ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Участь росії в міжнародних змаганнях під гаслом «Дружба через спорт» — це цинізм

Прочитаєте за: 8 хв. 23 Червня 2022, 13:41 60

Про це наголосив під час брифінгу в АрміяInform начальник Управління фізичної культури і спорту Міністерства оборони України Юрій Фіногенов, коли мова зайшла про реакцію Міжнародної ради військового спорту (CISM) на збройну агресію росії проти України.

росію та білорусь відсторонили від участі у спортивних змаганнях 90% держав  світу.

У грудні 2020 року  Спортивний арбітражний суд Лозанни (CAS) через маніпуляції з допінг-пробами російських спортсменів оголосив рішення у справі про відсторонення росії від участі в міжнародних змаганнях. Суд став на бік Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) і підтримав «бан» росії, але пом’якшив санкції, скоротивши термін від 4 до 2 років. Санкції мали тривати до 16 грудня 2022 року.

Російським спортсменам та членам їхніх команд дозволили тоді виступати на великих міжнародних змаганнях лише в нейтральному статусі: на їхній формі мав бути присутній напис «нейтральний атлет», їм заборонялось мати прапор, герб чи інші національні символи, на аренах змагань і церемоніях нагородження не міг звучати гімн рф.

Повномасштабне вторгнення росії  в Україну лише спричинило посилення спортивних санкцій проти країни-агресора. Спочатку Міжнародний олімпійський комітет ухвалив спеціальне рішення позбавити Олімпійського ордена, найвищої нагороди МОК, усіх осіб, які наразі обіймають важливі посади в уряді  рф, включаючи президента росії путіна. А Виконавча рада Міжнародного олімпійського комітету рекомендувала міжнародним спортивним федераціям заборонити російським та білоруським спортсменам брати участь у змаганнях через масштабне військове вторгнення росії в Україну.

Окрім заборони на виступи в цих змаганнях, росія позбавляється права протягом найближчих 2 років проводити або претендувати на проведення чемпіонатів світу та Олімпійських ігор. Загалом росію та білорусь відсторонили від участі у спортивних змаганнях 90% держав  світу.

«Нейтральність» на користь агресора?

Здавалося б, такі санкції, обмеження і рекомендації МОК повинні бути правилом для всіх міжнародних спортивних організацій, які сповідують ідеали спорту і всіляко підтримують гасло «О спорт! Ти — мир!». Але ж —ні! Як виявилось, у Міжнародної ради військового спорту (CISM) свій статут і своє бачення на розв’язану росією війну проти України.

— Українська делегація Міжнародної ради військового спорту  ще 1 березня 2022 року направила  лист на ім’я Президента CISM бригадного генерала Ерве Піччірілло, в якому висловлювалась необхідність термінового реагування СІЗМ на  війну росії проти України у відповідності до рекомендацій Виконавчої  ради Міжнародного олімпійського комітету, — зазначив Юрій Фіногенов. — Ми акцентували увагу на тому, що МОК рекомендував організаторам спортивних заходів не запрошувати або не дозволяти участь російських і білоруських спортсменів та офіційних осіб у міжнародних змаганнях та не організовувати жодних спортивних заходів у росії чи білорусі.

Якою ж була відповідь?

— Нам було повідомлено, що у зв’язку із поточною надзвичайною ситуацією запит України буде включено до порядку денного наступного засідання Ради директорів CISM, яке відбуватиметься в період із 28 березня по 1 квітня 2022 року в Австрії.

Ерве Піччірілло

За результатами засідання Ради директорів  президент CISM  розіслав усім країнам-членам  лист, у якому, зокрема, зазначалось, що «Рада директорів нагадує, що CISM є незалежною та неполітичною організацією, яка засобами спорту сприяє досягненню філантропічної мети —  дружби між військовими спортсменами з метою досягнення міжнародної гармонії, миру та безпеки в усьому світі. Організація також відкидає всі форми дискримінації будь-якої нації чи особи за ознакою раси, релігії, політичних переконань та будь-які інші дискримінаційні практики».

Особливо було підкреслено, що з моменту свого створення ані Рада директорів, ані Генеральна асамблея CISM ніколи не посідали односторонню позицію у збройних конфліктах. Нейтральність завжди була основною цінністю міжнародної організації.

Також в листі наголошувалось, що країни-члени CISM можуть на свій розсуд приймати військові делегації з України, росії  та білорусі брати участь у заходах міжнародної організації, організованих цими країнами.

Країні, яка залила кров’ю Україну, довірили проведення… ІІІ Всесвітніх кадетських ігор CISM

Нашу делегацію така відповідь Ради директорів задовольнила?

— Звісно, ні. Тому 20 квітня, напередодні роботи Генеральної асамблеї Міжнародної ради військового спорту, ми надіслали ще один лист на адресу президента  бригадного генерала Ерве Піччірілло, віцепрезидента зі спортивних змагань у Європі полковника Дірка Шведе та Генерального секретаря CISM полковника Дора Мамбі Коіта, в якому зауважили, що Україна протистоїть повномасштабній збройній агресії з боку росії, яка супроводжується безпрецедентними за жорстокістю воєнними злочинами, злочинами проти людяності та геноциду проти українського народу.

