7270)
Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…