ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Масштабна дерусифікація в Києві: як проголосувати за нові назви вулиць

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 15 Червня 2022, 19:23

У додатку «Київ Цифровий» розпочато рейтингове електронне голосування щодо перейменувань міських об’єктів, назви яких пов’язані з російською федерацією та білоруссю. Голосування триватиме до 19 червня.

Для того, щоб проголосувати, потрібно оновити додаток, зайти в меню «Більше сервісів», де обрати «електронна демократія — дерусифікація», а також залогінитися через «Банк ID».

До списку наразі увійшли 296 об’єктів топоніміки столиці. Кожен із них має по кілька варіантів назви, деякі з яких рекомендує експертна комісія. До персонального складу консультативно-дорадчого органу було залучено спеціалістів Українського інституту національної пам’яті, Інституту історії України, Інституту української археології та джерелознавства імені М. С. Грушевського, Інституту українознавства імені І. Крип’якевича, Інституту мовознавства імені О. О. Потебні, Інституту української мови, Інституту літератури імені Т. Г. Шевченка.

Чимало нових назв пропонується надати на честь загиблих героїв російсько-української війни. І корегування в пропозиції, на жаль, вносяться навіть зараз. Так, у голосуванні поки є вулиця Волгоградська, але депутатка Київради Ксенія Семенова сьогодні запевнила, що її назвуть на честь київського активіста Романа Ратушного, який захищав Протасів Яр від незаконної забудови, а 9 червня загинув під Ізюмом, захищаючи Україну.

Кияни можуть обирати нові назви міських об’єктів шляхом рейтингового електронного голосування. Можна проголосувати лише за один варіант назви для кожного з топонімів. Голос вважається остаточним, і змінити його пізніше не можна. Усі результати вже в понеділок передадуть у Київську міську раду для підбиття підсумків та винесення списку дерусифікованих об’єктів на голосування.

Також повідомляється, що 33 київським вулицям повернуть історичні назви. Зокрема, проспект Перемоги перейменують на Берестейський, площу Перемоги на Галицьку площу, вулицю Андрющенка на Воскресенське шосе, Отто Шмідта на Верхньоюрівську, узвіз Герцена на Репʼяхів яр, Трудову на Чмелів Яр, Бажова на Староконоплянську, Немировича-Данченка на Малу Шияновську, вулицю Кудряшова на Мокру, Мічуріна на Ломаківську.

Повний перелік топонімів, яким повернуть історичні назви, можна переглянути на цій мапі.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
Хочу жить