ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Український Парламент сприятиме успішній роботі незалежної Комісії ООН з розслідування злочинів рф

Новини
11 Червня 2022, 18:33
Прочитаєте за: 3 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

«В Україну прибула місія — Незалежна міжнародна комісія ООН, що розслідує злочини, пов’язані з агресією рф. Ерік Мьосе — Голова Комісії, також до її складу входять Ясмінка Джумхур і Пабло де Грейф», – розповіла Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк.

Віцеспікерка запевнила Незалежну міжнародну комісію ООН, що Верховна Рада України сприятиме успішній роботі місії. Також вона повідомила, що під час зустрічі було обговорено напрями роботи Комісії в Україні, яка була створена для фіксації порушень прав людини, міжнародного гуманітарного права та інших злочинів, пов’язаних із російською агресією. Основне завдання — встановити підозрюваних, зібрати докази та підготувати матеріали, щоби ніхто не уникнув покарання.

«Запевнила наших колег у важливості роботи Комісії та підтримці її діяльності Парламентом України. Верховна Рада України надає великого значення роботі Незалежної міжнародної комісії ООН. Парламент готовий всебічно сприяти її діяльності», — наголосила Олена Кондратюк.

Заступниця Голови Парламенту акцентувала, що крім злочину агресії, росія скоює в Україні численні воєнні злочини та злочини проти людяності, які свідчать про геноцид Українського народу.

«Наші правоохоронні органи ведуть розслідування щодо більш як 16 тисяч воєнних злочинів та злочинів агресії, скоєних із 24 лютого 2022 року, зокрема, щодо понад п’яти тисяч вбивств та шести тисяч поранень цивільних. На жаль, ці цифри зростають щодня», — зазначила Олена Кондратюк і додала, що водночас окреме розслідування проводиться за фактом злочину геноциду.

«Ми також вдячні Міжнародному кримінальному суду, який веде власне повноцінне розслідування на прохання 42 країн. Працюють спільні слідчі та консультативні групи, які допомагають у розслідуванні російських воєнних злочинів в Україні», — зауважила Віцеспікерка Парламенту України.

Олена Кондратюк наголосила, що Україна цінує позицію всіх міжнародних партнерів, які приєдналися та відкрили власні провадження щодо численних злочинів рф в Україні: «Справедливе покарання всіх, хто давав накази та скоював звірства проти наших громадян, має бути невідворотним. Це спільне завдання всього цивілізованого світу. Ми очікуємо, що Комісія ООН розслідуватиме всі ці злочини та дасть їм свою однозначну оцінку».

Своєю чергою представники Комісії зазначили, що їм доручено провести, відповідно до міжнародних стандартів, окреме розслідування порушення міжнародного права у сфері прав людини та міжнародного гуманітарного права в Київській, Чернігівській, Харківській та Сумській областях наприкінці лютого та в березні 2022 року.

Також під час зустрічі Голова Комісії поінформував про роботу Комісарів зі збору фактів про скоєні злочини для представлення інформації Раді ООН з прав людини та доповіді Генеральній Асамблеї ООН на її 77-й сесії.

«Окрім того, звернула увагу Комісії ООН, що її діяльність має охоплювати не лише поточні події, а їх першопричини. Закликала місію вивчити факти та злочини рф, які сталися у попередні роки. Зокрема, у тимчасово окупованому Криму, на Донеччині та Луганщині, де вони мали місце впродовж останніх восьми років», — резюмувала Олена Кондратюк.

Джерело: Верховна Рада України


Запоріжжя під масованим ударом: двоє загиблих, 17 поранених, серед постраждалих — 11-річний хлопчик
Запоріжжя під масованим ударом: двоє загиблих, 17 поранених, серед постраждалих — 11-річний хлопчик

Російські війська завдали масованого удару по Запоріжжю. Внаслідок атаки загинули двоє людей, ще 17 дістали поранення, серед них — 11-річний хлопчик.

Правоохоронці повідомили про підозру генералу окупантів, який командував атакою «Іскандерів» по Краматорську
Правоохоронці повідомили про підозру генералу окупантів, який командував атакою «Іскандерів» по Краматорську

СБУ та прокуратура заочно повідомили про підозру генералу, який командував атакою по Краматорську у червні 2023 року.

Логістика ворога на півдні фактично паралізована — Головнокомандувач ЗСУ
Логістика ворога на півдні фактично паралізована — Головнокомандувач ЗСУ

Головнокомандувач ЗСУ генерал Олександр Сирський працював у бойових частинах, які виконують завдання на Запорізькому напрямку.

Понад 50 атак за день: на Дніпропетровщині троє загиблих і 12 поранених, серед них — діти
Понад 50 атак за день: на Дніпропетровщині троє загиблих і 12 поранених, серед них — діти

Російські війська протягом дня понад 50 разів атакували чотири райони Дніпропетровської області.

ВАКАНСІЇ
Olx військовослужбовець

від 20100 до 123000 грн

Кам'янець-Подільський, Хмельницька область

WorkUa Навідник (ЗУ 23-2)

від 24000 до 55000 грн

Ковель

Краматорський прикордонний загін

Olx Начальник привідної радіостанції навчального вузла зв’язку

від 21000 до 121000 грн

Васильків, Київська область

WorkUa Командир взводу

від 25000 до 55000 грн

Одеса

Військова частина А4055

RobotaUa Навідник-оператор, військовослужбовець у ЗСУ

від 50000 до 120000 грн

Київ

66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго

RobotaUa Інспектор прикордонної служби (3 кат.), технік, фахівець зв’язку

до 22000 грн

Могилів-Подільський

Державна прикордонна служба України