ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Волонтерський психорелакс, або Не гуманітаркою єдиною

Прочитаєте за: 3 хв. 14 Червня 2022, 18:43 75

Не секрет, що волонтерська допомога українській армії сьогодні є вкрай важливою та необхідною. Поступово з продовольчого забезпечення, як це було на перших порах російсько-української війни, волонтери розширили сферу діяльності своєї допомоги в технічному напрямку. Проте захисники радіють не лише гуманітарній допомозі, але й банальній моральній підтримці.

Днями зі сходу України повернулись волонтери з Косівщини, Івано-Франківської області. Доставили нашим захисникам продукти харчування, побутові речі, електрогенератори, інструменти та багато-багато іншого.

− Хочу сказати, що військові уже радіють від того, що до них у гості приїжджають волонтери, односельці чи просто небайдужі українці, котрі прагнуть підтримати бійців добрим словом, − розповіла Ольга Герасим’юк, волонтерка з міста Косів. – Практично всі наші волонтери є професійними психологами, тому у вільну хвилину бесідуємо  з військовими та частково лікуємо їхні душевні рани. Поряд із традиційними замовленнями українських захисників ми тепер ще й намагаємось возити речі для поранених бійців. Це і постільна білизна, і футболки, ковдри, речі особистої гігієни та навіть сигарети, адже не у всіх і не завжди є можливість придбати їх на передовій. Поранені бійці теж потребують моральної підтримки, простого спілкування, дискусії чи просто бажають виговоритися. Насправді це дуже допомагає.

Львівський волонтер Сергій Дзядик каже, що сьогодні, окрім автомобілів, тепловізорів, дронів і всього необхідного, нашим захисникам потрібні дитячі малюнки та живе спілкування.

− Українським воїнам на передовій необхідний такий собі психорелакс, мозкова розрядка. Бійців цікавлять новини з їхніх рідних сіл, селищ чи міст та й взагалі будь-які новини, аби хоч трохи відволіктися, − каже Сергій Дзядик.  −  Наші волонтери за кожної поїздки на передову до бійців завжди знаходять час випити разом чаю і розповісти, як там вдома. Тому це є важливим моментом моральної підтрики наших захисників. Ми обов’язково переможемо і відбудуємо свою країну, якщо будемо триматися разом.

Активісти громадської організації «Волонтери Закарпаття» з перших днів війни максимально активізували свою роботу. Збирають кошти, закуповують, приймають та відправляють військовим продукти, ліки, спорядження і транспортні засоби.

− Звісно, наша робота важлива і робить великий внесок у перемогу. – каже засновник та координатор ГО «Волонтери Закарпаття» Власта Рейпаші. − Проте також важливою і цінною є моральна підтримка наших захисників. Наші волонтери відвідують поранених у госпіталях, передають дитячі малюнки та обереги. Важливо зберігати людяність та спілкуватись з нашими захисниками. Ми всі маємо розуміти, що війна завершиться, і ніхто не залишиться сам на сам із труднощами.

Волонтери звертаються до колег та небайдужих громадян активізувати свої зусилля та долучатися до гуманітарної та психологічної допомоги українським захисникам, а відтак й до спільної перемоги над російським окупантом.

2
2

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Публікації