У Києві суд визнав винним заступника директора приватного коледжу за схему виготовлення фальшивих довідок про навчання в аспірантурі для військовозобов’язаних. Вирок ухвалив Солом’янський районний суд…
Після перемоги у великій війні, яку розв’язала Росія, Україна будуватиме європейську державу зі значною лібералізацією багатьох сфер і процесів, але з потужною системою безпеки й оборони на зразок ізраїльської. Про це Президент України Володимир Зеленський сказав під час спілкування зі студентами та професорами провідних освітніх закладів Ізраїлю.
«Я думаю, що в багатьох сферах на нас чекають дуже схожі з вашою прекрасною державою речі. Ми будемо розуміти, що наш сусід – Російська Федерація. Ми будемо розуміти, що Росія, навіть після того, як ми закінчимо війну та переможемо, може знову через 10-20 років піти в наступ. Я не кажу, що це неодмінно буде. Але ми більше не віримо російському сусіду», – пояснив він.
За словами Глави держави, велику роль у післявоєнній Україні відіграватимуть безпекові інституції, забезпечення безпеки в усіх публічних місцях, у суспільстві.
«Це стосується як кордонів нашої держави, так і безпеки всередині країни. З таким сусідством бомбардування, крилаті ракети чи ще щось можуть бути в будь-який момент. Тому буде також розвинена протиповітряна оборона нашої держави», – наголосив Володимир Зеленський.
Президент також зазначив, що сьогодні багато українців уже знають, як дати відсіч агресору, і в майбутньому методи залучення якомога більшої кількості громадян до оборони держави лише вдосконалюватимуться.
При цьому Володимир Зеленський зауважив, що в Україні буде лібералізовано багато речей.
«Ми вже це зробили, підготували багато законопроектів, реформ у нашій державі. Потрібно, щоб у країні без будь-якої бюрократії все дуже швидко розвивалося», – сказав він.
Президент зробив акцент на тому, що Україна в ці дні очікує на отримання статусу кандидата в члени Європейського Союзу, після чого обов’язково прийде до членства в ЄС, що є світоглядним вибором для українців.
«Ми будемо відбудовувати європейську державу, яка буде членом Європейського Союзу. Але з таким потужним захистом, який є у Держави Ізраїль», – наголосив Володимир Зеленський.
Довідково. До онлайн-спілкування з Президентом Володимиром Зеленським долучилися представники семи інститутів, 14 наукових шкіл і дослідницьких центрів Ізраїлю. Приблизна аудиторія – 20 тисяч осіб. Цей захід також транслювався в соціальних мережах, на YouTube каналах та на місцевому телебаченні.
У зв’язку з наближенням лінії фронту у Краматорську ухвалено рішення про демонтаж та евакуацію окремих об’єктів культурної спадщини задля їхнього збереження.
Завершено досудове розслідування щодо правоохоронця, який за гроші обіцяв допомогти оформити фіктивну відстрочку від мобілізації.
Українські нацгвардійці взяли участь у навчаннях Aurora 2026 у Швеції, де оператори БПЛА НГУ також навчали партнерів сучасної роботи з дронами.
Оператори батальйону безпілотних систем Signum 59-ї штурмової бригади безпілотних систем імені Якова Гандзюка завдають ударів по логістиці окупантів.
В Івано-Франківську після російської атаки спалахнула пожежа у девʼятиповерховому житловому будинку.
Бойовий шлях Вадима з позивним «Боржомі» зі 156-го зенітного ракетного полку імені Максима Кривоноса розпочався ще у 2014-му — на Донбасі.
У Києві суд визнав винним заступника директора приватного коледжу за схему виготовлення фальшивих довідок про навчання в аспірантурі для військовозобов’язаних. Вирок ухвалив Солом’янський районний суд…