ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

Україні важливо діяти активніше в інфопросторі на Балканах — Катерина Шимкевич

Актуальні новини Відео Думка експерта
22 Червня 2022, 19:29
Прочитаєте за: 3 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

Нещодавно в АрміяInform відбувся круглий стіл на тему «Російсько-українська війна у контексті конфліктів світу», під час якого експерт Аналітичного центру балканських досліджень Катерина Шимкевич розповіла про необхідність посилення інформаційного фронту на Балканах.

«Ще у лютому-березні путін намагався дестабілізувати ситуацію на Балканах. Нині це питання на паузі. Але сьогодні рф активно розгойдує гойдалку в медіапросторі, — говорить Катерина Шимкевич. — Майже всі високопосадовці Республіки Сербської привітали путіна з днем державності. Не Сербія, а саме Республіка Сербська (автономне утворення в складі Боснії і Герцеговини) нині виступає своєрідним троянським конем на Балканах, чим путін досить вдало користується в своїх цілях… Через медіа рф уже багато років добивається того, що їй треба: створюються різні аналітичні центри, які по документах проходять як гуманітарні організації. Саме вони й формують у населення «правильну думку».

Приміром, інформресурс «Sputnik», що діє не лише на Балканах, а й в середній Азії та в інших країнах Європи, починався з розважального контенту. Дуже багато чорногорців дивилися та сміялися з карикатур, але згодом там з’явився пропагандистський наратив, який презентує росію як «велику країну», що прийшла «захищати» Балкани.

Після 24 лютого хорватське телебачення розпочало транслювати новини з України в щоденному інформаційному блоці. Місцевим розповідали про українську культуру. Спеціальні медіаресурси створили навіть сторінки під назвою «Війна в Україні». Але, на мою думку, цього недостатньо. рашисти активно проводять антиукраїнську пропаганду у балканських країнах — особливо в Чорногорії, Болгарії, Сербії, Хорватії. Україні слід діяти активніше в інформаційному полі, бо кількість росіян у балканських країнах критично збільшилась за останні місяці», — говорить експерт.

«Мені часто журналісти кажуть, що їм не вистачає новин та історичних фактів про Україну. Нам потрібно створювати потужні інформаційні канали і враховувати, що кількість росіян на Балканах, які тікають від війни, яку вони ще навіть не бачили, критично зростає. Вони говорять неправду, стверджують, що Україна веде громадянську війну тощо. Тому нам скрізь потрібно посилювати інформаційний фронт і разом вести «бойові дії» в інформаційному просторі проти росіян.

На Балканський фронт треба звертати особливу увагу, бо там велика кількість росіян

Коли Україна матиме успіхи на фронті, росія сильніше розхитуватиме інфопростір — особливо там, де є територіальні проблеми. На Балканський фронт треба звертати особливу увагу, бо там велика кількість росіян, — говорить Катерина Шимкевич. — Я чую, про що вони говорять, як розповідають міфи, які транслює рф через підконтрольні медіа».

Кореспондент АрміяInform

Володимир Зеленський попередив про можливий новий масований удар рф найближчими днями
Володимир Зеленський попередив про можливий новий масований удар рф найближчими днями

Президент України закликав не ігнорувати повітряні тривоги, адже, за даними розвідки, росія готує новий масований ракетний удар.

«Антитепловізійні плащі не рятують»: «Спартан» викурює окупантів із лісосмуг під Покровськом
«Антитепловізійні плащі не рятують»: «Спартан» викурює окупантів із лісосмуг під Покровськом

Антитепловізійні плащі не допомагають російським штурмовикам сховатися від українських дронів на Покровському напрямку.

Не лише протигази: 704-та бригада РХБЗ випалює окупантів FPV-дронами з термобаричними боєприпасами
Не лише протигази: 704-та бригада РХБЗ випалює окупантів FPV-дронами з термобаричними боєприпасами

На Північно-Слобожанському напрямку воїни 704-ї окремої бригади РХБЗ застосовують FPV-дрони з термобаричними боєприпасами для ураження штурмовиків рф.

Наземний робот замість швидкої: холодноярці врятували пораненого чоловіка у Дружківці
Наземний робот замість швидкої: холодноярці врятували пораненого чоловіка у Дружківці

Літнього жителя Дружківки, який потрапив під удар російського FPV-дрона, евакуювали до медиків наземним роботизованим комплексом.

ВАКАНСІЇ
RobotaUa Стрілець-помічник гранатометника, військовослужбовець у ЗСУ

від 50000 до 120000 грн

Київ

66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго

RobotaUa Гранатометник

від 20100 до 120000 грн

Вся Україна

77 ОАеМБр ДШВ ЗС України

WorkUa Механік-моторист

від 20000 до 120000 грн

Запоріжжя

65 ОМБр

RobotaUa Медсестра в ЗСУ

від 21000 до 51000 грн

Львів

Львівський РТЦК та СП м.Жовква

Olx Об’єднаний навчально-тренувальний центр “Поділля”, Інструктор

від 25000 до 100000 грн

Кам'янець-Подільський, Хмельницька область

WorkUa Стрілець

від 20500 до 21500 грн

Київ

Військова частина 2260 НГУ