Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…
Від початку широкомасштабного вторгнення російські окупанти активно використовують для розвідки та коригування вогню широкий спектр БПЛА власного виробництва. До таких, зокрема, належать комплекси повітряної розвідки сімейства «Гранат».
Дрони «Гранат», разом з такими БПЛА як «Орлан», «Элерон» та «Тахион», складають основу безпілотного парку сухопутних військ рф. Зазвичай, вони входять до складу російського комплексу «Наводчик-2», який застосовують для виконання розвідувальних та спеціальних завдань, зокрема, виявлення та передачі координатів цілей для артилерійських підрозділів.
Варто зазначити, що безпілотники «Гранат» та комплекс «Наводчик-2», неодноразово фіксувалися на Донбасі починаючи з 2014-го року.
Усього до складу «Наводчик-2» входить сім БПЛА «Гранат» чотирьох типів. «Гранат-1» та «Гранат-2» – це бюджетні легкі БПЛА ближнього радіусу дії. Їх злітна вага не перевищує 2,4 та 4 кілограмів відповідно. Обидва апарати оснащені електромоторами, які забезпечують дальність польоту від 10 до 15 км за середньої швидкості 60-70 км/год. Запуск здійснюється з рук або ж з еластичної катапульти.
Серійні безпілотники можуть обладнуватись фотокамерою чи гіростабілізованою відеокамерою, або ж гіростабілізованим тепловізором, суміщеним з низькорівневою кольоровою відеокамерою. Втім, не рідко як основний оптичний модуль використовуються звичайні «цивільні» фотокамери. Цим, зокрема, зумовлена й відносно невелика робоча висота польоту дронів, що не перевищує кількасот метрів. Щодо конструктивних відмінностей, «Гранат-1» виконаний за схемою літаюче крило, у той час як «Гранат-2» за класичною літаковою схемою.
БПЛА – «Гранат-3», має вже дещо більший радіус дії. За різними даними, від 25 до 40 кілометрів. Апарат з розмахом крил біля 2 метрів важить усього 7 кілограмів. В якості силової установки на ньому встановлено бензиновий однопоршневий двигун, що здатен розігнати дрон до 80-120 км/год. Тривалість польоту «Гранат-3» сягає двох годин, а максимальна робоча висота – 2 кілометрів. Як зазначає розробник, окрім оптичного модуля цей БПЛА може оснащуватися обладнанням для радіомоніторингу мереж стільникового зв’язку.
Порівняно з попередніми безпілотниками, «Гранат-4» має найбільшу дальність застосування – до 100 кілометрів. При довжині 2 метри 60 сантиметрів та розмаху крил 3 метри 20 сантиметрів його злітна вага не перевищує 30 кілограмів. Силова установка – бензиновий двигун, що здатен тримати апарат у повітрі протягом шести годин. Корисне навантаження, за деякими даними, аналогічне з «Гранат-3». Злітає дрон за допомогою спеціальної розгінної катапульти, посадка – на парашуті. Зазвичай діє на висотах від 300 до 2000 метрів, на швидкості до 140 км/год. На відміну від «молодших» моделей, пункт управління «Гранатом-4» розміщується у кунзі армійської вантажівки «Урал» чи «Камаз».
Варто зазначити, що виробником вищезгаданої техніки є російське підприємство «Ижевские беспилотные системы». У березні цього року воно, як і десятки інших російських авіаремонтних та конструкторських підприємств, потрапило до санкційного списку Сполучених Штатів Америки.
@armyinformcomua
Артилерист 54-ї окремої механізованої бригади на позивний «Лисий» розповів повчальну історію про те, як під час швидкої евакуації з-під ворожого обстрілу йому та побратимам довелося бігти, «як олімпійським чемпіонам», щоб врятувати свої життя.
Правоохоронці викрили масштабну схему ухилення від мобілізації та звільнення зі служби, в рамках якої по всій країні підробляли документи про необхідність догляду за родичами з інвалідністю.
Сьогодні відбувся ще один етап обміну полоненими в категорії «важкопоранені та тяжкохворі» згідно з домовленостями у Стамбулі.
Президент України Володимир Зеленський повідомив про повернення з російського полону ще однієї групи захисників, більшість з яких перебувала у неволі понад два роки, зокрема оборонці Маріуполя.
У тимчасово окупованій частині Луганщини російські загарбники активізували ідеологічну обробку молоді, членів так званої «юнармії» відтепер навчатимуть під кураторством місцевої академії Слідчого комітету рф.
Ворог 12 разів атакував позиції Сил оборони на Південно-Слобожанському напрямку фронту. Особливо, активний він в районі Вовчанська та навколишніх населених пунктах. Там фактично щодня відбуваються штурмові дії противника.
від 45000 до 110000 грн
Дніпро
Рекрутинговий центр Самарського району, Самарський РТЦК та СП
від 25000 до 125000 грн
Київ
Азов, 12-та бригада спеціального призначення НГУ
від 20000 до 75000 грн
Суми
4 відділ Чортківського РТЦК ТА СП ( м.Заліщики )
Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…