Про це АрміяInform розповів військовий експерт Петро Черник. Підтверджена інформація, що в Криму розгорнуть комплекси С-500, яких усього є 16 одиниць — На сьогоднішній день стоїть питання,…
Завтра Національний банк України, продовжуючи серію «Збройні Сили України», вводить в обіг монету «Сили спеціальних операцій Збройних Сил України». А напередодні Дня Української Державності, 27 липня, у продаж надійде набір із дев’яти пам’ятних монет спеціальних випусків серії «Збройні Сили України», що були викарбувані впродовж 2018-2020 років.
Монета «Сили спеціальних операцій Збройних Сил України» присвячена окремому роду сил ЗСУ, до складу якого входять частини спеціального призначення та підрозділи інформаційно-психологічних спеціальних операцій, що комплектуються висококваліфікованими фахівцями, здатними виконувати складні, небезпечні, інколи політично чутливі операції у сферах розвідки, захисту життя громадян та об’єктів держвласності за межами України, боротьби з незаконним обігом зброї, тероризмом і піратством, організації та підтримання дій руху опору, безпеки морського судноплавства, міжнародного військового співробітництва тощо. Вона є вже 16-ю монетою в серії «Збройні Сили України» і 14-ю, що видана рекордним для пам’ятних монет НБУ тиражем у 1 мільйон штук.
Гаслом Сил спеціальних операцій ЗСУ обрано бойове гасло Святослава Хороброго «Іду на ви!», яке в сучасних реаліях стало символом звитяги, мужності та шляхетності воїнів, готових боронити Батьківщину.
На аверсі монети в центрі на дзеркальному тлі розміщена емблема Сил спеціальних операцій ЗСУ. На реверсі — символічна композиція: на тлі абрису образу Святослава Хороброго з мечем та щитом зображено бійця Сил спеціальних операцій ЗСУ; по колу напис: СИЛИ СПЕЦІАЛЬНИХ ОПЕРАЦІЙ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ.
Набір «Збройні Сили України» присвячений вшануванню мужності, героїзму, нескореності, волелюбності, самовідданості захисників незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України.
До нього увійшли такі пам’ятні монети:
— «Захисникам Донецького аеропорту» — присвячена «кіборгам» — захисникам Донецького аеропорту, які його обороняли протягом 242 днів, що стало символом нескореності в боротьбі за територіальну цілісність України;
— «День українського добровольця» — присвячена учасникам добровольчих формувань, які стали гордістю українського народу;
— «100-річчя створення Українського військово-морського флоту» — присвячена 100-річчю створення Українського військово-морського флоту;
— «Учасникам бойових дій на території інших держав» — присвячена українським військовим фахівцям — учасникам багатьох миротворчих місій;
— «На варті життя» — присвячена військовим медикам — людям, чия професія поєднує в собі медичні та військові знання, які щодня рятують життя захисників, здійснюють подвиг милосердя, мужності й стійкості;
— «КрАЗ-6322 „Солдат“» — присвячена багатоцільовому повнопривідному автомобілю, призначеному для транспортування особового складу, різних вантажів військових частин, підрозділів спеціального призначення і миротворчих сил ООН;
— «Повітряні Сили Збройних Сил України» — присвячена одному з носіїв бойового потенціалу, потужному й технологічному виду ЗСУ, який є одним із головних інструментів стримування військової агресії проти України;
— «День пам’яті полеглих захисників України» — присвячена увічненню героїзму та вшануванню пам’яті військовослужбовців та учасників добровольчих формувань, які віддали життя в боротьбі за Україну;
— «Державна прикордонна служба України» — присвячена правоохоронному органу спеціального призначення, на який покладаються завдання щодо забезпечення недоторканності державного кордону та охорони суверенних прав України в її прилеглій зоні та виключній (морській) економічній зоні.
Тираж набору — 15 000 штук. До нього не увійшли монети серії, що були випущені у 2021–2022 роках.
Також 28 липня Національний банк України представить пам’ятну монету «Єлизавета Ярославна» із серії «Видатні особистості України».
Монета присвячена київській княжні, старшій доньці Ярослава Мудрого, за правління якого Києво-Руська держава сягнула піку своєї могутності і який з дипломатичною метою укладав династичні шлюби, що закріплювали зовнішньополітичні союзи та піднімали престиж держави. У 1044 році Єлизавета стала дружиною норвезького короля Гаральда Суворого, який під час своїх перших відвідин Києва закохався в княжну і, здобувши славу та скарби, повернувся за нею. Вдруге Єлизавета Ярославна вийшла заміж за короля Данії Свена ІІ Естрідсена після смерті Гаральда, який загинув під час битви. Основні джерела, що містять відомості про Єлизавету, — ісландські королівські саги, західні хроніки та вірші самого Гаральда, які він складав на честь доньки Ярослава.
На аверсі монети в центрі розміщено орнамент із вплетеним тризубом, що прикрашає залізну сокиру з інкрустацією, датовану X–XIII ст., праворуч і ліворуч — стилізовані орнаменти, характерні для середньовічних Скандинавії й Київської держави, які підкреслюють тісні взаємини й контакти між державними утвореннями в добу середньовіччя. На реверсі — стилізований образ Єлизавети Ярославни на тлі декоративного фризу, виконаного в стилістиці скандинавської різьби по дереву та каменю, зі сценами, що ілюструють військові та поетичні таланти її чоловіка Гаральда Суворого. Також розміщено написи, що наслідують давнє скандинавське рунічне письмо: ЕЛЛІСІФ КОРОЛЕВА/НОРВЕГІЇ ТА ДАНІЇ (по обидва боки від зображення Єлизавети), ОЛИСАВА ЄЛИЗАВЕТА/ЯРОСЛАВНА (унизу).
Збільшення кількості полонених відбувається поволі — такої масової здачі в полон, як нещодавно у Курській області рф, на Харківщині немає. Однак полонених потроху більшає.
На Запоріжжі та Херсонщині російські окупанти цілеспрямовано обстрілюють об’єкти цивільної інфраструктури та місцевих мешканців просто тому, що фізично спроможні це зробити.
В районі населених пунктів Глибоке та Липці на півночі Харківської області для російських окупантів склалась катастрофічна ситуація внаслідок надзвичайно високої активності українських дронарів.
У Міністерстві оборони України розробляють функціонал, який допоможе автоматизувати процес вручення повісток.
Бійці Краматорського прикордонного загону показали роботу своїх пілотів коптера «Vampire», який росіяни (хто вижив) прозвали «Бабою Ягою».
Дуже потужна ворожа пропаганда і страх зазнати суспільного осуду, наруги й глуму після повернення до росії — головні причини того, що російські солдати нечасто здаються в полон. Про жодну хоробрість не йдеться — лише обман, залякування та примус.
Захищаємо світ
від 20000 до 23000 грн
Кременчук
Військова частина 3052 НГУ
Про це АрміяInform розповів військовий експерт Петро Черник. Підтверджена інформація, що в Криму розгорнуть комплекси С-500, яких усього є 16 одиниць — На сьогоднішній день стоїть питання,…