ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Окупанти створили фейк про «відновлення роботи університетів і коледжів у Маріуполі»

Прочитаєте за: 2 хв. 23 Червня 2022, 13:17 86

Продовжуючи тему «процвітання» на тимчасово окупованих територіях, росіяни створили фейк про нібито «відновлення роботи університетів та коледжів у Маріуполі».

Перед кремлівською пропагандою поставлено завдання від бункерного диктатора й тому вони вигадують брехню про місто, де наразі існує безліч гуманітарних проблем.

Так, із різних прокремлівських «джерел інформації» повідомляється, що «за сприяння окупаційної влади» начебто вже запрацювали три навчальні заклади: Маріупольський державний університет, Приазовський державний технічний університет і Коледж Приазовського державного технічного університету.

Між іншим, гауляйтери переконують, що нібито «запросили з інших населених пунктів викладачів та провели необхідні ремонтні роботи». На цій відвертій брехні московити не зупинилися та додали, що «цьогорічна вступна кампанія у вишах Маріуполя розпочнеться своєчасно та в повному обсязі».

На жаль, після завдання окупантами потужних авіаційних та артилерійських ударів по Маріуполю там мало що вціліло. До того ж більшість викладачів виїхали на вільну Українську територію, а деяких росіяни силоміць вивезли до сибіру чи на далекий схід. Тож у Маріуполі жоден з навчальних закладів, наведених у російському фейку, з багатьох причин не скоро відновить свою роботу.

Про реальну ж ситуацію у вишах тимчасово окупованого міста повідомили фахівці проєкту «Без Брехні» з посиланням на інтернет-ресурс ЕКПЕРТ-КР.

Зокрема, гордість всієї України — Маріупольський державний університет — зазнав значних ушкоджень від обстрілів російських військових. Тому більшості педагогів і студентів довелося тимчасово перемістити до Києва. У столиці на базі одного з київських вишів маріупольцям удалося відновити навчальну діяльність.

Тим часом коледж Приазовського державного технічного університету та сам базовий виш приблизно на 50% зруйновано через прихід туди «русского міру». Ці навчальні заклади довелося евакуювати до Дніпра, де робиться все необхідно для нормальної підготовки студентів.

— російська пропаганда намагається продемонструвати світу, що вона відновлює мирне життя в Маріуполі. Одним із напрямків такої демонстрації є освіта, — повідомили фактчекери проєкту «Без Брехні».

Отже, росагітпропу не вдасться створити хоч якусь ілюзію буцімто «покращення життя» на тимчасово окупованих територіях.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram