ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Наша мета − доставити пацієнта до тилової госпітальної бази в тому ж стані, у якому він був − ВМКЦ Східного регіону

Військова медицина Регіони
Прочитаєте за: 3 хв. 24 Червня 2022, 14:51

В умовах широкомасштабної війни проведення медичної евакуації хворих та поранених військовослужбовців значно ускладнилося на кожному з етапів − від надання першої медичної допомоги до транспортування у заклади спеціалізованого стаціонарного лікування.

До Військово-медичного клінічного центру Східного регіону надходять поранені захисники України, тож 24/7 військові медики роблять все можливе для того, щоб зберегти їхні життя та здоров’я. Час, який минув від моменту зазнання поранення до надання кваліфікованої допомоги, відіграє у цьому вирішальну роль.

Начальник відділення реанімації та інтенсивної терапії для медичної евакуації ВМКЦ Східного регіону офіцер медичної служби Артем розповів про логістичний аспект цього важливого і складного процесу.

За його словами, щодня з початку війни до ВМКЦ надходять пацієнти з районів ведення бойових дій, паралельно відбувається подальша медична евакуація хворих та поранених у різні тилові регіони – залежно від завантаження спеціалізованих медичних закладів на місцях. 

− Окрім військових госпіталів, також відбувається збір поранених із цивільних лікарень, щодня ми їх відправляємо потягами, санітарною авіацією. Зокрема, й сучасними швидкісними гелікоптерами, які мають все необхідне реанімаційне обладнання та фахівців на борту. Це робиться для того, щоб мати можливість оперативно приймати і відправляти пацієнтів, які, на жаль, надходять щодня. Ми надаємо захисникам невідкладну медичну допомогу, стабілізуємо їхній стан та евакуйовуємо в тил для подальшого надання спеціалізованої медичної допомоги і відновлення, − розповідає офіцер.

За його словами, автосанітарна рота, яка здійснює проміжну евакуацію до ВМКЦ та до залізничного або ж авіаційного транспорту, має власний автопарк для перевезення сидячих та лежачих пацієнтів. У разі виникнення потреби – використовуються реанімобілі в супроводі анестезіологічної бригади. Організація і забезпечення всіх етапів перевезення груп пацієнтів вимагає значного досвіду та злагодженості дій.

− Я – лікар анестезіолог, тому моя робота − в операційній. У 2014−2015 роках я був на ротаціях у мобільних госпіталях і безпосередньо працював із пораненими. Нині це здебільшого організаторська робота та її основна складність полягає у значних обсягах. 

Якщо ж говорити про характер поранень, то сьогодні ми маємо справу переважно з наслідками артилерійських обстрілів − осколковими пораненнями. Наголошую – якщо людина мала на собі відповідні засоби захисту, то навіть діставши важкі ушкодження, вона має шанси зберегти життя. Шолом та бронежилет дійсно рятують життя – не нехтуйте ними, прикладів цьому безліч, − говорить військовий медик.

Начальник військово-санітарної летючки розповідає, що з березня залізничне сполучення активно використовується як один із можливих способів медичної евакуації.

− Наша основна мета − доставити пацієнта до тилової госпітальної бази у тому ж стані, у якому він був. Ми не здійснюємо лікування, пацієнти до нас надходять у вже стабільному стані, але маємо забезпечити певні умови. У вагонах були демонтовані деякі елементи конструкції для зручності розміщення. У кожному вагоні є два лікарі, як мінімум чотири медичні сестри, санітари. Маємо необхідне медичне обладнання та медикаменти для надання невідкладної медичної допомоги. Пацієнти забезпечені постільною білизною та продуктами харчування, − зазначає офіцер.

На цих складних етапах всіма дотичними до проведення медичної евакуації створюються максимально-можливі умови безпеки та комфорту, аби шлях до одужання був для захисників України найкоротшим.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Вночі прикордонники знищили два ворожих БТР-82А

Вночі прикордонники знищили два ворожих БТР-82А

Прикордонники бригади Гвардії наступу «Помста» вночі за допомогою великих ударних дронів «Вампір» знищили два ворожих БТР-82А.

Тримають небо: мобільні групи нацгвардійців продовжують самовдосконалення своїх навичок під час виконання бойових стрільб

Тримають небо: мобільні групи нацгвардійців продовжують самовдосконалення своїх навичок під час виконання бойових стрільб

Мобільні вогневі групи Національної гвардії України цілодобово перебувають у повній бойовій готовності. В перші секунди повітряної тривоги вони виїжджають на визначені позиції, щоб захищати небо та знищувати дрони противника.

росіяни вдарили по Нікополю дроном: є постраждалі

росіяни вдарили по Нікополю дроном: є постраждалі

Окупаційні війська завдали удару дроном по Нікополю. Серед постраждалих три чоловіка – 47, 57 та 64 років.

Ворог вдарив КАБами по Харківщині: поранена жінка, пошкоджені будинки

Ворог вдарив КАБами по Харківщині: поранена жінка, пошкоджені будинки

Війська рф вдарили двома керованими авіабомбами в районі Слатиного Харківської області.

російські загарбники не можуть пережити українські ночі, тому що на них полює «Баба Яга»

російські загарбники не можуть пережити українські ночі, тому що на них полює «Баба Яга»

Важкі дрони-бомбардувальники окремої мотопіхотної бригади імені гетьмана Івана Виговського щодня та щоночі продуктивно знищують ворожу піхоту та техніку противника.

Володимир Зеленський: Щодня докладаємо максимум зусиль для посилення нашої ППО

Володимир Зеленський: Щодня докладаємо максимум зусиль для посилення нашої ППО

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна продовжує роботу з міжнародними партнерами для посилення свої протиповітряної оборони.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Бухгалтер

до 20700 грн

Баранівка

31 окрема механізована бригада

Оператор БПЛА Збройні Сили України

від 20100 до 123000 грн

Запоріжжя, Запорізька область

Начальник наземного запитувача до в/ч А2800

від 23000 до 40000 грн

Радісне, Одеська область

Начальник сховища

Львів

Військова частина А2678

Стрілець-снайпер

від 24000 до 124000 грн

Мукачеве, Закарпатська область