Дірк Шведе

На підставі наведених фактів і керуючись статтями Уставу та Правил CISM, ми нагадали, що органи Міжнародної ради військового спорту можуть накладати санкції, якщо будь-яка країна-член, будь-яка команда або особа, яка належить до країни-члена, не поважає аполітичний дух CISM, або поводиться неспортивно, або займається злочинною поведінкою, неправомірною поведінкою, сексуальним або іншими формами переслідування, або  не виконує чи не дотримується будь-яких правил CISM та інших дисциплінарних форм.

Ми  наполягали включити до порядку денного Генеральної асамблеї  питання щодо тимчасового припинення членства делегацій росії та білорусі в діяльності CISM  до закінчення бойових дій та повного виведення окупаційних військ з усієї території України, відновлення її територіальної цілісності та незалежності. На що нам відповіли, що чинний статут не дозволяє накладати санкції за військові дії країни-члена. По  суті, було виправдано російську агресію проти України.

Президент CISM запевнив нашу делегацію, що за принципом солідарності  підтримуватиме українську армію у відбудові військово-спортивної інфраструктури та допомагатиме їй брати участь у спортивних та статутних заходах СІЗМ. Разом із віцепрезидентом CISM по Європі вони нібито будуть готові оцінити українські потреби та працювати над конкретними проєктами підтримки у сфері військового спорту. Але наголосили, що такі проєкти можуть початися лише після завершення «збройного конфлікту».

— Генеральна асамблея CISM ухвалила якесь конкретне рішення щодо звернення української делегації?

— Генеральна  асамблея Міжнародної ради військового спорту, яка відбувалася в столиці Перу Лімі на початку травня ніякої конкретики не внесла. Бригадний генерал Ерве Піччірілло та віцепрезидент CISM по Європі полковник Дірк Шведе поінформували делегації про рішення Ради директорів  та ще раз наголосили на тому, що країни-члени CISM можуть на свій розсуд приймати військові делегації з України, росії і білорусі та брати участь у спортивних заходах, організованих цими країнами.

Ба більше, Генеральна асамблея навіть не думала відбирати у країни-агресора право на проведення  ІІІ Всесвітніх кадетських ігор CISM, які мають відбутися в росії в серпні цього року. Цинічніше рішення й не вигадати. На початку цього року на ці ігри заявилось близько 70 країн. Але у зв’язку з повномасштабним вторгненням росії в Україну  52 країни свої заявки відізвали.

Та і це ще не все. Організація, яка заявляє, що її бачення полягає у зміцненні взаємної поваги, солідарності та сприянні миру, ухвалює рішення про те, що у 2023 році країна-агресор росія має прийняти Конгрес і Генеральну асамблею CISM. І це, незважаючи на ведення росією кровопролитної війни в Україні, де гинуть тисячі мирних жителів.

— Чи скористалась якась із країн-учасниць CISM своїм правом на свій розсуд запрошувати чи ні спортивні делегації росії та білорусі на змагання?

— У травні новообраний генеральний секретар CISM  Роберто Реккья повідомив голів делегацій  про те, що Польща у зв’язку з російською агресією проти  України  та керуючись рішенням Ради директорів  інформує про рішення скасувати проведення чемпіонату світу CISM із фехтування 2022 року, що пов’язано з небажанням приймати делегації росії та білорусі. Водночас польська сторона заявила про проведення регіонального турніру  з фехтування, на який будуть запрошені зацікавлені в участі у таких змаганнях делегації, крім росії та білорусі.

Також ми поставили вимогу до організаторів 60-го чемпіонату світу CISM  з аеронавтичного п’ятиборства серед військовослужбовців, який має відбутися 18–24 серпня цього року у фінському місті Тіккакоскі:  у разі  участі в цих змаганнях спортсменів росії та білорусі, збірна команда Збройних Сил України участь у стартах брати не буде. Організатори чемпіонату світу врахували нашу вимогу.

 

«Боротьбу не припиняємо»

 Які кроки зробила наша делегація в подальшому, аби здійснювати тиск на керівництво CISM з метою призупинення участі росії та білорусі в цій міжнародній організації?

— У середині травня  ми запросили Генерального секретаря CISM  Роберто Реккья та тимчасового виконувача обов’язків президента CISM  — віцепрезидента  по Європі  Дірка Шведе відвідати Україну з метою огляду пошкоджених та знищених об’єктів військово-спортивної інфраструктури внаслідок авіаційних, ракетних ударів та артилерійських обстрілів під час військової агресії росії проти України. Запропоновані місця для відвідування — Львів, Вінниця, Київ та Харків. Останній  — за допомогою відеозв’язку. На жаль, керівництво Міжнародної ради військового спорту, пославшись на зайнятість, не дало своєї згоди на приїзд в Україну.

Та зупинятися ми не збираємось. Враховуючи чітку позицію української делегації щодо неможливості співпраці з делегаціями росії та білорусі в рамках діяльності CISM, за підтримки країн-партнерів, зокрема Польщі, в Міністерстві оборони України триває робота стосовно припинення членства росії та білорусі в зазначеній міжнародній організації, блокування діяльності їхніх делегацій в CISM, участі представників в керівних органах  та бойкотування заходів, які відбуваються під егідою Міжнародної ради військового спорту  за  участю команд країн-агресорок.

Відео Андрій Суворов

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram