Стабілізація та повільне відновлення 2024 рік — третій рік широкомасштабної війни — минув під знаком стабілізації української економіки. Після падіння…
В умовах широкомасштабної війни проведення медичної евакуації хворих та поранених військовослужбовців значно ускладнилося на кожному з етапів − від надання першої медичної допомоги до транспортування у заклади спеціалізованого стаціонарного лікування.
До Військово-медичного клінічного центру Східного регіону надходять поранені захисники України, тож 24/7 військові медики роблять все можливе для того, щоб зберегти їхні життя та здоров’я. Час, який минув від моменту зазнання поранення до надання кваліфікованої допомоги, відіграє у цьому вирішальну роль.
Начальник відділення реанімації та інтенсивної терапії для медичної евакуації ВМКЦ Східного регіону офіцер медичної служби Артем розповів про логістичний аспект цього важливого і складного процесу.
За його словами, щодня з початку війни до ВМКЦ надходять пацієнти з районів ведення бойових дій, паралельно відбувається подальша медична евакуація хворих та поранених у різні тилові регіони – залежно від завантаження спеціалізованих медичних закладів на місцях.
− Окрім військових госпіталів, також відбувається збір поранених із цивільних лікарень, щодня ми їх відправляємо потягами, санітарною авіацією. Зокрема, й сучасними швидкісними гелікоптерами, які мають все необхідне реанімаційне обладнання та фахівців на борту. Це робиться для того, щоб мати можливість оперативно приймати і відправляти пацієнтів, які, на жаль, надходять щодня. Ми надаємо захисникам невідкладну медичну допомогу, стабілізуємо їхній стан та евакуйовуємо в тил для подальшого надання спеціалізованої медичної допомоги і відновлення, − розповідає офіцер.
За його словами, автосанітарна рота, яка здійснює проміжну евакуацію до ВМКЦ та до залізничного або ж авіаційного транспорту, має власний автопарк для перевезення сидячих та лежачих пацієнтів. У разі виникнення потреби – використовуються реанімобілі в супроводі анестезіологічної бригади. Організація і забезпечення всіх етапів перевезення груп пацієнтів вимагає значного досвіду та злагодженості дій.
− Я – лікар анестезіолог, тому моя робота − в операційній. У 2014−2015 роках я був на ротаціях у мобільних госпіталях і безпосередньо працював із пораненими. Нині це здебільшого організаторська робота та її основна складність полягає у значних обсягах.
Якщо ж говорити про характер поранень, то сьогодні ми маємо справу переважно з наслідками артилерійських обстрілів − осколковими пораненнями. Наголошую – якщо людина мала на собі відповідні засоби захисту, то навіть діставши важкі ушкодження, вона має шанси зберегти життя. Шолом та бронежилет дійсно рятують життя – не нехтуйте ними, прикладів цьому безліч, − говорить військовий медик.
Начальник військово-санітарної летючки розповідає, що з березня залізничне сполучення активно використовується як один із можливих способів медичної евакуації.
− Наша основна мета − доставити пацієнта до тилової госпітальної бази у тому ж стані, у якому він був. Ми не здійснюємо лікування, пацієнти до нас надходять у вже стабільному стані, але маємо забезпечити певні умови. У вагонах були демонтовані деякі елементи конструкції для зручності розміщення. У кожному вагоні є два лікарі, як мінімум чотири медичні сестри, санітари. Маємо необхідне медичне обладнання та медикаменти для надання невідкладної медичної допомоги. Пацієнти забезпечені постільною білизною та продуктами харчування, − зазначає офіцер.
На цих складних етапах всіма дотичними до проведення медичної евакуації створюються максимально-можливі умови безпеки та комфорту, аби шлях до одужання був для захисників України найкоротшим.
@armyinformcomua
На фоні нових ракетних ударів рф по Києву, Запоріжжю та Харківщині Президент України Володимир Зеленський підкреслив, що балістику росіян необхідно знищувати ще на території країни-агресора.
Російські війська використовують своїх поранених солдатів для виявлення вогневих точок українських захисників.
На Дніпропетровщині викрили компанію, яка допомагала росіянам будувати лабораторії, в яких вони розробляють ядерну зброю.
Невідомі диверсанти продовжують підривну діяльність на території країни-агресора.
У суботу, 18 січня, Міністр оборони України Рустем Умєров провів переговори з главами МЗС та представниками Албанії, Боснії і Герцеговини, Молдови, Північної Македонії, Румунії, Словенії, Туреччини, Хорватії та Чорногорії.
Російські війська продовжують застосовувати проти українських захисників спеціальні боєприпаси, споряджені отруйними речовинами.
від 21000 до 121000 грн
Запоріжжя
113 окремий батальйон 110 ОБр Сил ТрО
від 21000 до 25000 грн
Охтирка
Східне відділення комплектування Національної гвардії України (м.Харків)
Стабілізація та повільне відновлення 2024 рік — третій рік широкомасштабної війни — минув під знаком стабілізації української економіки. Після падіння…