ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Україна виборола своє місце в Євросоюзі – Урсула фон дер Ляєн

Прочитаєте за: 2 хв. 23 Червня 2022, 10:27 115

Під час пленарного засідання Європарламенту президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн наголосила на тому, що Україна виборола своє місце в родині Європейського Союзу і заслуговує на європейську перспективу, а також на статус кандидата.

Про це йдеться у повному тексті виступу Урсули фон дер Ляєн на сайті Європейської комісії.

«Як і з перших днів Майдану, Україна хоробро чинить спротив російській агресії. Вона пройшла через репресії та повстання. Вона пройшла через анексію територій та зараз перебуває в стані війни. Це єдина країна, де в людей стріляли за те, що вони огортали себе європейським прапором. Україна пройшла через вогонь та воду з однієї простої причини: власного бажання приєднатися до Європейського Союзу», – наголосила президент Єврокомісії.

Вона нагадала, що Єврокомісія відповіла на таке бажання і визнала європейські прагнення України та прогрес, який був досягнутий у розвитку української демократії з 2014 року.

«Наша думка виходить з уважної та ретельної оцінки реальності. І ці докази говорять нам, що Україна заслуговує на європейську перспективу, а також на статус кандидата», – підкреслила фон дер Ляєн.

Ще до війни Україна довела, що обрала вірний напрямок розвитку. За кілька років країна просунулась вперед більше, ніж за кілька попередніх десятиліть. Завдяки Угоді про асоціацію з ЄС від 2016 року Україна вже змогла імплементувати близько 70% правил, норм та стандартів ЄС. Вона вже зараз долучена до важливих програм Євросоюзу, включаючи освітні та дослідницькі програми Horizon Europe та Erasmus.

Міцна парламентська демократія, ефективні органи державного управління, які нині кожного дня проходять іспит війною, в Україні відбуваються вільні та справедливі вибори, розвивається живе громадянське суспільство, яке здатне визначати відповідальність влади за справи в країні – весь цей прогрес був досягнутий, тому що «у людей в Україні Європа в серцях і розумах».

Вона нагадала, що Україна стала єдиною країною Східного партнерства, яка прийняла жорсткий закон проти впливу олігархів на економіку, на державні інституції та на політичне життя країни, і готова внести до нього необхідні доповнення. Це підтверджує, що народ України прагне продовжувати рух шляхом модернізації й демократії, – саме тим шляхом, що веде до Європи.

Читайте нас в Telegram