ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Автомобілі, амуніція та безліч іншого – як буковинська громада підтримує земляків

Прочитаєте за: 3 хв. 11 Червня 2022, 16:36 14

Є у Сторожинецькому районі Чернівецької області Великокучурівська сільська об’єднана територіальна громада, що складається з п’яти сіл. Як і всі громади в Україні, вона активно підтримує захисників, які боронять українську землю на передовій. Тим більше, що чимало уродженців сіл громади сьогодні захищають Україну, тож підтримати їх тут вважають своїм святим обов’язком.

Мешканці громади придбали, обслугували й передали землякам на фронт уже кілька автомобілів різного класу. Звичайно, порожніми вони через усю Україну не йшли – сільські волонтери завантажували амуніцією, продуктами харчування, засобами гігієни та іншими корисними у фронтовому побуті речами. Крім того, практично щотижня з громади на передову відправляється мікроавтобус із такими ж вантажами. Чималу допомогу для формування цих вантажів надають і мешканці громади, які задовго до війни виїхали на заробітки до країн Європи, і найбільше – до Великої Британії. Сьогодні вони, як можуть підтримують земляків, які захищають Україну та прихищають українців.

За словами голови Великокучурівської сільської ради Василя Тодеренчука, кожен мешканець громади сьогодні намагається робити усе від нього залежне й можливе задля наближення нашої перемоги.

–  Зараз головне не зупинятися, а після перемоги подякуємо всім і кожному, – каже голова сільради.  – Вірити у Збройні Сили України, підтримувати одне одного, багато працювати та поважати внесок кожного – ось за такими принципами живе нині громада.

Перших вимушених переселенців, які під бомбами й ракетними ударами залишали свої домівки, рятуючись від неминучої смерті та від війни, громада почала приймати вже 26 лютого. Біженців розміщували в одному з комунальних закладів, забезпечивши триразовим харчуванням та усім необхідним. З початку вторгнення росії в Україну у громаді зареєструвалися 2300 внутрішньо переміщених осіб, сьогодні їх залишилося 1550. У комунальному закладі мешкають 75 людей, інші проживають у приватному секторі.

Уже за перші 10 днів широкомасштабної війни громада отримала з різних європейських країн 180 тонн гуманітарних вантажів, і 150 тонн із них одразу ж були відправлені захисникам на передову та до найбільш постраждалих від бойових дій регіонів – на Київщину, Харківщину, Запоріжжя та інші області сходу України.

Усі ці місяці війни на території громади працюють європейська благодійна організація REMAR S.O.S та благодійний фонд «Руки милості», які допомагають як переселенцям, так і родинам захисників, які пішли боронити Україну від ворога, а також самим захисникам.

А ще у громаді періодично проводяться благодійні футбольні та мистецькі акції, під час яких збираються кошти на допомогу українським воїнам та вимушеним переселенцям. Керівництво та активісти громади постійно знаходять нові й нові шляхи отримання коштів та продовжують підтримувати українських захисників та українців, які опинилися у складних життєвих обставинах.

3
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed