ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

За «фейки» про власну армію – до в’язниці

Актуальні новини
14 Липня 2022, 12:44
Прочитаєте за: 3 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

«За розповсюдження неправдивої інформації про власні збройні сили особа має нести сувору відповідальність перед законом» – здавалося б цілком правильна ідея, яку намагаються втілити в життя в Таджикистані. Про це повідомляє інтернет-видання Сentralasiamedia, посилаючись на міністерство оборони цієї країни.

Оборонне відомство Таджикистану розробило та запропонувало законопроєкт щодо внесення поправок до Кодексу про адміністративні правопорушення, які передбачають застосування штрафу чи адміністративного арешту за поширення хибної чи неперевіреної та неправдивої інформації про Національну армію. Поправки розроблені та запропоновані з метою запобігання розповсюдженню через ЗМІ, інтернет, соціальні мережі хибної та неперевіреної (фейкової) інформації про умови служби в лавах збройних сил Таджикистану або про кампанію на заклик до армійських лав.

Причиною, яка спонукала здійснити подібний крок, стала розповсюджена деякими місцевими ЗМІ інформація про намагання юнаків уникнути служби в Національній армії через нестатутні взаємини в її лавах («дідівщину» – авт.), а також про облави на призовників, які влаштовує міліція і працівники військкоматів на молодих таджикистанців на вулицях, ринках і по власних квартирах. 

Тепер у Таджикистані про власну армію усі мають розповідати лише правдиву, тобто позитивну інформацію, адже на думку їхнього міноборони, «хибна інформація та чутки шкодять престижу збройних сил, принижують честь та гідність військовослужбовців. Тенденція  до збільшення «фейків» і неперевіреної інформації про службу в армії сприяє зростанню недовіри суспільства до армії та завдає шкоди обороноздатності країни», – додають в таджикистанському оборонному відомстві.

«Збільшення кількості такої неправдивої інформації про збройні сили Таджикистану деякими ЗМІ та іншими особами, які мають певну мету, змусили міноборони шукати нові шляхи боротьби з цим явищем», – зазначили в міністерстві. Зокрема, прописати в законодавстві за такі дії  адміністративну відповідальність – штрафи чи в’язницю.

Ідея, на перший погляд, можливо і правильна, і наміри в таджикистанських військових чиновників доволі благі. Але поки вони пропонують подібні зміни у власному законодавстві, в росії демонструють, як насправді усе це відбуватиметься, адже покарання за «невигідну владі інформацію про армію» вже втілюють в життя.

російське видання Медуза повідомляє, що «13 липня 2022 року Басманний районний суд москви депутата московського муніципального округу Красносільський Іллю Яшина відправив під арешт на два місяці. Його заарештували у справі щодо «фейків» про російську армію. Термін арешту – до 12 вересня 2022 року. Засідання відбувалося у закритому режимі», – зазначено у повідомленні Медузи.

Ілля Яшин, один з тих політичних діячів росії, якого вважають опозиціонером, адже він не підтримує російське вторгнення в Україну. В травні цього року на Яшина склали чотири протоколи за адміністративною статтею про «дискредитацію» російської армії. російське головне слідче управління СК порушило кримінальну справу проти політика у частині 2 статті 207.3 КК рф. Приводом став стрім Яшина в YouTube, в якому він розповідав про російські вбивства українських мирних громадян у Бучі.

За це 13 липня в суді Яшина звинуватили у поширенні «фейків про армію за мотивами політичної ненависті». Тобто, росія демонструє, що будь-яка альтернативна інформація, яка не відповідає «рашистській путінській ідеології», у них вважається просто «неправдивою» і за неї  – до в’язниці.

Кореспондент АрміяInform

Перші результати очікуються на початку 2027 року: Президент розповів про роботу над вітчизняною балістикою та системою FREYJA
Перші результати очікуються на початку 2027 року: Президент розповів про роботу над вітчизняною балістикою та системою FREYJA

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що програма FREYJA вже перебуває на етапі активної реалізації.

Президент доручив підготувати спеціальну санкційну операцію проти російського ОПК
Президент доручив підготувати спеціальну санкційну операцію проти російського ОПК

Президент України Володимир Зеленський провів координаційну нараду щодо санкційної політики проти росії.

На Луганщині Apachi розгромили логістику окупантів: уражено електростанцію, АЗС і транспорт
На Луганщині Apachi розгромили логістику окупантів: уражено електростанцію, АЗС і транспорт

Оператори ББпС Apachi 81-ї окремої аеромобільної Слобожанської бригади на Луганщині завдали ударів по ключових об’єктах логістики російських військ.

ВАКАНСІЇ
WorkUa Водій, військовослужбовець

від 21000 до 190000 грн

Вся Україна

22 окрема механізована бригада

WorkUa Розвідник-далекомірник, військовослужбовець у ЗСУ

від 50000 до 120000 грн

Вся Україна

66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго

RobotaUa Кулеметник

від 20000 до 120000 грн

Кропивницький

Військова частина А7343

Junior Product Support

Вся Україна

Структура цифрової трансформації Сил Оборони

RobotaUa Водій-Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Київ

Косівський РТЦК та СП

Olx Оператор БПЛА 87 Батальйон ДШВ

від 50100 до 130100 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

ПУБЛІКАЦІЇ