Про те, як змінилась роль снайпера на передовій та як готують майбутніх снайперів АрміяInform розповів сержант-інструктор школи підготовки снайперів 199 навчального центру ДШВ ЗСУ з позивним…
Українські військові не лише захищають власну землю від російського агресора, а й виконують завдання в найгарячіших точках світу.
Один із них – полковник Руслан Лиман, який виконував завдання з підтримання миру та безпеки у двох міжнародних операціях. Його шлях як українського миротворця розпочався ще у 2009 році, коли він потрапив до Багатонаціональних сил КФОР у Косові під егідою НАТО.
− У складі спеціальної оперативної групи багатонаціонального штабу Місії ми займалася оцінюванням ефективності роботи всіх існуючих відділів. Наш відділ вивчав, як впливають інформаційні, психологічні операції та цивільно-військове співробітництво на місцеве населення. Ми часто виїжджали працювати групами, щоб встановити причини негативного ставлення з боку місцевого населення до сил КФОР. Вели перемовини з формальними та неформальними лідерами. Також спілкувалися з релігійними установами, які мали великий вплив на місцевих. Ми мусили вести перемовини так, щоб вони почали сприймати сили НАТО, − згадує офіцер.
Миротворча місія вплинула на бажання Руслана Лимана викладати. Одразу після повернення з Косово він опинився на кафедрі підготовки миротворчого персоналу за стандартами ООН у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського.
− Я почав тісно співпрацювати з колегами з Франції, Швеції та Америки. Згодом поїхав до Швеції. Тоді діяла спеціальна програма train the trainer − «навчи викладача». Шведи були першими, хто впровадив стандартизовані штабні процедури ООН. Вони завжди шукали можливість співпрацювати та допускали до процесу планування. Згодом запросили мене до себе в центр викладати, − відмітив Руслан.
Після повернення зі Швеції офіцер потрапив в Місію ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго.
− Я поїхав туди у 2019 році як військовий спостерігач. Розпочну з того, що миротворча місія під егідою ООН кардинального відрізнялася від натовської. Чому? Все було важче, адже в Африці люди не мали жодного доступу до інформації, що ускладнювало ведення перемовин. Місцеві лідери не розуміли, що таке ООН і чому взагалі не можна вбивати людей. Незаконні збройні формування постійно ґвалтували та вбивали жінок, займалися канібалізмом. Вони часто використовували дітей як солдатів, які вбивають, не замислюючись, – розповів офіцер.
Тож, насамперед наші військові спрямовували діяльність на них та налагодження зв’язків із місцевою поліцією. В одному із африканських сіл домоглися повного повернення до мирного життя. Тоді люди склали зброю. Варто додати, що військовий спостерігач не забезпечений зброєю, лише шоломом та бронежилетом. Принцип його роботи – не підтримувати жодну зі сторін конфлікту взагалі.
− Також ми весь час займалися тим, що привертали увагу міжнародної спільноти до проблем африканців. Окрім голоду, Африка – це ще й постійні стихійні лиха та пожежі, − зазначив офіцер.
Нині Руслан Лиман займається проєктом, який готує підрозділи цивільно-військового співробітництва Сил ТрО ЗСУ.
@armyinformcomua
Снайперу з позивним «Малиш» лише 25 років, але він пройшов через жахи оточення і боровся з ворогом на відстані як сотень метрів, так і віч-на-віч.
Судитимуть експоліцейського, який працював на росіян під час окупації Купʼянська.
Станом на ранок 13 січня за добу російські війська поранили 1 жителя Донеччини — у Покровську.
Окупанти ховаються від українських захисників у трубах і ведуть звідти вогонь.
Північнокорейські військові, які служать у складі російських підрозділів, використовують радикальні методи, щоб уникнути потрапляння в полон до українських військових.
Воїни Сил спеціальних операцій ЗС України відбили штурм військ Північної Кореї, який тривав від ранку до самої ночі на Курщині. За цей час рейнджери 6-го полку ССО знищили 17 військових КНДР, а один з них підірвав себе гранатою.
від 50000 до 120000 грн
Київ, Київська область
від 50000 до 120000 грн
Київ
66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго
Про те, як змінилась роль снайпера на передовій та як готують майбутніх снайперів АрміяInform розповів сержант-інструктор школи підготовки снайперів 199 навчального центру ДШВ ЗСУ з позивним…