ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Волонтерська пекарня виготовила близько 8 тонн хлібобулочних виробів для ЗСУ та переселенців

Прочитаєте за: 4 хв. 17 Червня 2022, 10:39 52

До своєї мрії — створити власну пекарню — Олександр Хворост ішов п’ять років.  Він давно захопився випічкою, вивчав рецептуру, відвідував курси, випікав безліч різного хліба. Та, щоб відкрити власну пекарню, не вистачало лише місця. 24 лютого, як і більшість людей в Україні, Олександр був відверто шокований. Проте дуже швидко опанував себе і почав думати, що б він міг зробити корисного для Перемоги.

— Я не служив у війську за станом здоров’я, тож у тероборону не взяли. Однак я пекар, і це стало вирішальним. Хліба потрібно багато. Вже за 10 днів після початку війни я відкрив волонтерську пекарню. Проєкт взялася фінансувати моя родина, батьки і сестра з чоловіком, а також родина з Дніпра: Тетяна та Анатолій. Згодом почали надходити донати.

Охочих працювати було достатньо, сформувався колектив із вісімнадцяти волонтерів. Ніхто з них не вмів пекти хліб, але я швидко всіх навчив. Три місяці поспіль працюємо в дві зміни. Ця війна вирішальна для нас в історичному сенсі, і потрібно використати максимум ресурсів, щоб перемогти. Кожен має зробити свій внесок. У нашому колективі люди різних професій, об’єднані ідеєю працювати для перемоги, зокрема актор, кераміст, два вихователі дитячого садочка. А одна з волонтерок  до війни розраховувала траєкторію балістичних ракет. Всі дуже відповідальні, і я неймовірно їм вдячний.

Попри непростий час, труднощів з інгредієнтами у пекаря не виникає. Якщо не вистачає якихось продуктів — змінюєш рецептуру.

— Зазвичай, коли виникає з чимось проблема, нам допомагають. Якось на початку роботи зникла сіль у магазинах, тоді чоловік нашої волонтерки Тетяни привіз звідкись 50 кг солі. Частково продукти надавали волонтерські центри, зокрема борошно. Ми почали працювати на власні кошти і купували необхідні інгредієнти, незважаючи на ціну. Важливо було виготовити хліб і передати тим, хто цього потребує. Нещодавно в пекарню завітали представники компанії World Central Kitchen, яка займається доброчинністю в Україні, роблять безкоштовні обіди. Обіцяли нам гречане і пшеничне борошно. У нас гречаний хліб — один з основних видів випічки, смачний і добре зберігається.

Доставку хлібобулочних виробів із пекарні здійснює мережа волонтерів.

— Наш хліб безкоштовно доставляють у госпіталі, волонтерські центри і на три напрямки на передовій: Харківський, Ізюмський та на Донбас. Працюємо на основі довіри з іншими волонтерами, яких добре знаємо. За три місяці війни волонтерська пекарня виготовила близько 8 тонн хлібобулочних виробів для армії та переселенців.

Як у кожній добрій справі, є свої проблеми і труднощі. Частина команди вимушено залишила волонтерську пекарню, бо доводиться заробляти на життя.

— Не всі можуть довго працювати на волонтерських засадах. Лишились ті, хто може собі це дозволити, і все одно я почав виплачувати 250 грн за зміну з донатів, аби продовжити роботу. Водночас запрошую нових волонтерів для пекарні. Без донатів доведеться, можливо, зменшити обсяги випічки, але ми не залишимо справу, принаймні поки тривають активні бойові дії. Інша проблема стосується оплати електроенергії: спочатку місцеві енергетики пообіцяли безкоштовне забезпечення, але виявилося, що не для всіх. Однак будемо триматися. У нас смачний хліб, високий рівень технології виготовлення. Місцеві мешканці приходять до нас на аромат свіжої випічки. Пропонуємо на вибір: «якщо можете, то купіть, а ні — візьміть безкоштовно».

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Регіони