ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

Рада Безпеки ООН визнає дії росії такими, що спрямовані проти української ідентичності

Новини
16 Липня 2022, 13:52
Прочитаєте за: 3 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google
Ілюстративне фото

15 липня відбулося засідання Ради Безпеки ООН за Арріа-формулою на тему: «Знищення культурної спадщини як наслідок російської агресії проти України». На засіданні були присутні як постійні представники країн в ООН, так і представники ЮНЕСКО та Міжнародної ради пам‘яток та видатних місць (ICOMOS), які нещодавно відвідали Україну.

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

«Станом на сьогодні росіяни здійснили 423 злочини проти нашої культурної спадщини. Вони цілять в нашу спадщину навмисно. Кожен спікер висловив своє бачення війни в Україні – і воно єдине – росія намагається знищити нашу ідентичність. Всі учасники (окрім рф, звичайно) засудили агресію росії проти України, яка знищує культурну спадщину, нашу мову, літературу, розкрадає наші музеї. Це спроба стерти з лиця землі все українське. Але весь світ це розуміє і росії це не вдасться. Міжнародні організації повинні посилити тиск на росію, щоб припинити цей тероризм проти української нації. Тільки разом ми зможемо зупинити агресора», – зазначив Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України.

Зустріч була ініційована Албанією та Польщею у співпраці з Україною. Вона спільно спонсорується членами Ради – Ірландією та Великобританією, а також кількома країнами, які не є членами Ради.

Катерина Чуєва, заступниця міністра культури та інформаційної політики України, звернулася до міжнародної спільноти з промовою, зазначивши: «росіяни цілеспрямовано знищують об’єкти культурної спадщини обстрілами по всій Україні – від Луганської області до Львівщини. Культурна спадщина всієї країни, як матеріальна, так і нематеріальна, зараз знаходиться під ударом і має бути захищена для всього людства».

Вона наголосила, що Міністерство культури та інформаційної політики постійно фіксує епізоди пошкоджень та руйнувань об’єктів культурної спадщини й закладів культури. Серед них: 128 об’єктів нерухомої культурної спадщини, які мають офіційний статус пам’яток; 147 культових споруд (50 з них перебувають на обліку як пам’ятки історії, архітектури та містобудування або цінні історичні споруди); 136 належать до християнських громад (125 – православні, 10 – протестанти, 2 – католики), 4 до ісламського, 6 єврейським громадам. 46 меморіальних пам’ятників на честь історичних осіб та подій ХІХ – початку ХХІ ст., 33 музеї та заповідники, 59 культурних центрів, театрів і кінотеатрів, 40 бібліотек.

Всі ці пошкодження та руйнування, що є результатом ракетних ударів, бомбардувань та артилерійських обстрілів, наразі зафіксовано у 15 регіонах України. Географічно це охоплює майже всю територію країни від Луганської та Донецької областей на сході України до Львівської області біля кордону з Польщею на заході.

Зустріч дала можливість державам-членам засідання почути безпосередньо розповіді про масштаби шкоди, завданої культурним цінностям в Україні, зокрема музею Григорія Сковороди в Харківській області та краєзнавчому музею в Іванкові на Київщині.

Учасники засідання також торкнулися й інших питань, пов’язаних з війною в Україні. Серед них: занепокоєння щодо посилення ракетних атак по всій країні. У концептуальній записці, підготовленій співорганізаторами засідання, стверджується, що знищення культурної спадщини в Україні «стало невід’ємним елементом війни росії».

В результаті міжнародні колеги засудили російську агресію та визнають дії росії спрямованими проти української ідентичності та наголосили на необхідності посилення спільних зусиль щодо захисту культурної спадщини України від російської агресії.

Нагадаємо, в записці для кореспондентів від 14 липня йдеться про те, що Генеральний секретар Антоніу Гутерріш вражений нападом на Вінницю і «засуджує будь-які напади на цивільних осіб або цивільну інфраструктуру та повторює свій заклик до відповідальності за такі порушення».


Липень став місяцем великих втрат для армії рф: ЗСУ уразили тисячі цілей на землі, морі та в небі
Липень став місяцем великих втрат для армії рф: ЗСУ уразили тисячі цілей на землі, морі та в небі

У липні Сили оборони України завдали російській армії значних втрат: майже 31 тисяча військових, тисячі дронів і сотні уражених цілей.

Окупанти припинили ходити стежками смерті, але це їм не допомогло
Окупанти припинили ходити стежками смерті, але це їм не допомогло

Штурмові групи росіян, як раніше ішли до наших позиції одними і тими ж стежками, тепер намагаються атакувати новими шляхами.

Шість пускових та 120 ракет із КНДР росія планує розгорнути у воронєжскій області, — представник ГУР
Шість пускових та 120 ракет із КНДР росія планує розгорнути у воронєжскій області, — представник ГУР

Ворог має намір розгорнути у воронєжскій області північнокорейський ракетний підрозділ, який буде оснащений шістьма пусковими установками та 120 ракетами.

Єврокомісія спрямує ще €1.4 мільярди із заморожених російських активів для фінансування нагальних військових потреб України
Єврокомісія спрямує ще €1.4 мільярди із заморожених російських активів для фінансування нагальних військових потреб України

Європейський Союз отримав ще 1,4 млрд євро доходів, нарахованих на заморожені активи Центрального банку росії. Кошти спрямують на підтримку України.

ВАКАНСІЇ
WorkUa Розвідник, військовослужбовець

від 21500 до 52500 грн

Кам'янка-Бузька

Військова частина А4623

Olx Номер обслуги, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

RobotaUa Бойовий медик служба по контракту ЗСУ

від 21000 до 120000 грн

Запоріжжя

Заводський РТЦК та СП

RobotaUa Водій військовослужбовець

від 21000 до 121000 грн

Харків

1 відділ Сватівського РТЦК та СП

RobotaUa Медик-Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Черкаси

Косівський РТЦК та СП

WorkUa Оператор-топогеодезист (ЗСУ)

від 20000 до 120000 грн

Вся Україна

154 ОМБр