ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Мінветеранів організувало підготовку фахівців, що надаватимуть психологічну допомогу ветеранам та їхнім сім’ям

Прочитаєте за: 2 хв. 23 Червня 2022, 1:45 80
Ілюстративне фото

За ініціативи Міністерства у справах ветеранів України, Координатор проектів ОБСЄ в Україні проведе навчальний тренінг для фахівців у сфері охорони психічного здоров’я (лікарів-психіатрів, лікарів-психотерапевтів, лікарів-психологів та психологів), які надаватимуть допомогу ветеранам та членам їхніх родин.

Тренінг «Організація роботи психологічної мультидисциплінарної команди в закладі охорони здоров’я» відбудеться у межах проєкту «Підтримка Міністерства у справах ветеранів у соціальній та психологічній реабілітації населення, що постраждало внаслідок конфлікту». Проведуть його експерти з надання психологічної допомоги ветеранам та їхнім сім’ям, зокрема фахівці команди госпіталя «Лісова поляна».

Загалом триденне навчання пройдуть 32 фахівці, які працюють у закладах охорони здоров’я і подали відповідні заяви про включення до Реєстру постачальників послуг із психологічної реабілітації Мінветеранів. Усі вони у подальшому надаватимуть послуги з психологічної реабілітації за кошти бюджетної програми Міністерства.

Зазначимо, що станом на сьогодні Комісія з відбору суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації внесла до Реєстру 14 закладів охорони здоров’я з Хмельницької, Волинської, Львівської, Миколаївської, Кіровоградської, Вінницької, Житомирської, Київської, Сумської, Закарпатської, Тернопільської областей. Усі вони надали відповідні документи, пройшли прозорий відбір та невдовзі надаватимуть послуги за новим механізмом.

Нагадаємо, для удосконалення організації психологічної реабілітації учасникам бойових дій та членам їхніх родин, а також сім’ям полеглих Захисників і Захисниць 10 травня Уряд затвердив постанову Кабінету Міністрів України № 587 («Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 р. № 497 і від 27 грудня 2017 р. № 1057»).

Постанова, над якою працювали фахівці Мінветеранів, передбачає якісно новий механізм надання психологічної реабілітації, що відповідає сучасним вимогам. Зокрема, він базуватиметься на:

  • доступності – психологічні послуги надаються стаціонарно, амбулаторно, дистанційно, передбачено виїзне обслуговування;
  • комплексності – психологічна реабілітація надається мультидисциплінарними командами (лікар-психолог або лікар-психотерапевт або психолог);
  • індивідуальному підході – послуги відповідають індивідуальним потребам ветеранів та побудовані на основі кейсменеджменту;
  • якості – послуги базуються на основі міжнародних науково обґрунтованих протоколів надання психологічної допомоги;
  • адресності – отримувачі послуг – це передусім люди, які зазнали фізичного і психологічного травмування (поранені, хворі, травмовані, які проходять лікування в закладі);
  • наступності – можливість продовження реабілітації амбулаторно/дистанційно після завершення стаціонарного лікування.

Джерело: Мінветеранів

Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Новини