ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Творча істерія, або Як культурний світ стає рупором народних настроїв під час війни

Blogger pool Репортаж
Прочитаєте за: 3 хв. 18 Липня 2022, 12:04
Олексій Сай

У Києві триває виставка картин під назвою «Роль художника на війні». Серед інших свої роботи продемонстрував Олексій Сай. Хто ще не знайомий з роботами цього українського митця розповім, що його картини неодноразово представляли на світових аукціонах у США, Великій Британії, Німеччині, Швейцарії й Україні. Він номінант премії PinchukArtCentre 2009 року. Але цього разу митець представив картини про війну.

У рамках виставки Artists Support Ukraine, ініційованої Fairmont Grand Hotel Kyiv, відбулась розмова із Олексієм Саєм − українським художником, графіком. Спілкування з митцем тривало в форматі Public Talks «публічні розмови» − оригінальний спосіб донесення інформації до присутніх. Ти наче дивишся інтерв’ю, але при цьому сидиш у залі та можеш поставити будь-яке запитання. Кілька запитань поставила митцю і кореспондент АрміяInform.

За словами Олексія Сая, нині в нього, як і в більшості українців, складний час для творчої роботи, працювати йому доводиться в постійній напрузі, інколи під час сирен. Як розповідає сам митець, це наче творча істерія, адже з початком війни Олексій Сай мислить себе не стільки художником, скільки таким собі рупором народних настроїв. Він вважає, що мистецтво це не щось коштовне, а надзвичайно важливе для суспільства. А під час війни  особливо.

Серед багатьох робіт Олексія Сая мою увагу привернув плакат під назвою «Лебедине озеро», який був створений цього року.

Чому саме вона? Картина дає відчуття спокою для українців та мільйонів людей у світі. Бо путін на цій картині зображений вже в іншому світі… Під плакатом також є звернення до всього світу: дякую за вашу підтримку, всі цивілізовані люди нині роблять те, що можуть. Ми зупинимо вбивць і ґвалтівників усім світом. Слава Україні, смерть ворогам…

На іншому плакаті художник дуже точно відобразив зворотній бік  російських державних нагород.

За вбивства, ґвалтування, мародерство в Україні російських солдат у росії називають героями. На плакаті зображено чотири ордени, на які насправді заслужили рашисти. У цивілізованих країнах за такі дії саджають у в’язницю  на довічне, але в нинішній росії це вважається подвигами.

Згадую, як декілька років тому йшла на виставку картин, щоб просто гарно провести час. Сьогоднішні реалії змінюють все – зокрема, культурний світ. Кожна написана картина на воєнну тематику − це відображення реакції на злочинні дії російських військових в Україні. Тисячі людей по всьому світу виходять з ними на вулиці та майдани для підтримки України. Українські митці не залишаються осторонь трагедії, яка відбувається нині в Україні за сценарієм кремля, вони теж воюють на культурному фронті.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
19 загиблих і 66 поранених: ДСНС повідомила оновлені дані після удару рф по Тернополю

19 загиблих і 66 поранених: ДСНС повідомила оновлені дані після удару рф по Тернополю

Кількість загиблих унаслідок ранкового масованого російського удару по Тернополю зросла до 19. За оновленими даними, ще 66 людей постраждали, серед них — 16 дітей.

«Понад 1300 повітряних цілей»: Повітряні Сили озвучили результати роботи F-16

«Понад 1300 повітряних цілей»: Повітряні Сили озвучили результати роботи F-16

На рахунку українських F-16 уже понад 1300 збитих повітряних цілей. Під час сьогоднішнього масованого обстрілу пілоти F-16 разом із екіпажами Mirage-2000 знищили щонайменше десять крилатих ракет росії.

Ворог намагається інформаційно ізолювати тимчасово окуповані території — ГУР

Ворог намагається інформаційно ізолювати тимчасово окуповані території — ГУР

Окупаційна влада вдалася до чергової низки заходів з обмеження доступу українців на тимчасово окупованих територіях до українських і міжнародних джерел інформації.

Безробітний наводив удари рф по позиціях українських дронарів у Костянтинівці

Безробітний наводив удари рф по позиціях українських дронарів у Костянтинівці

Контррозвідка Служби безпеки затримала інформатора фсб, який передавав ворогу координати Сил оборони в Костянтинівці.

Окупанти обстріляли Бериславський і Херсонський райони: серед жертв — комунальник і працівник СТО

Окупанти обстріляли Бериславський і Херсонський райони: серед жертв — комунальник і працівник СТО

Минулої доби окупаційні війська атакували населені пункти Бериславського та Херсонського районів з артилерії, мінометів, реактивних систем залпового вогню, армійської авіації, застосовували БПЛА різних типів. Внаслідок цього двоє людей загинуло, ще троє — дістали поранення.

Міноборони спростило отримання нового посвідчення УБД замість втраченого

Міноборони спростило отримання нового посвідчення УБД замість втраченого

Міністерство оборони спростило процедуру отримання нового посвідчення учасника бойових дій (УБД) у разі його втрати або викрадення, а також для звільнених з полону.

ВАКАНСІЇ

Розвідник

від 21000 до 190000 грн

Вся Україна

22 окрема механізована бригада

Оператор ПТРК 23 ОМБр

від 20800 до 190000 грн

Вся Україна

23 ОМБр

Стрілець-помічник гранатометника, військовослужбовець у ЗСУ

від 50000 до 120000 грн

Київ

66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго

Водій, військовослужбовець

Миколаїв

189 об ТрО 123 Обр ТрО

Водій кат. B, C, СЕ, D, військовослужбовець

від 21500 до 51500 грн

Кам'янка-Бузька

Військова частина А4623

Розвідник

від 21000 до 121000 грн

Краматорськ

81 ОАеМБр

--- ---