У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…
Заступник Міністра оборони України Вячеслав Шаповалов провів зустріч із делегацією Женевського міжнародного гуманітарного центру розмінування на чолі з начальником відділу стратегій, ефективності та впливу Центру паном Рорі Логаном та обговорив з іноземними гостями надання допомоги організацією Міністерству оборони України в питаннях протимінної діяльності.
Вячеслав Шаповалов наголосив, що в Україні під головуванням Міністра оборони створений Національний орган із протимінної діяльності, який уже працює та здійснює координацію й комунікацію між усіма органами державної влади та міжнародними організаціями у питаннях протимінної діяльності.
За його словами, у зв’язку з російською збройною агресією в Україні 160 тисяч кв. км територій потребують обстеження на наявність вибухонебезпечних предметів, тому наша держава, як одна з найзабрудненіших країн світу, розраховує на подальшу допомогу від Женевського міжнародного гуманітарного центру розмінування.
— Від Міністра оборони України дякую вам за візит в Україну у цей складний для українського народу час. Цінуємо ваш досвід та нашу співпрацю. Ми приділяємо дуже прискіпливу увагу до пропозицій та порад Центру. У нас багато спільних проєктів, які організовували до початку широкомасштабного вторгнення рф в Україну. Знаємо про потенціал й ресурси Центру, розраховуємо на вашу підтримку та налаштовуємо себе на спільну роботу. Питання протимінної діяльності для України — одне з пріоритетних завдань, — сказав Вячеслав Шаповалов.
Заступник глави вітчизняного оборонного відомства додав, що Міністерство оборони України працює з багатьма міжнародними організаціями, триває активна робота щодо залучення операторів протимінної діяльності, вирішуються питання у сфері управління інформацією, розробляються карти забруднених територій для подальшої роботи.
Пан Рорі Логан заявив, що представники Центру усвідомлюють, з якими безпрецедентними викликами зіткнулася Україна, й захоплюються мужністю, сміливістю та рішучістю українців. Він зауважив, Женевський міжнародний гуманітарний центр розмінування, який понад 10 років працює в Україні, продовжить надавати підтримку, навчатиме й передаватиме знання, навички та вміння людям, які працюють для очищення землі.
— Ми вважаємо, що сьогодні таке співробітництво важливе для України. Наразі обсяги роботи з протимінної діяльності в Україні — масштабні. За усі ці роки ми співпрацювали з Міністерством оборони України за кількома напрямками: національні стандарти, стратегічне планування, освіта в галузі ризиків від мінних небезпек, врахування гендерних аспектів протимінної діяльності. Крім цього, приділяли значну увагу галузі управління інформацією. До 24 лютого 2022 року ми мали підписаний з українцями Меморандум про взаєморозуміння. Маємо спланувати свою подальшу співпрацю щодо негайного реагування на сучасні загрози та виклики середньотермінового значення. Ми уже створили для українських саперів спеціальний довідник щодо небезпечних предметів, які виявляють в Україні. Ми працюємо на перспективу, — наголосив пан Рорі Логан.
Також під час розмови заступник Міністра оборони Вячеслав Шаповалов проінформував представників делегації, що План про співпрацю з протимінної діяльності, який існував до широкомасштабного вторгнення рф, буде дещо скоригований, ухвалюватимуться швидкі й ефективні рішення.
Крім цього, сторони обговорили важливі питання безпеки та захищеності даних з протимінної діяльності щодо можливих кібератак, навчання українських фахівців на відповідних курсах підготовки, фінансової допомоги з боку європейських держав-партнерів.
— Вдячний представникам Центру за важливу зустріч. З вашою допомогою та консультаціями в новому Плані ми знайдемо точки дотику та підпишемо відповідні угоди. Ми побудуємо нашу роботу так, щоб досягти головної мети: очистити українські землі, дати людям безпечно працювати, досягти спільної перемоги, — підкреслив Вячеслав Шаповалов.
Джерело: Міністерство оборони України
Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський провів щомісячну нараду з командирами підрозділів безпілотних систем у закритому форматі відеоконференцзв’язку і підбив проміжні підсумки спільної роботи.
Згідно з указом Президента України Володимира Зеленського № 143/2022, хвилина мовчання проводиться щодня о 9:00, її оголошують у всіх засобах масової інформації.
На Херсонщині станом на ранок 12 жовтня за добу внаслідок російської агресії чотири людини дістали поранення.
Протягом минулої доби зафіксовано 169 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається складною.
Станом на ранок 12 жовтня в Азовському морі ворожі кораблі відсутні.
Станом на ранок 12 жовтня за добу на фронті російські загарбники втратили 1290 одиниць особового складу вбитими та пораненими.
Захищаємо світ
від 21000 до 121000 грн
Вся Україна
1 центр рекрутингу Сухопутних військ ЗСУ
У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…