Не таємниця, що росіяни почали дуже серйозну роботу з повернення власної техніки з країн третього світу «Українці показують просто феноменальні успіхи в частині винищення…
Українські військові не лише захищають власну землю від російського агресора, а й виконують завдання в найгарячіших точках світу. Участь наших військових у міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки зміцнює авторитет України як надійного партнера на світовій арені.
За роки незалежності понад 45 тисяч військовослужбовців Збройних Сил України виконували завдання з підтримання миру й безпеки у більш ніж 25 міжнародних операціях у різних регіонах планети та у 18 різних країнах світу. Нині наші миротворці беруть участь у двох міжнародних миротворчих операціях під егідою ООН та НАТО у складі двох національних контингентів.
Україна приєдналась до участі в міжнародних операціях з підтримання миру й безпеки 1992 року після затвердження Верховною Радою України Постанови «Про участь батальйонів Збройних Сил України в Миротворчих Силах Організації Об’єднаних Націй у зонах конфліктів на території колишньої Югославії».
Уже наступного дня Міністр оборони України підписав наказ про формування миротворчого підрозділу. 240-й батальйон було сформовано в рекордно короткий термін — за три тижні. Формували його особовим складом, який підбирали з різних військових частин України.
15 липня 1992 року два літаки з передовою групою батальйону на борту здійснили виліт з дніпропетровського аеродрому в напрямку Боснії. Передова група налічувала 42 військовослужбовці. Після приземлення у місті Сараєво українські миротворці відразу опинилися в епіцентрі бойових дій. Місто й аеродром обстрілювали артилерія та снайпери. На самому початку міжнародної миротворчої місії в результаті мінометного обстрілу аеродрому й нашого артилерійського радіолокаційного комплексу було тяжко поранено сімох військовослужбовців. На жаль, тоді наш старший лейтенант Сергій Топиха помер від поранень у шпиталі. Попри надзвичайно складні умови наші миротворці якісно виконували поставлені завдання. Тільки за чотири місяці вони провели більше ніж 800 конвоїв із гуманітарним вантажем!
Основними формами участі Збройних Сил України в міжнародних операціях з підтримання миру й безпеки є направлення підрозділу (національний контингент) або окремого військовослужбовця (національний персонал). Нині військовослужбовці Збройних Сил України беруть участь у двох міжнародних операціях з підтримання миру й безпеки під егідою ООН та НАТО. До цих місій залучені два національні контингенти, а саме 18-й окремий вертолітний загін Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго та національний контингент у складі Багатонаціональних сил КФОР у Косові.
Місію ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго було засновано відповідно до Резолюції Ради Безпеки ООН від 30 листопада 1999 року після підписання у липні 1999 року Демократичною Республікою Конго та п’ятьма країнами регіону так званих Лусакських угод про припинення вогню. Головний штаб місії розташовано в місті Кіншаса. Від України завдання у складі Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго виконує 18-й окремий вертолітний загін.
За весь цей час загін виконував такі заходи: польоти на супровід вертольотів Місії ООН, польоти з метою демонстрації сили (застосування), медична евакуація та польоти з метою перебазування, патрулювання визначених територій, повітряна розвідка, перевезення особового складу та вантажів, навчально-тренувальні польоти (день/ніч), а також обліт авіаційної техніки (опробування авіаційної техніки).
УСЬОГО виконано 24 380 польотів, перевезено пасажирів — 112 741 особу, перевезено вантажу — 5 317 780 кг. Загальний наліт становить — 21 614,27 години.
Кількість наведень на наземні цілі під час виконання польотів на взаємодію з групою бойового управління — 4351.
Згідно з Резолюцією Ради Безпеки ООН від 10 червня 1999 року, Косово було виведено з-під юрисдикції Белграда (Республіка Сербія) й передано під управління ООН та було запроваджено Тимчасову міжнародну цивільну адміністрацію під проводом Місії ООН у Косові (UNMIK). На сьогодні в Косові присутні такі міжнародні організації: Місія ООН UNMIK, Місія ЄС EULEX, Місія НАТО КФОР, Місія ОБСЄ.
Головний штаб КФОР розташовано в місті Приштина. Національний контингент у складі Багатонаціональних сил КФОР у Косові, Республіка Сербія, дислокується на військовій базі «Ново Село» (н. п. Ново Село).
Національний контингент виконує завдання у складі групи логістичної підтримки під безпосереднім керівництвом командувача КФОР.
За час виконання завдань у складі КФОР національним контингентом виконано такі заходи: перевірка вертолітних майданчиків; знищення боєприпасів і саморобних вибухових пристроїв; вивезення ґрунту та каміння; демонтаж баз та обладнання майданчиків під інженерну техніку; виконання інженерних робіт з відновлення гірської дороги; перевірка та очищення місцевості на наявність вибухонебезпечних предметів на горі Цивіліан; відпрацювання спільних занять із представниками іноземних армій; виконання інженерних робіт переобладнання КПП військової бази CMLT відповідно до вимог НАТО — 2.
Також постійно проводяться інженерні роботи щодо перевірки на наявність вибухових пристроїв на військовому аеродромі м. Призрен, забезпечення будівництва злітно-посадкових смуг для БПЛА, ліквідації наслідків зсувів у гірській місцевості, тунелях тощо. Національний контингент також допомагає у будівництві доріг для патрулювання, позначенням проходів у мінно-вибухових загородженнях на горі Мокра Гора, встановленням колючого дроту у 3 яруси по периметру військових баз, фортифікаційного обладнання, відновлення та будівництва бункерів, перевірки місцевості на наявність вибухонебезпечних предметів та саморобних вибухових пристроїв.
@armyinformcomua
Переправникам із Прикарпаття, які за гроші допомагали ухилянтам виїхати за кордон, повідомлено про підозру.
Через посилення ворогом обстрілів Донеччини обласна влада вирішила почати евакуацію в примусовий спосіб родин з дітьми з Комарської та Криворізької громади.
Сьогоднішні влучання у будинки в Броварах та у Глевасі були здійснені дронами, що були вироблені вже в росії.
Росіяни сьогодні зробили спробу великого штурму з застосуванням бронемашин БМД-4, але техніка була уражена разом з десантом.
За процесуального керівництва Харківської окружної прокуратури Харківської області повідомлено про підозру 56-річному чоловіку в одержанні неправомірної вигоди для себе та третьої особи за вплив на прийняття рішення особами, уповноваженими на виконання функцій держави, поєднаному з вимаганням такої вигоди (ч. 3 ст. 369-2 КК України).
Молодший сержант Денис з позивним «Гіф», інструктор з тактичного бою 38-ї окремої бригади морської піхоти, є прикладом незламності та відданості своїй справі. Після важкого поранення та втрати ноги він повернувся до війська, щоб передавати свій бойовий досвід новобранцям.
від 20100 до 120000 грн
Івано-Франківськ, Івано-Франківська область
від 28100 до 128100 грн
Володимир, Волинська область
Не таємниця, що росіяни почали дуже серйозну роботу з повернення власної техніки з країн третього світу «Українці показують просто феноменальні успіхи в частині винищення…