ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

На тимчасово окупованих територіях рф посилила «мобілізацію»

Прочитаєте за: < 1 хв. 18 Червня 2022, 12:58 20

На тимчасово окупованих територіях росіяни викрадають чоловіків із будинків, щоб «призвати». За відмову окупанти погрожують тортурами й арештами.

Про це заявила ексомбудсмен Людмила Денісова в телеграм-каналі.

«На тимчасово окупованих територіях України триває примусова мобілізація. У соціальних мережах було виявлено інформацію від мешканців населеного пункту Ровеньки Луганської області, яка свідчить про те, що окупанти продовжують мобілізацію на території області. Місцеві свідчать, що чоловіків в місті знімають з автобусів, шукають по домівках і вулицях», – зазначила вона.

В так званих Л/ДНР російські силовики придушили протести родичів «мобілізованих». Зараз загарбники шукають чоловіків у житлових кварталах, на підприємствах. Відмова загрожує тортурами й арештами.

У тимчасово окупованій Запорізькій області росіяни формують списки «добровольців» для «захисту» міст і сіл від ЗСУ. Українців шукають по будинках і затримують на блокпостах.

«Примусова мобілізація на захоплених рф територіях є порушенням статті 51 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни. Вона суворо забороняє окупаційній державі змушувати осіб, які перебувають під захистом, служити в її збройних чи допоміжних силах», – наголосила Людмила Денісова.

Вона закликала Комісію ООН із розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти.

Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Новини