ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У російському полоні перебувають понад 1500 цивільних – Ірина Верещук

Прочитаєте за: < 1 хв. 20 Червня 2022, 20:22 75

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ повідомила  віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

«У нас більше 1500 цивільних на сьогодні в російських тюрмах – у Ростові, у Курську в СІЗО. Вони перебувають там як військовополонені, хоча не мають бути у статусі полоненних. У них немає статусу за гуманітарним міжнародним правом», – сказала віце-прем’єр, уточнивши, що мова йде про волонтерів, активістів, журналістів, священників, голів та депутатів територіальних громад.

За її словами, процес звільнення громадян з російського полону ускладнений тим, що вони не підпадають під дію положень міжнародного гуманітарного права, згідно з яких їх можна було б обміняти на російських військовополонених.

Разом з тим, Ірина Верещук повідомила, що під час 14 обмінів вдалося звільнити 103 цивільних громадяни. Крім того, до цього процесу за ініціативою української сторони був долучений Міжнародний комітет Червоного Хреста, який звернувся з офіційним запитом до російської сторони надати перелік цивільних осіб, які перебувають в полоні. У відповідь на цей запит окупанти офіційно визнали, що у них в полоні перебуває лише 120 цивільних осіб, повідомила віцепрем’єр-міністр.

Ірина Верещук підкреслила, що утримання цих осіб в полоні є злочином, виконавці якого обов’язково будуть покаранні.

Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Новини