ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як отримати безоплатну правову допомогу військовослужбовцям та їхнім родинам

Прочитаєте за: 3 хв. 20 Червня 2022, 12:38 598

На адресу Інформагентства АрміяInform надходить чимало запитань щодо того, яким чином та де можна отримати безоплатну правову допомогу, а також які види правових послуг можуть отримати військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані, добровольці Сил територіальної оборони) та члени їхніх сімей. 

З метою підвищення рівня обізнаності військовослужбовців Координаційний центр з надання правової допомоги підготував відповідну роз’яснювальну інформацію. 

Отримати безоплатну правову допомогу можна:

 • зателефонувавши на номер контактного центру 0 800 213 103;
 • звернувшись до одного з місцевих центрів з надання безоплатної вторинної допомоги, які утворені та функціонують по всій території України (адреси центрів можна дізнатись за посиланням;
 • через сервіс «Кабінет клієнта», розміщений на сайті системи надання безоплатної допомоги, шляхом подання звернення на електронну пошту;
 • у приватному чаті системи надання безоплатної правової допомоги у телеграмі/вайбері;
 • через мобільні застосунки «Безоплатна правова допомога» та «Твоє право».

Також створена довідково-інформаційна платформа правових консультації WikiLegalAid, яка станом на 31 березня 2022 року містить понад 2100 консультацій з найактуальніших питань з посиланнями на нормативно-правові акти, судові рішення, зразки процесуальних документів.

Задля максимального наближення правових послуг до соціально вразливих категорій осіб працівники центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги організовують та забезпечують роботу консультаційних пунктів у приміщеннях органів державної влади, місцевого самоврядування, соціального захисту населення, центрів надання адміністративних послуг, громадських організацій, які опікуються питаннями захисту прав окремих вразливих категорій громадян та інших організацій.

Графік роботи таких консультаційних пунктів (дату та час приймання осіб) можна дізнатися у відповідному місцевому центрі. Контакти всіх точок доступу до безоплатної правової допомоги — на мапі за посиланням

Важливо! Для отримання безоплатної вторинної правової допомоги необхідно подати до найближчого за місцем свого перебування центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернення та документи, які підтверджують відповідний статус особи.

Нагадаємо, у 2021 році безоплатну вторинну правову допомогу отримали понад 29 тисяч ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Нині всі військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані, добровольці Сил територіальної оборони) та члени їхніх сімей можуть отримати з будь-яких правових питань безоплатну первинну правову допомогу, а саме такі види правових послуг, як:

 • правову інформацію, консультації та роз’яснення з правових питань;
 • допомогу у складенні заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);
 • допомогу в забезпеченні доступу до вторинної правової допомоги та медіації.

Ветерани війни та члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України також є суб’єктами права на безоплатну вторинну правову допомогу та мають право на отримання таких видів правових послуг, як-от:

 • захист;
 • здійснення представництва інтересів у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;
 • складення документів процесуального характеру.

Також громадяни, які звернулися для отримання статусу особи, на яку поширюється дія закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», можуть отримати послуги з представництва інтересів у судах, інших державних органах до моменту ухвалення рішення про надання такого статусу.

Крім того, у разі затримання військовослужбовця працівниками правоохоронних органів за підозрою у вчиненні злочину або адміністративного правопорушення йому буде призначено адвоката на підставі отримання центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги відповідного повідомлення про затримання.

Затриманий військовослужбовець або його близькі родичі чи члени сім’ї можуть самостійно повідомити центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги про затримання за номером 0800 213 103. Після проведення відповідної перевірки інформації затриманій особі буде призначено адвоката для здійснення захисту особи.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Важливо, Публікації