ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Як отримати безоплатну правову допомогу військовослужбовцям та їхнім родинам

Важливо Публікації
Прочитаєте за: 3 хв. 20 Червня 2022, 12:38

На адресу Інформагентства АрміяInform надходить чимало запитань щодо того, яким чином та де можна отримати безоплатну правову допомогу, а також які види правових послуг можуть отримати військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані, добровольці Сил територіальної оборони) та члени їхніх сімей. 

З метою підвищення рівня обізнаності військовослужбовців Координаційний центр з надання правової допомоги підготував відповідну роз’яснювальну інформацію. 

Отримати безоплатну правову допомогу можна:

 • зателефонувавши на номер контактного центру 0 800 213 103;
 • звернувшись до одного з місцевих центрів з надання безоплатної вторинної допомоги, які утворені та функціонують по всій території України (адреси центрів можна дізнатись за посиланням;
 • через сервіс «Кабінет клієнта», розміщений на сайті системи надання безоплатної допомоги, шляхом подання звернення на електронну пошту;
 • у приватному чаті системи надання безоплатної правової допомоги у телеграмі/вайбері;
 • через мобільні застосунки «Безоплатна правова допомога» та «Твоє право».

Також створена довідково-інформаційна платформа правових консультації WikiLegalAid, яка станом на 31 березня 2022 року містить понад 2100 консультацій з найактуальніших питань з посиланнями на нормативно-правові акти, судові рішення, зразки процесуальних документів.

Задля максимального наближення правових послуг до соціально вразливих категорій осіб працівники центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги організовують та забезпечують роботу консультаційних пунктів у приміщеннях органів державної влади, місцевого самоврядування, соціального захисту населення, центрів надання адміністративних послуг, громадських організацій, які опікуються питаннями захисту прав окремих вразливих категорій громадян та інших організацій.

Графік роботи таких консультаційних пунктів (дату та час приймання осіб) можна дізнатися у відповідному місцевому центрі. Контакти всіх точок доступу до безоплатної правової допомоги — на мапі за посиланням

Важливо! Для отримання безоплатної вторинної правової допомоги необхідно подати до найближчого за місцем свого перебування центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернення та документи, які підтверджують відповідний статус особи.

Нагадаємо, у 2021 році безоплатну вторинну правову допомогу отримали понад 29 тисяч ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Нині всі військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані, добровольці Сил територіальної оборони) та члени їхніх сімей можуть отримати з будь-яких правових питань безоплатну первинну правову допомогу, а саме такі види правових послуг, як:

 • правову інформацію, консультації та роз’яснення з правових питань;
 • допомогу у складенні заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);
 • допомогу в забезпеченні доступу до вторинної правової допомоги та медіації.

Ветерани війни та члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України також є суб’єктами права на безоплатну вторинну правову допомогу та мають право на отримання таких видів правових послуг, як-от:

 • захист;
 • здійснення представництва інтересів у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;
 • складення документів процесуального характеру.

Також громадяни, які звернулися для отримання статусу особи, на яку поширюється дія закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», можуть отримати послуги з представництва інтересів у судах, інших державних органах до моменту ухвалення рішення про надання такого статусу.

Крім того, у разі затримання військовослужбовця працівниками правоохоронних органів за підозрою у вчиненні злочину або адміністративного правопорушення йому буде призначено адвоката на підставі отримання центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги відповідного повідомлення про затримання.

Затриманий військовослужбовець або його близькі родичі чи члени сім’ї можуть самостійно повідомити центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги про затримання за номером 0800 213 103. Після проведення відповідної перевірки інформації затриманій особі буде призначено адвоката для здійснення захисту особи.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
МЗС України засудило недружні заяви прем’єр-міністра Грузії

МЗС України засудило недружні заяви прем’єр-міністра Грузії

Міністерство закордонних справ України засуджує чергові заяви прем’єр-міністра Грузії Іраклія Кобахідзе та його перекручені оцінки подій в Україні.

росія викрала 1700 тонн української агропродукції

Зараз триває розслідує привласнення росією понад 1 700 тонн української сільськогосподарської продукції.

США ввели санкції проти компаній, які підтримували групу «Вагнера» в Африці

США ввели санкції проти компаній, які підтримували групу «Вагнера» в Африці

США внесли до списку дві організації, що базуються в Центральноафриканській Республіці (ЦАР), за їхні зусилля щодо підтримки дестабілізуючої діяльності Групи Вагнера, підтримуваної Кремлем, в Африці. 

Президент вшанував пам’ять Ірини Цибух  

Президент вшанував пам’ять Ірини Цибух  

Володимир Зеленський у вечірньому зверненні говорив про Ірину Цибух, бойову медикиню медичного добровольчого батальйону «Госпітальєри», яка загинула на фронті.

Окупант намагався палицею відбити атаку FPV-дроном

Окупант намагався палицею відбити атаку FPV-дроном

Оператори БПЛА бригади «Помста» ефективно наносять ворогові ударів на Соледарському напрямку.

Сили оборони успішно уразили поромну переправу російських окупантів у Криму

Сили оборони успішно уразили поромну переправу російських окупантів у Криму

Вночі ЗСУ завдали удару ракетами ATACMS по Керченській поромній переправі, яка активно використовувалася ворогом для забезпечення свого угруповання військ у тимчасово окупованому Криму.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Стрілець-зенітник у 66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго ЗСУ

від 50000 до 120000 грн

Київ, Київська область

Тракторист, військовослужбовець

від 20000 до 50000 грн

Кропивницький

Військова частина А3406

Кочегар (128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада)

від 22000 до 122000 грн

Мукачеве, Закарпатська область

Бойовий медик

від 21000 до 21000 грн

Чернігів

Військова частина А7328

Начальник зарядно-акумуляторної станції

до 22000 грн

Житомир

Військова частина А1724